Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a magyarok akik a hideghá...

Azok a magyarok akik a hidegháború idején távoztak nyugati országokba azok vissza jöhettek biztonságban 1989-ig?

Figyelt kérdés
Nem végezték ki őket "hazaárulás" miatt?

2016. júl. 10. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Minek jöttek volna vissza?
2016. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a rokonokhoz látogatóba.
2016. júl. 10. 16:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy végezték ki őket, nyugodtan visszajöhettek.
2016. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem jöhettek vissza.

A Kádár-rendszer nem szerette a disszidenseket.

De amúgy sem értem, hogy minek akartak volna idejönni.

2016. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

A Kádár-rendszerben is jöttek nyugati látogatók/túristák Magyarországra és semmi különbség sem volt aközött, hogy "igazai" külföldi volt, vagy "külföldre szakadt hazánkfia", ahogy akkoriban nevezték öket.

Még véletlen sem tartóztatták le öket, mert egyrészt pénzt hoztak, másrészt mivel külföldi állampolgárok voltak, igen komoly bonyodalmak lettek volna belöle.

2016. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor semmi bajuk nem esett? Rendben. De szerintem ha kivégeztek volna egy külföldit akkor semmi se lett volna, Észak-Koreában is a közelmúltban több nyugati embert vittek kényszermunkatáborba.
2016. júl. 10. 17:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudtak visszajönni, amikor már állampolgárságot szereztek ott ahová kiköltöztek. Akkor is csak turistavízummal, és a legtöbbjüknek jelentkezni kellett a rendőrségen az itt tartózkodásuk alatt időnként.


Sokukat figyelték közben hogy kivel találkozik, mit csinál, merre jár.

2016. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval akkor semmi bajuk nem esett? Rendben. De szerintem ha kivégeztek volna egy külföldit akkor semmi se lett volna, Észak-Koreában is a közelmúltban több nyugati embert vittek kényszermunkatáborba."


Mivel 60 éves vagyok, ezért tapasztaltam, hogy semmi bajuk sem esett, söt nagy örömmel fogadták öket, mert "valutát" hoztak az országnak. Annak idején rengeteg humorista viccelt arról, hogy a visszalátogató egykori disszidensek milyen nagy becsben vannak, csak azért, mert nyugati állampolgárok, és így hasznot hoznak az országnak.


Ha meg akkoriban kivégeztek volna egy külföldit, aki egy nyugati állam polgára, abból igencsak nagy diplomácia bonyodalom lett volna, már az is okot adott ilyesmire, ha netán valamiért (jogosan) letartóztattak egy nyugati állampolgárt. Hosszabb ideig tartó tárgyalások kellettek ahhoz, hogy ezt egymás közt a két állam le tudja rendezni.


Észak- Koreában meg egész másmilyen rendszer van, mint akkoriban Magyarországon volt.

2016. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A rokonaim egy része az 1956-os események utáni fejetlenséget használta ki; átszöktek Ausztriába, majd továbbálltak Svájcba. A rokonok egy része ott maradt (Lausanne-ban élnek mind a mai napig), a másik része pedig Kanadában talált új otthonra.

A Kádár-rendszerben viszont bátran haza tudtak jönni látogatóba (a svájciak sűrűbben, a közelség miatt). Egyikük pl. rendszeresen Magyarországra járt fogászati kezelésre, mert jóval kifizetődőbb volt, mint Svájcban.

2016. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

'85.-től rendszeresen, néha évente kétszer is hazalátogattam, részint üzleti ügyekben, részint család- és barátlátogatásra, máskor nyaralni.

Soha semmi bajom nem volt, a kutya se törődött sem velem, sem azzal, hogy hol-merre jártam.

Amikor külföldi csoportokat vezettem országlátogatásra, még ajánlatokat is kaptam a következő turistaútra.

2016. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!