Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amit a suliban tanítanak arra...

Amit a suliban tanítanak arra ne is figyeljek? Most akkor mi van?

Figyelt kérdés

eddig is szkeptikusan álltam hozzá a törihez, mert ha már a 70 évvel ezelőtti világháborúban se tudjuk pontosan mi történt, akkor mi értelme több ezer évre visszanyúlni?

de most a választások okán tanultunk egy kicsit a rendszerről, és a tanár azt mondta, hogy 2/3-os többséggel bármit meg tudnak változtatni, még alkotmányos jogokat is. megkérdeztem a tanártól, hogy akkor ha most a fidesznek meglesz a 2/3os többség, akkor tulajdonképpen monarchia jön létre, hisz - bár nem látok bele a fideszben lévő erőviszonyokra - amit Viktorék akarnak, az lesz...

viszont amikor beszéltem róla pár baráttal, azt mondták, hogy vannak 2/3os törvények, amiket 2/3-os többséggel lehet módosítani, de az alkotmányhoz 4/5 kell.

ebből azt vonom le, hogy vagy a tanárom akar úgy tanítani, hogy ő se tud fontos dolgokat, vagy pedig roppant felületesen vesszük az egészet, ami nagyon nem szimpatikus.

(gimibe járok)


2010. ápr. 15. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

igazad van kérdező. a töritanárok nem tudnak sokat, amennyit tudniuk kéne.


vegyük példának csak Vonát.

2010. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen mindegy, mert a jegy számít.
2010. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

az alkotmányjog nem kifejezetten történelem.

De amit leírtál az igaz.

Viszont nem csak az alkotmánnyal lehet, magát az alkotmány keretein változtatni, hanem 2/3os törvényekkel, egy kis kerüléssel.

De ez sem lenne még baj, ha nem ilyen robbanás veszélyes helyzetbe lenne az ország. A baj hogy nem a nemzeten belűl van az igazi feszültség, hanem a nezetközi nagytőke helytartói "Orbán Gyurcsány" és maga a menzet között.

2010. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell nagyon szkeptikusan állni a törihez, csak a francia forradalomtól máig. Ott sok hamisítás van, mivel mostani hatalmak érdeke, hogy egy bizonyos szemszögből lássuk a dolgokat. A 70 évvel ezelőtti világháborúról is tuddhatnánk mindent, csak hát bizonyos hatalmi köröknek nem lenne érdeke, ha kiderülne, hogy egyes események esetleg meg sem történtek, míg másmilyen galádságokat ők viszont elkövettek...
2010. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

annyira nem voltak hozzáértőek a barátaid...


az alkotmány módosításához elég a 2/3 is.

amihez a 4/5 kell az az ÚJ alkotmány előkészítésének részletes szabályairól szóló országgyűlési határozat.


"monarchia" egyébként biztosan nem jön létre, mert ahhoz királyság kellene...

2010. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

van egy kis különbség az ókórban és a világháborúkban, stb..


az ókórt többnyire régészeti kutatások alapján fedezték fel.


a világháborúkat pedig sok esetben dokumentumokból.


ebben az esetben pedig igaz az, hogy a történelmet a győztesek írják.


az ókór felfedezésében lehetnek hibák, de azok nem szándékosak ,így könnyebben derülnek ki mint azok amiket direkt úgy alakítottak ki, hogy ne vedd észre, hogy nem igaz.

2010. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Az aki nem figyel a suliban egy bukot diák lesz.

Igazad van abba hogy ilyen dolgokban nem kell a tanára figyelni mert a mai politika és alkotmányjog tanitása nem a középiskolai tanterv része.

Sőt politikáról kifejezeten tilos lenne a suliban beszélni. Ha ilyen dolgokról érdemben akarsz hallani egy egyetemi jogi kara kell bejutnod.

2010. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak érdekes felvetése az, hogy az iskolába nem kellene bele vinnie a politikát. Pedig minden iskola politizál. Már azzal, hogy milyen tankönyvet ad a diák kezébe, vagy hogy melyik felekezethez tartozik, ha tartozik valahová. Nagy valoszínűséggel egy felekezeti iskola irányt mutat a diákság számára. Vannak persze olyan tanulók, aki az iskolával szögesen ellentétesen foglalnak állást. És persze a tanárok politikai meggyöződése is fontos, illetve az, hogy ezt hogyan nyílvánítják ki.
2010. ápr. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!