Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a jelnyelv...

Támogatnátok a jelnyelv bevezetését a magyar iskolákban, mint 2. /3. kötelező idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Politika témakörbe tettem, mert úgy gondolom, köze van a kisebbségek meg az egyenlőség témaköréhez.


Szerintem nem lenne rossz ötlet. Az nagyon jó, hogy tudunk idegen nyelveket, de egyes saját honfitársainkkal nem tudunk kommunikálni.


2016. jún. 14. 12:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
51%

Mi a bánatért kell kimoderálni?

Mert rámutattam, hogy tökéletesen felesleges egy eleve leterhelt gyereket egy olyan nyelvre tanítani, amit kb. csak minden 5000. ember használ a mindennapokban?

Nem tudom feltűnt-e már az az aprócska megmozdulás, amit a tanárok indítottak néhány hónapja, aminek abból az apropóból indult, mert már rohadtul tele van az oktatási rendszer feleslegesebbnél feleslegesebb tantárgyakkal, amiket a 12 éves oktatás után egyszer, azaz egyszer SEM fog használni egy átlag diák? Ha bennfentesek, vagyis a tanárok mondják azt, hogy sok a felesleges szar az oktatásban, akkor mégis minek kellene még ezt megfejelni egy olyan nyelvvel, amit jó eséllyel egy átlag tanuló az iskolán kívül soha nem fog használni?

2016. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Én nem moderáltattalak ki, és nem tudom, miért velem beszélsz úgy, mintha bármi hatalmam lenne válaszokat törölni. Édesanyám tanár, tudom, mi van a sulikban, a válaszoddal egyedül a stílus volt a bajom, az, ahogy beszéltél. Mindenki egyetértett veled, az összes válaszoló, de csak te vagy közönséges.
2016. jún. 14. 13:36
 13/32 anonim ***** válasza:
58%
A tudást tőled nem veszi el senki más csak saját magad. Megnézném, hogy akár egy 25 éves is aki odafigyelt órán mennyire emlékezne a jelbeszédre 8-10 év távlatából, hogyha az utcán szembekerülbe egy sükettel... Hogyha nem ilyen területre készülsz akkor haszontalanabb, mint a hittan és az etika/erkölcs vagy milyen tantárgy...
2016. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy elfelejtené, de nem hiszem, hogy haszontalan lenne, bővülne a tudása a világról. Erre gondolt az adott válaszoló.
2016. jún. 14. 15:14
 15/32 anonim ***** válasza:
20%
Siket te igen ész....mostmár ez idegesítő ... Mire emlékezne? Pont annyira mint a többi tantárgyra. Ha kell elővenné ha nem kell akkor meg nem. Bonyolult is :)
2016. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Andizsuzsi ***** válasza:
51%
A siketeket arra tanítják, hogy megtanuljanak szájról olvasni, a saját speciális iskolájukban sem preferálják a jelelést. A siketek között elenyésző az, aki néma is. Aki nem néma, csak siket, remekül megtanul beszélni (teljesen érthetően), "hallani" pedig szájról olvasással. A jeleléssel beszélgetés elsősorban két siket ember között tud jól működni.
2016. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"A siketeket arra tanítják, hogy megtanuljanak szájról olvasni, a saját speciális iskolájukban sem preferálják a jelelést."


De ez szerintem nem jó, hogy ott se preferálják.

2016. jún. 14. 16:08
 18/32 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis jó, ugyanis nekik egy olyan társadalomban kell élniük, ahol a hallás-beszéd a megszokott. Ha ezt nem szokják meg, akkor nekik lesz nehezebb.

Ez hasonló, mintha valaki külföldre kerül, ahol az adott nyelven értenek az emberek, de maguk közt - ami az idejük nagy részét teszi ki - a saját nyelvükön beszélnek. Ilyen esetben jóval nehezebben tanulják meg az ország nyelvét és nehezebben tudják azt használni.

2016. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%
Mást nem felejtesz el olyan könnyen. Milliárddal nagyobb az esély, hogy hasznos lesz számodra, hogy hallottál már Nóé bárkájáról, Mózes 10 parancsolatáról vagy, hogy a hölgyeket engedjük előre az ajtóban. Én speciel 22 évem alatt nem kellett egyszer sem sükettel "beszélnem", látni is vagy 7-et láttam, pedig Budapesten élek...
2016. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Andizsuzsi ***** válasza:

Kérdező! Nézd még ezt a videót, és döntsd el, hogy Weisz Fanninak előnye vagy hátránya származik-e abból, hogy tökéletesen olvas szájról és beszél is.

[link]

2016. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!