Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtátok, hogy az osztákoknál...

Tudtátok, hogy az osztákoknál először önkéntesek tanították a falvakban az embereknek hogyan építsenek napelemeket? Itt miért nincs ilyen?

Figyelt kérdés

Eleinte megtanították az embereket önkéntesek, hogyan csináljanak házilag napelemet, később ezek az emberek cégeket alapítottak, és ezek a cégek mostanában világ szinten elismert multik!

Nem gondoljátok, hogy ez egy gyönyörű példa arra, hogy ha úgy érezzük "szar az ország", akkor talán tenni is kéne valamit? Bármit?



2016. júl. 21. 22:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ehelyett itthon senki nem csinál semmit, mindenki csak siránkozik, hogy ez szar meg az szar, és várja a csodát és megváltást egy párttól!
2016. júl. 21. 22:05
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Ausztria egy más világ, teljesen. Én amikor először voltam ott és láttam hogy élnek, nem hittem a szememnek. Egy másik univerzum, nincs még1 ilyen őrült határ a világon mint az osztrák-magyar. Leszámítva persze a közel-keleti olajsejk államokat, de az más tészta.

Mondanom sem kell, hogy nem fogok ebben az országban maradni..

2016. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azért akarok innen lassan elköltözni, mert itthon egyre inkább azt látom, hogy senki nem akar tenni semmit, mindenki csak várja a sült galambot, és fikázza azt, aki esetleg elért valamit (és itt az elért valamit alatt azt értem, hogy óránként fél euróval többet keres.. -.-)
2016. júl. 21. 22:21
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

"házilag napelem"


nem napelem lesz az, hanem napkollektor! nem ugyan az...


az előbbi elektromos áramot állít elő, a másik meg csak hőt kondenzál

2016. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy azért is más világ, mert az emberek mentalitása is más? Nem lehet, hogy ők nem csak siránkoztak, hanem tettek is valamit a jólétért? És nem csak szidták a saját hazájukat, meg a vezetőiket, hanem küzdöttek a jobb körülmények kiharcolásáért?
2016. júl. 21. 22:23
 6/13 A kérdező kommentje:

ma 22:23

Abból a szempontból tök mindegy, hogy akkor pár tucat hétköznapi ember belekezdett valamibe, mert jövőt láttak benne, a "mozgalom" több száz fősre duzzadt, majd ezeknek az emberek, akik úgy látták jónak, ha cselekednek később cégeket alapítottak, most meg a Ausztria erős gazdaságának egy részét ez adja!

Itthon mikor lesz ilyen? Ezzel a mentalitással még 30 év múlva sem!

2016. júl. 21. 22:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nyugaton támogatják a napelemek vásárlását (igen, amik áramot termelnek), míg itthon még azt is jól megadóztatják.


Ráadásul a közelmúltig baromi nehéz volt visszatápláló villanyórát beszerezni az Eontól, mert rohadt sok engedélyre volt szükség és ott akadályoztak, ahol lehetett. Mostanra legalább ez szerencsére enyhült.


Amúgy kéne tenni valamit, de mit? Totál más a két országban a mentalitás a hétköznapi emberek szintjétől kezdve a vezetőkig mindenhol.

2016. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nosza, hát tegyél! Menj el szépen és saját költségeden tanuld meg a napelem-készítés mesterségés, majd szintén saját költségeden, önkéntesen tanítsd meg az embereknek. Nem tart senki vissza, rajta, ne csak egész nap itt lógj és írogass ki elmeroggyant kérdéseket, tegyél valamit! Bármit!
2016. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

ma 22:31

7 gimnazistát korrepetálok matekból önkéntesen, mert a szüleinek nincs pénze külön órára, és nehezen megy nekik!

2016. júl. 21. 22:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Az osztrák az egy semmirevaló népség.
2016. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!