Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az OECD felmérése szerint,...

Az OECD felmérése szerint, Kína után Magyarországon halnak meg a legtöbben a légszenyezettség miatt, a népesség arányában. Hogyan sikerült ilyen "előkelő" helyre kerülnünk?

Figyelt kérdés

2016. máj. 16. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogy állapítják meg?

Egyébként hülyeségnek tartom, Kína meg Magyarország között van még jó pár grízes ország...

2016. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy az OECD hogyan végzi a felméréseket,arról fogalmam sincs.És persze jópár ország van,ahol többen halnak meg emiatt,Indiában például 1,4 millióan,de a népesség arányában ez kisebb számot ad.A felmérés szerint Kínában egymillió emberből 953,7 hal meg a rossz levegő miatt,nálunk 937,6.
2016. máj. 16. 17:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a rossz egészségügy miatt.


A légszennyezettség mértéke Magyarországon és Kínában, közel sem azonos.

Kínában, néha olyan, mintha köd lenne, akkora a szmog.Ilyen Magyarországon nagyon ritkán fordul elő.

2016. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eszerint az a magyarázat,hogy Kínában ennyivel jobb az egészségügy?Azért ez is elég riasztó...
2016. máj. 16. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi a helyzet Kínában, de az biztos, hogy mikor ment az Olimpia, akkor nem sok jót mondtak.

Ez volt az egyik legnagyobb probléma, hogy a levegő olyan szennyezett, hogy az nem is igaz.

Akkor mondták azt is, hogy az Eü se a legjobb, az orvosok kb gyorstalpalót végeznek.

Itthon lehet nem a legjobb az Eü, de azért a levegő viszonylag tiszta.

Szerintem beleszámolják a dohányosokat is.

2016. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

A már megbetegedettek az egészségügy miatt, a megbetegedések pedig a lakosság által a fűtési időszakban használt anyagok (pl. lignit, ruhanemű, műanyag, kátrány) égetése során keletkező káros anyagok miatt. (Ez utóbbi nyilván szorosan kapcsolódik a lakosság anyagi lehetőségeihez.)

Illetve nem vagyok meggyőződve arról, hogy a magyarországi erőművek, gyárak és egyéb létesítmények maradéktalanul megfelelnének a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak.

2016. máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
# 6-nál van a pont. Mikor azt látod szegényebb falvakban hideg éjszakák után, hogy fura fekete por borítja a háztetőket, mert valami műanyag sz*rral tudtak csak befűteni akkor rájössz hogy ez is közre játszhat. Amúgy engem is meglepett ez a felmérés....
2016. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi igaz belőle nem tudom. Viszont sok embert ismerek, akik csak hulladékkal tudnak fűteni. Használt ruha, cipő, falakon, gumiabroncs, stb. A szállítási költség fánál, majd duplájára emelte az árat. Sokan már nem tudják megvenni és megfagyni sem akarnak.
2016. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A légszennyezettség mértéke Magyarországon és Kínában, közel sem azonos. "


Hát azért vannak kétségeim, amikor azt tapasztalom, hogy ha hideg van, akkor nem lehet szellőztetni a lakást, mert valami elmebeteg szeméttel meg lignittel fűt úgy, hogy füst lepi el a 2 km-es körzetet. Vannak olyan falvak, települések, ahol télen jelentősen csökken a látótávolság a füst miatt. Úgyhogy nem vetném el egyből ezt a Kína-Magyarország hasonlatot. A keleti nyitás újabb lépése. :D

2016. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont most értem haza vidékről és az egyik faluban két helyen is valami borzasztóan büdös anyaggal fűtöttek. Csak úgy ömlött a füst a kéményből.


No meg a szüleim szembe szomszédja is sokszor hasonló anyagokkal gyújt alá.

2016. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!