Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a jelnyelv...

Támogatnátok a jelnyelv bevezetését a magyar iskolákban, mint 2. /3. kötelező idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Politika témakörbe tettem, mert úgy gondolom, köze van a kisebbségek meg az egyenlőség témaköréhez.


Szerintem nem lenne rossz ötlet. Az nagyon jó, hogy tudunk idegen nyelveket, de egyes saját honfitársainkkal nem tudunk kommunikálni.


2016. jún. 14. 12:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Ennek semmi értelme nem lenne. A jelnyelv egy nagyon speciális mesterséges nyelv kifejezetten süketekkel való kommunikációra. Jobb lenne több kötelező idegen nyelv, de nem ilyen hülyeségek, hanem gyakorlatban hasznos nyelvek.
2016. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszok, várok továbbiakat is.


Egyébként csak alapszintű dolgokra gondolok, nem középfokú tudásra, csak hogy mondjuk útba lehessen igazítani egy siketet, vagy tudjon probléma nélkül kenyeret kérni a boltban.

2016. jún. 14. 12:44
 3/32 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem látom értelmét. Az emberek többsége sosem kerül olyan helyzetbe, hogy akárcsak alapszinten is szüksége lenne rá.

Én 60 évesen még nem kerültem olyan emberrel kapcsolatba, aki miatt ezt kellett volna használni, még olyan szinten sem, hogy valaki áz utcán kérdezett volna valamit.

De ezzel nemcsak én, hanem az ismeröseim is így vannak, azaz teljesen fölösleges tudás lenne.


Sokkal több értelme van egy idegen nyelvet megtanulni, mert azt nagyobb valószínüséggel fogjoak használni, mint ezt.

2016. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Oké, köszi neked is.
2016. jún. 14. 12:54
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
Még ennek sincs semmi értelme. Annyira speciális eset, amikor valaki tényleg erre rászorul. Ha a süket történetesen néma is és valaki életvitelszerűen él velük együtt. Minden más elintézhető egy tollal és egy kis notesszel. Magyarországon konkrétan fél százaléknyi erősen hallássérült van és amennyire tudom, a jelnyelv sem nemzetközi, hanem az ország nyelvéhez igazított változatai vannak. Ezt okatani egyszerűen idő és erőforrás pazarlás. Már csak azért is, mert garantálom, hogy a kutya nem fogja használni és mire tényleg szóba kellene állnia valakinek egy sükettel, úgy elfelejti, mintha soha nem is tudta volna.
2016. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%
Kötelezőnek nem, de mint választható nyelv / tantárgy, igen.
2016. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
A siketekkel szerintem is jò lenne beszélgetni. Szivesen tanulnám pl választhatò tárgyként, tudom is hogy mi azaz a 16-17 éves korosztály azért kiváncsiak lennénk erre a területre is. Ill.azok akik egyébként is tanulnak nyelvet. Pl a hittan , erkölcstan most sokkal értelmetlenebb amit az általánosban muszáj választani. Legalábbis szerintem. A válaszom röviden: Nem tenném kötelezővé, de választhatòvá igen.
2016. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Oké, elismerem igazatok van. De választhatóként tényleg nem lehet rossz.


Hű de hamar kimoderálták azt a közönséges válaszolót, aki lovas kocsi elé akart kötni. A rend kedvéért: a kérdés nem az enyém, egy egyetemi professzor vitaindítója volt órán.

2016. jún. 14. 13:08
 9/32 anonim ***** válasza:
72%
A 3-as válaszolònak :) Bocsánat.. de a :teljesen felesleges tudás lenne" azért durvàn gáz kijelentés mert a tudás az egyetlen amit senki nem vehet el tőlünk és felesleges tudás mely minden bizonnyal kijelenthetően az , nincs.
2016. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Először is siket, nem pedig süket, ámbár tudom senkit sem érdekel ez...

Másodszor pedig én sem tenném kötelezővé, ellenben bizonyos munkakörökhöz hozzákapcsolnám. Múltkor voltunk az egyi telefonszolgáltatónál és volt "siket-pult"..odamentünk és a pultos egy fikarcnyit sem tudott jelelni, de akkor minek "siket-pult" ?!


Szóval igen, a fent említett munkakörök alatt az ügyintézésre gondoltam. Nem is kell feltétlenül sok belőle, de városonként 1-2 ilyen hely nem ártana, vagy ahol tényleg nagyobb arányban élnek súlyos hallássérültek.

2016. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!