Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztosan okos dolog ritkítani...

Biztosan okos dolog ritkítani a kémények ellenőrzését? Ahogy mondani szokás:nem lesz ebből, baj?

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Milyen ellenőrzést? Eddig is csak a pénzbeszedésről szólt az egész. Kéményt sose nézték meg, csak aláíratták a papírt meg beszedték a pénzt. Mehet a fenébe az összes semmirekellő.
2016. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MZ.per.X ***** válasza:
79%

Bajról meg annyit, hogy pár ezer forintért bármit elnéznek, akármilyen szabálytalan, akkor miről beszélünk?


Arról nem is beszélve, hogy legtöbb esetben direkt kötnek bele a semmibe is. És aki ért hozzá, az simán elküldi őket a fenébe, de egy idős néni, akinek gőze nincs az egészről az inkább fizet...

2016. máj. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom miről beszélsz. Évtizedek óta, rá sem néztek. Felszerelés semmi nála, csak a pénzt szedték be. Mivel az én érdekem, évente kétszer, háromszor én ellenőrzöm, takarítom.
2016. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom az elözö 3 komment honnan jött, de ugyanezeket tudom megerösiteni Bp-röl. (Tehát menjenek a sunyiba!!!)
2016. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom az előző 4 komment honnan jött, de nálam Budapesten szoktak ellenőrizni. Időnként kukacoskodni is. Egyébként egy szakmabelinek nem kell feltétlenül a tetőkéménybe kukkantania, hogy megállapítsa, rendben van-e minden. Az esetek 90%-ában úgy 20 másodperc múlva magam is megtippelem, érdemes e tovább vizslatni, pedig nem vagyok kéményseprő. A maradék 10% az érdekes. Ahová többnyire be se engedik őket. És a lakástüzek jó része (nem mind!) is ott keletkezik.
2016. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig olyan gyakran ellenőriztek, akkor miért volt eddig mindig télen az a sok CO mérgezés? Meg miért állapították meg utólag, hogy szivárog a CO? Ezt a kéményseprők nem tudták megmondani, amikor jöttek beszedni a pénzt? Őket nem lehet felelősségre vonni egy-egy ilyen eset után? Egyáltalán nem a gyakorisággal van a gond, hanem a hanyagsággal! Nem csináltak semmit! De az is hibás, aki ilyenkor aláírja a jegyzőkönyvet, hogy megtörtént az ellenőrzés! Minek írja alá? Ezzel éppen a kéményseprőkről válláról veszi le a felelősséget! És még fizetni is hajlandóak! Csak hát sokan úgy vannak vele, hogy ó jól van megvolt és kész, nincs nekem erre időm, nem akarom beengedni, meg amúgy is sietek. Essünk túl rajta, hol kell aláírni? Na így nem szabad ezt! Meg kell követelni a munkát!
2016. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5! Te kis kéményseprö:-))
2016. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Meg kell követelni a munkát!"

Ja, szomszédom is így volt vele. Egyszer megunta és kitakaríttatta a kedves kéményseprő nagyságosúrral a kéményét, az meg olyan k_rva jól kitakarította neki, hogy újra kellett festeni a lakást...

2016. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy máshol hogyan megy ez,de nekem még egyszer sem mondták,hogy nem "mennek fel" megnézni,kitakarítani.És hogy adott esetben ez kosszal jár?Én inkább takarítok,vagy ha kell festek inkább,mint hogy kockáztassak.
2016. máj. 24. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!