Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem aggaszt, hogy...

Csak engem aggaszt, hogy egyre több támogatója van a feltétel nélküli alapjövedelemnek és egyre gyakrabban pozitív színben tüntetik fel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincs szükség az alapjövedelemre. Egy megvalósíthatatlan, valóságtól elrugaszkodott, szobatudósok által kreált elképzelés. Hosszú távon (sőt már középtávon) senki nem járna jól vele, mert gazdasági összeomlást eredményezne, amitől meg azoknak is sokkal rosszabb lenne akik addig jól jártak az alapjövedelemmel. Nem értem miért támogatják sokan. Miért nem a munkahelyteremtést meg a munka jobb megfizetését támogatják helyette? Az alapelve (jár, csak mert létezem) is beteges, életidegen és fenntarthatatlan. Ilyen felfogással a 20. sz. közepéig pillanatok alatt kihalt volna az emberiség, napjaink fejlett országai is legfeljebb néhány évig maradnának talpon. Ha az ősember úgy gondolkodott volna, hogy neki jár az élelem, nem köteles begyűjteni meg vadászni hozzá akkor se perc alatt kihaltunk volna. Ha a 19. sz.-ban a parasztok úgy gondolták volna, hogy a termésnek kötelező önmagától megteremnie és learatódnia mert az jár nekik, akkor éhen haltak volna. Miért nem képesek sokan felfogni, hogy az életben maradáshoz tenni, küzdeni kell és nincs olyan, hogy "jár nekem a sült galamb csak mert".

2016. jún. 4. 13:53
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Én támogatnám, tényleg emberi jogként is fel lehet fogni az alapjövedelmet, és számomra elfogadhatóbb ez az egy nagy támogatás, mint a sok kicsi, meg hozzá a hatalmas bürokrácia.
2016. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Ez nagyon találó!


" https://www.youtube.com/watch?v=H72bs69xNG0


Ezeknek az embereknek, akiről a dal szól, nagyon jól jönne a témában felvetett alapjövedelem, mert akkor már arra a közutálatnak számító ötvenezres közmunkára se lennének rászorulva! Élnének és szaporodnának belőle mint marci hevesen."

2016. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
97%

Ha önző lennék akkor azt mondanám, hogy támogatom az alapjövedelmet. Hogy miért? Mert jól keresek. És akkor ez miért is önző részemről? Azért mert az alapjövedelem egyedül egy réteggel szúrna ki: aki rászorul a támogatásokra. Ezért nem rajongok az ötletért.


Aki ma valójában rászoruló az úgy kap szociális támogatásokat, hogy fel se fogja gyakran. Ingyen tankönyv, támogatott étkezés, adókedvezmény, családi pótlék, segélyek, stb. Az alapjövedelem ezeket mind kivezetné és ehelyett lenne ugye egy fix összeg amit mindenki kapna.


Tehát miért is jó ez nekem? Mert én mint átlagnál jobban kereső semmiféle szociális segélyben nem részesülök és ezentúl kapnék én is egy kis "ingyen" pénzt. És miért rossz ez a szegényebb rétegeknek? Mert kivenné a zsebéből az alapjövedelemnél magasabb szociális juttatásokat, kiszúrnák a szemét egy kis zsebpénzzel és jöhetne a vadkapitalizmus.


Azon kívül, hogy ez szerintem pont azokkal szúrna ki akik a legjobban tapsolnak érte, még másért sem támogatom:

- A költségvetés nem bírná el. Több változatnak számoltam ki a költségvetési igényét, a legelborultabb amivel a gyakorin találkoztam az a TELJES állami kiadások HÁROMSZOROSÁT igényelné. A legkevésbé elborult "csak" 10-15%-os rést ütne a költségvetésen. Ez betömhetetlen.

- Erkölcsileg az üzenete egy nagy nulla lenne. "Kapsz pénzt mert létezel."

- Bérprobléma: mesterségesen felverné a béreket. Ez két dolgot okozna: inflációt és munkanélküliséget. Ha egy faszék 10 fityingbe kerül, a munkás meg most 5 egység fizetést kap, az anyag meg 4 fityingbe kerül, akkor a gyárosnak van 1 fitying haszna székenként. Ha a bér hirtelen 5-ről 10-re nőne, akkor a szék gyártása már nem 9-be kerülne, hanem 14-be, tehát ha nem akarna tönkremenni, akkor emelnie kéne a szék árát. Szimpla infláció. Ezzel kb annyit érsz el, mintha fognád az összes forintot, a végére odaírnál még egy nullát meg minden termék árához is egyet. Nem mindegy neked, hogy a fizetésed 100 ezer és 20 forint egy zsemle, vagy hogy a fizetésed 1 millió és 200 forint a zsemle?

2016. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele, úgysem lesz megvalósítva soha.
2016. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!