Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem veszélyes Magyarországon...

Nem veszélyes Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

19 éves dolgozó lány vagyok, most jelentkeztem egyetemre, egyéb hiányában* nyelvszakra és szociológiára.

Értsd: nincs pénzem a tandíjra, és nem tudok összekaparni 430-460 pontot, bárhogy is tanulok, tanultam, és ezek azok a "maradék szakok" (főleg a német nyelvszak) ami érdekelne.


1., Hogyan tudnám eltartani a családom ilyen fizetésből?

2., Hogyan íratnám be a gyerekem egy ilyen undorító, hanyag oktatási rendszerbe?

3., Mi lesz, ha nem kapok munkát egyetem után, és mégis ide kötnek 10 évre (mivel mindenképp mestert és végeznék) (röghözkötés törvénye), illetve ha mégis kimegyek külföldre ennek ellenére, ki kell fizetnem egy rakat pénzt?

4., Mi lesz, ha komolyan beteg leszek, és ilyen "orvosok" fognak "kezelni"?

5., Hogyan tanuljam meg tétlenül nézni, ahogy ellopják az ország pénzét ahelyett, hogy munkahelyeket építenének?



2016. jún. 19. 15:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

De, teljes mértékben egyetértek veled.

Jobb lesz, ha elhúzol innen te is, mint minden normális ember.

2016. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Na nos, ha minden jól megy akkor holnapután ilyenkor már végzett történész leszek. Én is sokáig fontolgattam, hogy kimegyek és mindent itt hagyok. Viszont! Akármennyire is nehéz a dolog, itt kell maradnunk, nekünk fiataloknak. Mi lesz itt, hogy ha minden értelmes ember elmegy innen..? :(
2016. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, ez meg a másik, ha minden értelmes ember kimegy innen, kivel házasodjak össze?... :'D

Meg most mondanám, hogy itt maradok a barátaim miatt, de a barátaim fele már most kiköltözött...

Most mondanám, hogy itt maradok a családom miatt, de ha pl. Bécsben élnék, ugyanennyi idő alatt érnék haza, mint BP-ről...

Na meg még a barnabőrűek térnyerését is kihagytam a felsorolásból...


Egyedül a munkahelyem az, ami itt tart, és félek, hogy máshol nem találnék egy ilyen jót - és itt persze nem a jó fizetésről beszélek, a fizetésem annyi, hogy megélek belőle, és nem annyi, hogy valaha is elmenjek önerőből nyaralni, vagy vegyek magamnak egy autót vagy egy lakást. Magamat még nem sajnálom feltétlen ez miatt, de a gyerekem nagyon sajnálnám, ha sose ismerné meg azt a szót, hogy "nyaralás", és ehelyett csak azt ismerné, hogy "albérlet" és "nélkülözés"..

2016. jún. 19. 15:35
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi, nem csak értelmesek mennek el, sőt...mosogató- és szobalányexportban lassan világelsők leszünk. Akinek agya van, az itthon is remekül megél. Olyanból meg jut is, marad is, akinek annyi gógyija nincs, hogy piacképes diplomát szerezzen, de azért annak megfelelő jövedelmet szeretne, és azt hiszi, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, minden hülye magánklinikán gyógyulhat és magániskolába járathatja a gyerekét.
2016. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

"kivel házasodjak össze?"...-még mi a fs nem kéne?

És szerinted hol, melyik országban és kit érdekel egy telhetetlen, pesszimista, törtető némber szociológus ?? ne hidd, hogy majd kapkodnak utánad, mint Bernát a ménkő után. :D:D:D

2016. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

1. Nyilván nem a kivándorló népesség 100%-a értelmes, de én spec. úgy gondolom, hogy a többsége igen is az.

"Akinek agya van, az itthon is remekül megél" SE. Aki jobban tud segget nyalni, és aki tisztességtelen, az itthon is megél.

Anno is azért is ment el sok értelmiségi az országból, mert amiért kint halálra dicsérték őket, azért itthon meg akarták őket ölni.

" annyi gógyija nincs, hogy piacképes diplomát szerezzen " a gógyi jelen esetben a pénz?:)))

Senki nem mondta egy szóval sem, hogy bárki magániskolába, magánorvoshoz akarna járni és közben egy hatcsillagos villában szeretné napoztatni a seggét. De ha te azt mondod, hogy rendben van a magyar oktatási rendszer (ha így felfoghatóbb számodra: tanítási módszer!), akkor nem hiszem, hogy mostanában jártál iskolába/eléggé körülnéztél.


2. Ne haragudj, hogy alapvető emberi szükségleteim között szerepel a családalapítás. :D

Magyarországon sem azért nem találok megfelelő embert, mert "nem kapkodnak utánam", hanem mert nagyon kevés itt a megfelelő ember, aki a testére és a lelkére is igényes, ha fogalmazhatok így. : )

2016. jún. 19. 16:08
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"mert nagyon kevés itt a megfelelő ember"

Valami ürge-lepke-gyűjteményt akarsz készíteni? Elég sok ember megtalálja a párját itt, szerelem révén.

2016. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Csillagom, orvosit végeztem, nem milliomos családból származva. Sőt, a tesóm is orvos, mindketten melóztunk egyetem mellett, a sikeres felvételihez pedig nem pénz kell, hanem elegendő pontszám. Ezt a hülyeséget, hogy kiüldözik az értelmiséget, ugyan honnan vetted? '89 előtt igaz volt, de azóta eltelt egy kis idő, te azt a korszakot csak hallomásból ismerheted. Nálad idősebb gyerekeim vannak, egyikük már végzett, dolgozik itthon, és köszöni szépen, jól megél, a másik jövőre diplomázik, már megvan a munkahelye, szintén nem kell majd panaszkodnia. Igaz, egyikük sem alibidiplomás.

A magyar oktatási rendszeren lehetne javítani, ez tény, de a saját nyomorodért 19 évesen már fölösleges minden és mindenki mást hibáztatni, külföldön sem díjazzák a folytonos nyivákolást. Igaz, a mosogató mellett, ahova ennyi tudással mehetsz, senki se hallja.

2016. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Ja, a magánkórház, magániskola...Rengeteg volt évfolyamtársam van szanaszét a világban. Ha minőségi egészségügyi ellátást és oktatást akarsz, ritka kivételtől eltekintve minden országban ezeket kell választanod, természetesen nem ottani minimálbérből, az kevés hozzá. Néhány ország kivételével mindenhol tandíj van a felsőoktatásban, mielőtt elkezdesz fröcsögni a röghözkötés miatt, elgondolkodhatnál, miért kellene nekünk ingyen a külföld számára minőségi munkaerőt képezni, amikor nálunk jóval gazdagabb országok sem teszik.
2016. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Úgy,hogy nem vállalsz családot,szerintem,akinek minimum nem lesz valami felsőfokú végzettsége,annak öngyilkosság.

Vagy külföld vagy élsz a szüleiddel még meg nem halnak,egyre több ilyen lesz..

2016. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!