Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen programmal lehetne...

Milyen programmal lehetne jobban tájékoztatni a pályaválasztás előtt álló fiatalokat, hogy egyes szakok pontosan mikkel is foglalkoznak és ezeket érthetően megfogalmazni? Sokan úgy mennek egyetemre, hogy azt se tudják mit tanítanak az adott szakon.

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Tájékoztató füzetekkel?


inb4 számítógépes program

2011. okt. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amelyik nem képes interneten utánajárni ennek, az meg is érdemli, hogy semmit se érjen később a diplomájával.
2011. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doboszoli ***** válasza:

Kedves tanult 75%-os !

A nyolcvanas években diplomáztam, amikor lehet, Te még nem is éltél. Szüleim melósok, párttag egyik sem, (én sem).

Miután falun éltem, mezőgazdasági diplomá(ka)t szereztem.

Imádtam a szakmát, annak rendje módja szerint a helyi Tsz-ben dolgoztam, főágazatvezetőségig vittem. Emellett ugyanúgy tapostam gumicsizmában a tehénszart, mint a legutolsó alkesz melósom.

Mindemellett jól kerestem, szerettem amit csináltam, bár a jogászként végzett volt osztálytársak messze leköröztek.

Aztán jött a rendszerváltás... Ragozzam?

Ez a "piacképes diploma" duma nálam nem jön be. Ma ez, holnap az a menő, a keresett.

Nem kellene osztani az észt, bizonyos tapasztalat nélkül.

2011. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves doboszoli!


Nyilván a figyelmed elkerülte a kérdést. Pályaválasztás előtt álló fiatalokról szól a kérdés. 25 van diplomád, állításod szerint értelmes ember vagy, és egy kérdést nem tudsz értelmezni? Vagy csak a kötekedés, mert az jól megy? Vajon joggal mondom ilyenkor azt, hogy papírod van arról, hogy paraszt vagy?

PS: a hozzád hasonló okoskodó vén trottyok miatt nem tudom tisztelni az idősebbeket, csak a bölcsebbeket. Bocs, ha a lelkedbe gázolok... Szándékos.

2011. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:

Nem tisztelsz te senkit a Fideszen, és a saját véleményeden kívül.

Nem baj, nem vagyunk egyformák. Szerencsére.

2011. okt. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért eléggé beszűkült gondolkodásod van, hogy ha valaki nem ért veled egyet, az csakis Fideszes lehet. De nem baj, betudjuk annak, hogy http://www.youtube.com/watch?v=HccYpWxTpq4 .
2011. okt. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

doboszoli



Azért azt is vegyük figyelembe, hogy pl egy műszaki szakos végzettséggel a jövőben is könnyebben is el lehet helyezkedni. Ipar régen is volt, most is van és a jövőben is lesz.


DE az informatikára fokozottan igaz, hogy a jövőben is el lehet helyezkedni. Ugyanis az informatika még nem kiforrott. Alig 50-60 éve létezik. Ezért még bőven van hova fejlődnie. És az a jó benne, hogy sokan nem mennek ilyen szakokra, mert nehezek.

2011. okt. 6. 07:50
 8/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Kérdező!

Anno azt hittük, hogy jól választottunk, hiszen enni mindig kell. Tévedtünk.

Ugyanilyet lehet tévedni a jövőben a műszaki pályán, ha jönnek a sárgák. Szóval csak jósolni lehet, vagy találgatni.

Ezért írtam, hogy ne osszunk észt másoknak, mikor magunk sem vagyunk bőviben.

2011. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!