Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne alapjövedelem,...

Ha lenne alapjövedelem, kapnák az erdélyi magyarok is? Vagy ehhez Magyarországra kéne költözniük?

Figyelt kérdés

2016. jún. 18. 19:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
11%

Még mindig nincs hivatalos forrás, hogy micsoda pénzeket kapnak a határon túliak?


Hát akkor valóban hazudoztál jó fotelproli libbant módjára! :)

2016. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
87%

Erdélybe folyik elég sok pénz....


"Az FK Csíkszereda edzője, Ilyés Róbert a ProTV-nek azt mondta, a magyar kormány négy millió eurót (1,2 milliárd forint) fektet a csapatba"


[link]


"Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára Erdélyben, Csíkkarcfalván jelentette be az MTI tudósítása szerint, hogy a magyar kormány támogatásával létrejön a Székelyföldi Jégkorong Akadémia.


A Magyar Jégkorong Szövetségben elnökségi tagsággal rendelkező államtitkár bejelentette: a magyar kormány több év alatt 1,5 milliárd forinttal támogatja.."


[link]


Meg még sorolhatnánk....

Persze a napokban találkoztam egy erdélyből jött családdal, nekik járt a vonatok a 90%-os kedvezmény mert volt magyar kártyájuk meg minden. Aki adófizető mint én teljes-árú jegyet kellett vennem.

2016. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Hát ezzel még mindig nem a "kollégád" állítását támasztottad alá, de sebaj, tőletek megszokott dolog.


Persze most lehetne mondani, hogy pl. miért nem az egészségügyre költötték ezt a pénzt, de igazából az lehet nektek a bajotok, hogy nem a sok belföldi naplopóra költötték, vagy a kérdés témájára, amit a nálunk sokkal jobb gazdasággal rendelkező svájcban is inkább elvetettek, pedig ott még az ingyenélők is kevesebben vannak arányaiban mint nálunk, így valójában tesztek ti az egészségügyre.

2016. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

A Karcfalvi hokipalya kozeleben lakom es Csikszeredaban dolgozom. Es mivel sokszor elhangzott mar hogy mi elhisszuk a magyar politikusok hazugsagait, hat van egy rossz hirem: ti is!

A focis cikk kozel egy eves, hat azota sem tortent ott semmi a funyirason kivul. Biztos kaszalogepekre ment el a penz. Az mar csak hab a tortan hogy gyakran jarok arra es meg soha sem lattam igazi focimeccset ott.

A hokis is regi cikk, es neha jarnak oda altalanos iskolasok, de hogy akademia legyen... hat lol.

2016. jún. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
20%

Alapjövedelem? Röhögnöm kell. Egy munkanélkülinek havi 7050 Ft adót is kell fizetnie nemhogy alapjövedelmet kapjon.

Hol élsz te?

2016. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
20%

Tulajdonképpen a munkanélküliek fizetnek alapjövedelmet az államnak.

Nagy Mókamester vagy, hogy ilyet kérdezel.

2016. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
75%
Az alapjövedelem előbb utóbb elkerülhetetlen lesz. A modern gépiesített világban egyre kevesebb szükség van emberi munkaerőre, ezért a klasszikus munkaalapú társadalom nem sokáig lesz fenntartható modell, legalábbis a jelenlegi formájában nem. Változtatni muszáj lesz, mivel rohamosan fogy a szükséglet az emberi munkaerőre. Ezelőtt 20 éve még egy csomó olyan munka volt, amit gépek híján emberek végeztek, így a munkanélküliség is alacsonyabb volt, de azok nagy részét ma már gépek végzik. Az egyre fejlődő világnak van egy olyan kellemetlen mellékhatása, hogy az emberi tényező egyre inkább pótolható, sőt költséghatékonyabb is gépeket használni ott ahol lehet. Gondoljatok bele, ha a drónok majd átveszik a szállítás ágazat jelentős részét a világban, akkor egy újabb jelentős szakma fog megszűnni, ami most emberek millióit látja el munkával.
2016. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
de egyenlőre nincs "ingyenebéd" ha kell ha nem az ebéd azt ki kell fizetned ha van munkád ha nem, mindinkább ebbe a despota társadalom felé haladnak az emberek.
2016. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, rá is kerestem a témára, és én is úgy látom, hogy Magyarországon az alapjövedelem még nem időszerű; nagy biztonsággal szerintem kijelenthető, hogy legközelebb is Fidesz-kormány lesz, és az ő középosztályt erősítő célkitűzéseik ellentétesek az alapjövedelem koncepciójával. Ha lehet hinni a statisztikáknak, és már tényleg nagyon erős a támogatottsága az FNA-nak, szerintem ezt majd a Fideszt követő kormány fogja csak megvalósítani valamikor, ráadásul szerintem úgy, hogy lehetőség szerint az erdélyi magyarok ne kaphassák.


Nem tragédia, ha nem lesz, most még nem is időszerű, de úgy eszembe jutott megkérdezni tőletek, mikor láttam azt a felmérést, amit linkeltem is. További jó fórumozást, részemről ez a téma lezárva!

2016. jún. 22. 13:32
 30/42 anonim ***** válasza:
84%

"Nem tragédia, ha nem lesz, most még nem is időszerű"


Ebben hatalmasat tévedsz. Könnyen lehet, hogy a választást a Fidesz nyeri, és az valóban helyes következtetés, hogy az ő értékrendjükkel ellentétes a periférián és alsó-középosztály támogatása, de a középosztályt sem igazán támogatják, leginkább a felsőosztályra koncentrálnak. Még egy Fidesz-ciklus azonban nagy tragédia lesz az országnak. (Pl. mi marad hat év múlva az egészségügyből?)


A Fidesz-vezette KSH nemrég változtatta meg a létminimum számítási módját, mert már a Fidesz számára is vállalhatatlan volt az egyre növekvő hatalmas szám. (Persze visszamenőleges korrekció nélkül, így könnyen tudják megtéveszteni a tájékozatlanokat a hatalmas "sikerükről".) 4 millióan élnek létminimum alatt.

Rengetegen vannak, akiknek egy váratlan 10e nagyságrendű összeg kifizetése megoldhatatlan, iszonyatosan sok a végrehajtás és a kilakoltatás. Sokan vannak, akik minden igyekezetük ellenére egyszerűen nem tudják fizetni a számláikat, így eladósodnak. Az alapjövedelem hiánya így igenis nagy tragédia.

2016. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!