Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti kaptok/kaptatok már feketén...

Ti kaptok/kaptatok már feketén fizetést?

Figyelt kérdés

Nekem eddig az összes munkahelyemen úgy volt, hogy viszonylag alacsony bérre voltam lejelentve, és az összes többit kaptam feketén KP-ban, ezt látom az ismerőseimnél is, ez nálatok is így van, vagy csak én vagyok olyan szférában, ahol ez a trend?

Mit lehet ez ellen tenni? A munka adóm nem fogja kifizetni tisztán ugyan azt a pénzt, örülök hogy legalább picit emberibb keresetem van, ja és nem utolsó sorban, hogy van munkám, tehát eszem ágában nincs ténylegesen fellépni ez ellen egymagamban, max annyit érnék el, hogy még ennyit sem keresnék, hogy elküldenének és keresnek valaki mást aki megkapja feketén!



2016. júl. 20. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Elmész egy gonosz kizsákmányoló multihoz dolgozni.
2016. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Igen kaptam. Minimálbér + még egyszer annyi feketén. Aztán csodálkozunk, hogy haldoklik az ország gazdasága.


Egyébként én úgy oldottam meg, hogy gyakorlatilag több pénzért átorientálódtam a közszférába. Itt annyira vagyok bejelentve, amennyit kapok és kevesebb a munka. Ha pedig ez sem jön össze, akkor nem tehetek mást, ki kell mennem külföldre árkot lapátolni (mérnökként), mert ez nem állapot.


Egyébként ha nem betanított munkás vagy, akkor nem fognak könnyen embert találni a helyedre. Tapasztalat.

2016. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Hamarosan bevezetik a kártya (chip) alapú fizetőeszközt és nem lesz több papír pénz. Akkor nem lehet trükközni. Nyugdíjat sem kapsz majd, de más sem ezután még fizut se !
2016. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 PresidentEvil ***** válasza:
100%
Az eddigi munkahelyeim 95%-a ilyen volt. Volt, ahol a felvételi beszélgetésen megkérdeztem, hogy megoldható-e teljesen legálisan, mire közölték, hogy ha nem tetszik, amit ajánlottak, nem kötelező náluk dolgoznom. Teljesen természetes a minimálbérre (plusz egy kicsi, hogy ne legyen feltűnő) bejelentés, a többi feketén zsebbe, de volt olyan is, hogy minden hónapban névleg értékpapírokat adtunk/vettünk vagy "képzési támogatást" osztogattak és társai. Nagyon felemás helyzet, egyrészt azt gondolom, hogy dögöljön meg az összes ilyen cég, másrészt meg tudom, hogy szinte lehetetlen úgy működni, hogy az összes idióta szabályt és törvényt betartva az ember ne menjen csődbe.
2016. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jól látom, hogy ez öngerjesztő? A kisebb cégek nem fizetnek utánunk adót, mert különben simán csődbe is mennének akár, akkor mennyiségű adó terhe van a cégeknek, emellett évi ~3 ezer milliárd ft-nyi adó van elcsalva ilyen módon, tehát ha valahogy megállítható lenne ez a mókus kerék, nem lennének ilyen magasak az adó terhek, hisz az évi költségvetés 16.500 milliárd nagyon jelentős összeg ez a 3.000 ami kimarad.
2016. júl. 20. 21:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Én még kizárólag csak feketén kaptam. Pedig fiatal sem vagyok.
2016. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Elmész egy gonosz kizsákmányoló multihoz dolgozni."


Ott még fizetést sem fog kapni.

2016. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Full elektronikus fizetés kell, ahogy felettem írták, aztán el lehet felejteni ezt a mókát. Egyébként igen, kaptam már, igaz csak diákmunkára.
2016. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb cég azért valamilyen szinten trükközik, ide tartozik a cafeteria is tulajdonképpen. De igen, volt egészen konkrétan olyan is, ahol feketén fizettek. Egyrészt megalázó volt sorban állni mindig a pénzért tartva a markom, másrészt a főnök vissza is élt ezzel és ilyen-olyan ürüggyel levont gyakran összegeket, főleg miután felmondtam.


Elhiszem, hogy sok KKV nem tudja kifizetni a rendes bért, de szerintem sok ki tudná, csak hát akkor kevesebb maradna. Jellemzően ezeken a munkahelyeken ún. dörzsölt fickók főnökösködtek, szóval ha lehet, őket kerülöm.

2016. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#7:Ez érdekes.Én dolgoztam állami cégnél,magyar vállalkozónál és most,egy "gonosz,kizsákmányoló" külföldi multinál.És messze itt kapom a legjobb fizetést és még csak halálra sem dolgoztatnak.Persze gondolhatnám,hogy én vagyok csak ilyen mázlista,de nem ezt látom,tapasztalom.Ja és soha egy vasat sem kaptam feketén,ellentétben magyar cégekkel.
2016. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!