Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MI a különbség a funkcionális...

MI a különbség a funkcionális privatizáció és a szolgáltató privatizálása között?

Figyelt kérdés

Egészségügyre vetítve.

Értem, hogy utóbbi esetében a források, a kórház, az eszközök és a dolgozók is magánkézbe kerülnek, ezt követően működhet profit vagy non-prift módon.

A funkcionális privatizáció jelentését kevésbé értem.


"[A funkcionális privatizáció]orvosok számára biztosítja annak lehetőségét, hogy közalkalmazotti jogviszony helyett kvázi vállalkozóként folytassák a tevékenységüket. Ez a tulajdon jövedelmet csak az orvos személyes munkájában használt eszközjellegével ‘termel’, a jövedelemtermelés az orvos személyes munkájától nem szakadhat el"

"A funkcionális és az igazi privatizáció közötti különbség abban áll, hogy az előbbi munkatulajdon, a másik tőketulajdon. A munkatulajdon korlátozott tulajdon: bár eladható, de a vevő csak olyasvalaki lehet, aki e tulajdon működtetésére felhatalmazást szerzett, és e működtetésnek személyes munkájával kell eleget tennie. E tulajdon bérbe sem adható. A tőketulajdonra mindez nem érvényes: a működtetés elszakadhat a tőke tulajdonosától. A tőketulajdon profitorientált, a munkatulajdon munkajövedelem orientált."


Nekem ez mordori nyelven íródott, meg nem szólalok rajta.

Valaki lefordítanű/leegyszerűsítené úgy, hogy felfoghatóbb legyen a különbség, illetve hogy miért lenne előnyös a funkcionális privatizáció?

Tudom, hogy nem a legjobb kategória, de nem volt jobb ennél.



2016. jún. 3. 15:21
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Lényegében az orvos vállalkozó lenne és nem közalkalmazott.
2022. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!