Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Németországban rosszabbak a...

Németországban rosszabbak a természeti adottságok a napenergia kihasználásra mint Magyarországon, mégis ott minden háztetőn van napelem. Magyarországnak nem kéne dotálnia a napelemeket?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Németországban nagyon drága a villanyszámla, pont ezek miatt a környezetbarát energiaforrások miatt.


Magyarországon ehhez képest filléres tétel, mégis sokallják az emberek, én 200.000-ret keresek, mégis dobok egy hátast időnként a villanyszámlától, akkor gondoljátok mi lenne, ha itt is bevezetnék a német árakat.

2014. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Itt a környezet nem érdekel senki - legalábbis a pénzeseket egyáltalán nem.
2014. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Most te komolyan Németországhoz hasonlítasz minket? :D
2014. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk az a gond, hogy hatóságilag nincs támogatva az egész, mert az államnak az a jó ha te minél többet fizetsz. Na meg, azért egy napelem, vagy napkollektor nem kis beruházás, meg szép és jó dolog, csak önmagában az életben nem fog megtérülni.
2014. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem kéne dotálnia,csak beengedni a jó és olcsó kínait.Amit egy éve vettem 16k -ért 10W-osat,az mos 32k.Csak mert a kínai nem jöhet szabadon.
2014. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 B.Ági ***** válasza:
17%

A németeknél megtérül a befektetés, nálunk nem?

A fő gond nálunk az, hogy a hagyományos energiában levő vezető emberek hatalma baromi nagy!

2014. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Mit gondolsz,miért támadják a rezsicsökkentést,mert az energia cégek külföldiek kezében vannak.Ezért nem igen engedélyezik (pláne nem támogatják). Meg rengeteg engedély szükséges egy komoly, megtérülőenergia hálózat telepítéséhez. Egyebek közt, német érdekeltségűek is .
2014. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 B.Ági ***** válasza:
11%

Egyértelmű, hogy a haszoncsökkenés miatt támadják minden fórumon a rezsicsökkentést.

Viszont a kérdés az, ha hazai tulajdonban lennének a szolgáltatók, akkor lenne e rezsicsökkentés?

2014. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Itt a környezet nem érdekel senki - legalábbis a pénzeseket egyáltalán nem."


Nyugodj meg, a nem pénzeseket sem érdekli. Legalábbis a többséget nem. nekem nincs autóm, nem dohányzom, ahova csak lehet gyalog megyek, és a kertem tele van fával. Pedig nincs sok pénzem.

2014. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Singham ***** válasza:

Ilyen téren nem csak Németország húzott el tőlünk. Ott van Szlovákia. Bánrévei határátkelő környéke nem éppen gazdag környék. Ennek ellenére óriási napelem telepek vannak mindenhol.

Itthon meg ilyen nem lesz, nem értenek az ilyenekhez azok, akik a vezetői pozíciókba ülnek. Tapasztalatból tudom a házi szennyvíztisztítónk miatt.

2014. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!