Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A határ összeköt és nem...

"A határ összeköt és nem elválaszt minket". (Szíjjártó Péter). Jól hangzik, de vajon ezt így gondolták annakidején a németek is? Vagy épp Koreában?

Figyelt kérdés
2016. júl. 7. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy viszonylag értelmes gondolat ettől az Angry Birds minisztertől. Bár nyilván nem az ő tollából származik, csak átvette valakitől. Mindenesetre ez egy szép gondolat szerintem, attól függetlenül, hogy ő is kimondta, van benne valami, akár egy szlogen is lehetne.


Azt, hogy mit gondolnak/gondoltak erről egymással ellenséges államok, nem értem, miért vetődik fel. Nyilván ők nem azt gondolják, hogy összeköti őket a határ. Mi meg az EU-ban nyilván azt gondoljuk. Amúgy is ez az értelmes, nem az, hogy ellenségeskedünk egymással, habár Észak-Korea diktatúrája és az NDK szocializmusa azért kiérdemelte, hogy elszigetelődjenek tőlük az értelmesebb emberek.

2016. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát,énnekem egy határról sokminden eszembe jut,de nem az,hogy összeköt bennünket.Sem az említett német és korei példák esetében,sem bármely országok esetében.
2016. júl. 7. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én se értem, hogy érti... hacsak nem arra gondolt, hogyha a térképen nem lennének azok a piros vonalak, akkor lenne fél centi üres rész minden ország között a valóságban is... de ennyire csak nem lehet...
2016. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy jönnek ide a németek vagy a koreaiak?

Ez a határ dolog tipikusan a félig üres-félig tele esete.

Ő pozitívan áll a határ dologhoz, te negatívan.

Ennyi.

2016. júl. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A németek és a koreaiak úgy jönnek ide,hogy a két Korea között is van és a két Némeetország között is volt határ. De most már valaki megmagyarázhatná,hogyan kell értelmezni ezt a mondatot.Mert szerintem egy határ elválaszt,azon "át kell kelni",ha a szomszédos országba mész.De hogyan köt össze?Már attól eltekintve,hogy a térképen valóban összeköt.Mert nem hinném,hogy erre gondolt,aki megfogalmazta a mondatot.
2016. júl. 8. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Az általad felhozott esetekben a határnak az volt a szerepe, hogy "elzárják" egymástól az embereket.

Most meg inkább már csak itt-ott van szerepe, tehát a jog miatt mondjuk.

Épp ezért, ma már összeköt.

A lényeg a mentalitáson, hozzáálláson van.

2016. júl. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6:Hát,lehet,bár én nem így látom.Szerintem a határ,ma is elzár,legfeljebb az EU-ra lehet ráfogni,hogy nem.De azért itt is bármikor elzárhat ismét,erre éppen a legutóbbi osztrák-magyar "ügy" a példa.De még ha ettől el is tekintenénk(bár szerintem,lesz még ilyen az EU-ban),akkor is legfeljebb az mondható el,hogy a határ,már nem zár el. De "összekötő szerepe" ettől még nincs.Mennyivel van "közelebb" két ország egymáshoz,egy funkció nélküli határral,mint határ nélkül?
2016. júl. 8. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!