Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a határon túli...

Az igaz, hogy a határon túli magyaroknak vagy érdekből magukat annak vallóaknak, akik rendelkeznek Magyar igazolvánnyal ugyanúgy jár majd nyugdíj, ha dolgozott Magyarországon, ha nem, mint egy őshonos magyar állampolgárnak?

Figyelt kérdés

#nyugdíjrendszer #Magyar igazolvány.
2016. júl. 14. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te valamit nagyon félreértettél. A nyugdíj a munka mellett (vagy önként) befizetett járulék miatt jár, és nagysága a befizetett összegtől függ. Ennek meghatározására vannak jogszabályok. Sehol nem tesznek különbséget aszerint, hogy honnan jött az illető. A magyar vendégmunkásnak is jár a nyugdíj mondjunk Angliában, ha ott fizetett. Persze ott az ottani szabályok szerint. Aki nem fizetett járulékot, akár magyar igazolványa, van akár magyar személyije van lakcímkártyával, nem kap semmit. Miért kapna?
2016. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Több kedvezmény jár egy magyar igazolvánnyal rendelkező személynek, mint egy állampolgárnak. Ezt felháborítónak tartom.
2016. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de én azt látom, hogy pl. az erdélyiek csak jól kihasználható lehetőségre tekintenek Magyarországra. Amikor az érdekük őgy kívánja, akkor románoknak vallják magukat, amikor meg nem, akkor máris magyarnak mondják magukat.


Lenézik pl. a romániai magyarok, székelyek a magyarországi magyarokat. Ha egy társaságban vagy velük, akkor elkülönülnek és sokszor románul beszélnek, hogy ne értsd őket stb.


Ja, meg állítólag a székelyek azt vallják, hogy " székely szxxta a magyart".


Sokszor Magyarországot ugródeszkának használják, hogy további országba juthassanak. Magyarországon dolgoznak egy ideig, hogy pénzt gyűjtsenek ahhoz, hogy mondjuk Angliába állhassanak tovább.


Nagyon lekicsinylően beszélnek a magyarországi magyarorkról. Hagy ne idézzek kijelentéseikből.


Szerintem sokuk már nem is akar magyar lenni, pláne nem Magyarországhoz tartozni. Ha kell átrománosodnak és jót röhögnek rajtunk, hiszen ott, Erdélyben egyszerre két ország szociális ellátórendszerét és egyéb támogatását is jól kitudják használni. Magyarul jobban jártak mindennel, mint egy magyarországi magyar. Románi is röhög, hiszen a magyar nép véres verejtékéből származó adóforintokból támogatja a Magyar Kormány az erdélyi hol magyart, hol nem magyart, magyarokat.

2016. júl. 14. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:
/Nagyon lekicsinylően beszélnek a magyarországi magyarorkról. Hagy ne idézzek kijelentéseikből. / Mit vársz hhogy beszéljenek rólad ha ilyen képtelenségeket hordasz össze mint a kérdésed. Akinek legalább egy mikronnyi mennyiségű agya van az tudja csak az kap nyugdíjat Magyarországon aki ide fizeti a nyugdíjjárulékot. De arra jó a kérdés hogy szítsad a feszültséget , gratulálok.
2016. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" Nagyon lekicsinylően beszélnek a magyarországi magyarorkról. Hagy ne idézzek kijelentéseikből."


Hát én sem értem miért ilyenek amikor a hozzád hasonló ballib fotelprolik állandóan uszulnak ellenük.


Gondolom a "23 millió románra" is emlékeznek! :)


Persze ez nem zárja ki, hogy akadnak köztük ilyen "érdekmagyarok", de attól a többi része is igaz,

2016. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Volt egy székely ismerősöm, ő is sokszor mondta, hogy a székely xxxrta a magyart. Büszke volt rá, hogy több dologra volt jogosult, mint az állampolgárok. Röhögött rajtunk.
2016. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, igaz.
2016. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pro Patria ***** válasza:
55%

"Nem tudom, de én azt látom, hogy pl. az erdélyiek csak jól kihasználható lehetőségre tekintenek Magyarországra."

- Hát éppen ez a baj. Ezek a rohadt mszp-sek politikai haszonszerzésből, félelemből megosztják a nemzetet, felbontják és szembefordítják az azonos érdekeket ilyen hülyeségekkel, kihasználva, hogy az emberek nem tájékozódnak, és félinformációkkal, vagy akár nyílt hazugságokkal terelgethetőek.

Nem a szavazótábor a megosztottság egy nemzetben. Ez, a sokkal súlyosabb egymással való szembeállítás, ellenségként való tekintés tudatos kialakítása, a nemzet egészét tekintve értendő megosztás, a "munkákat elvevő 23 millió román"-nal, vagy az ilyen alaptalan, "nyugdíjt kapnak a mi pénzünkből" szólamokkal.

Annak sulykolása, hogy itthon azért éheznek a gyermekek iskolába menet, mert a határon túliaknak focistadiont építenek. Mindezt néhány szavazatért egy vergődő, megbukott politikai erőnek.

Elenyésző a kifelé juttatott pénz, és legtöbbször az is inkább látványos, mint lényeges beruházás. Ami szintén politika.

Úgyhogy nem ezért drágább a párizsi a húspultban.

2016. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdés és sok komment nem azért íródottak, hogy azzal feszéltség keltése jöhessen létre, hanem az okok között ott van a dolgok tisztázására való készség is.

Senki nem akar megosztottságot, csupán vannak olyan jelenségek, amelyek bosszantóak. Nem vagyok MSZP-s, de ha már szóba kerültek szavazatok, akkor a kedvezményezett határontúliak milyen jogon adhatják le voksaikat egy választás alkalmával úgy, hogy ők soha semmit nem tettek Magyarországért? Nem dolgoztak ott, nem adóztak ott, nem fizettek ott TB-t, más országban dolgoznak, más országban fizetnek ilyen-olyan járulékot stb.(Ideiglenesen külföldön dolgozó magyarokra ez az észrevétel természetesen nem vonatkozik, hiszen azok már dolgoztak otthon, és sokan közülük újra fognak. Meg eleve Magyar állampolgárok születésük óta.)

2016. júl. 14. 13:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem vagy MSZP-s, sokkal inkább a tengerentúlról valami más.
2016. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!