Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak sokan,...

Miért csodálkoznak sokan, hogy munkerőhiány van, senki nem akar gyártósorra menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Szoktam látni hirdetésekben, hogy már szállást biztosítanak, albérletet is fizetik bizonyos cégek, mert nem találnak betanított munkást.


A sori bentanított munkát mindenki utálja.Ha dupla bért fizetnének, akkor sem dolgoznának ott szívesen.


Itt a környéken van egy skandináv autóipari multi,a betanított munkások is kapnak nettó 200 körül.De, mindig cserélődnek az emberek, mert egy rabszolgatelep.Még a szellemi dolgozók is gyorsan cserélődnek,igaz a sori munkásoknál lassabban.


Az újságokban cikkezték is, ők voltak ez a cég, ahol sorra ájuldoztak az emberek a légkondi hiánya miatt., aztán mindennap fordult párat a mentő.

Ez a cég azon spekulál, hogy lengyeleket hív be munkásnak, mert a magyarok nem vállalják.


Az ilyen munkák, nem fehérembereknek valóak.

Teljesen automatizálni,robotizálni kellene.Így, egyedül karbantartókra, mérnökökre,programozókra lenne szükség ott, betanított sorimunkásokra nem.


Aki elvállal ilyesmit,az is csak ideiglenesek, hogy összeszedje magát és keressen jobbat.



2016. júl. 14. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos a mi kormányunk is a migráns kvóta szavazásával az élen inkább hozza külföldről a munkaerőt minthogy a munkakörülményeken javítson, csak pár törvénybe telne. De szerintem a lengyelek nincsenek erre rászorulva, ugyanúgy járnak majd velük, csak átmeneti munkának fogják tekinteni. Nem tudom kik vállalnák igazából. Hacsak nem ők többet kapnak mint a magyarok. Itt már azt is el lehet képzelni.
2016. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%

Akik nem vállalják el ezt a munkát, annak nem kell a pénz, mert előteremti máshogy ( lop, eltartják a szülők, stb).

Akinek a megélhetése múlik ilyen munkán/ családja megélhetése, az elvállalja

2016. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem avatkoznék bele, csak a tisztánlátás kedvéért: a #2 megjegyzés egy általános mondás nem rasszista éllel. Azt fejezi ki, hogy olyanok a körülmények, amit egy - mondjuk így - európai színvonalhoz szokott ember nem vállal. Csak az, akinek nincs választási lehetősége.


Egyébként ma nálunk a munkahely és munkaerőpiac teljesen ellentmondásos, minden épeszű elképzelést nélkülöz. Ez az elképesztően torz gazdaságpolitika következménye. A munkáltató azt tesz, amit jónak lát, a törvényi környezet átláthatatlanul kusza és abszurd. A (potenciális) munkavállalók többsége semmiféle munkára nem alkalmas, magát a munkát se tanulta soha, nemhogy annak egy szakmai ágát. A szakmunkásképzés szétverve, az iskolai képzés véletlenszerű de általában pocsék és életszerűtlen.

Egy munka elvállalásánál mindig az a kérdés (akkor is, ha az adott embernek erről fogalma sincs), hogy X idő múlva jobb, vagy rosszabb helyzetben lesz-e valaki. Egy nyomorultul megfizetett rabszolgamunkában az X idő alatt nem lehet normálisan étkezni, a szervezet kimerül, és az időszak végére rosszabb fizikai és mentális állapotba kerül, mint amikor indult. Ez vállalhatatlan. Akik nem képesek felmérni, elvállalják, és X idő múlva megtapasztalják - és mennek.


Mindez addig így lesz, míg az eberek eltűrik azt az állapotot. Az nagy kérdés, hogy ha már nem tűrik, mit tesznek. Attól függ a jövő.

2016. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam mar gyarba, fel evig birtam aztan abbahagytam. Teljesen tonkre lehet ott menni mind szellemi mind testi ertelemben.

Uj munkahely se nagyon epul csak gyarak es gyarak mindenhol, a Fidesz cseledtarsadalma szepen kialakult. Majd ha lesznek normalis munkahelyek, lehetosegek, a munkasokkal emberkent bannak akkor majd nem lesz munkanelkuli. Addig pedig megszakadhat a Fidesz a gyarakkal, meg kozmunka szeru cseled programokkal, sokan nem fognak elmenni dolgozni.

2016. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De akarnak menni gyártósorra más kérdés hogy aki nem bírja ha jön jobb munkalehetőség azonnal lép. Én is ilyen helyen dolgozom tíz éve bár én könnyebb területen nem igazi rabszolga munkán vagyok. De a dolgozók egy része fix mondjuk 50% . A többi folyamatosan cserélődik. Havi 80-100 ember számol le. De Szabolcsból szinte kifogyhatatlan az utánpótlás hozzák ide Pest megyébe őket.
2016. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez a kérdés amúgy azért vicces, mert nem a gyártósoron van munkaerőhiány, hanem a szakmunkáknál
2016. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!