Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondanátok példákat, hogy...

Mondanátok példákat, hogy miért szerettek Magyarországon élni?

Figyelt kérdés

Engem például büszkeséggel tölt el, hogy keményen kell dolgoznom még azért a kevés pénzért is, amit kapok, mert tudom, hogy munkám elősegíti a jó ügyet, a Nemzet felemelkedését és egész Magyarország boldogulását.

Vészterhes időket élünk, amikben nagyon kemény helytállnunk, de én megteszek minden tőlem telhetőt. Majd a jövő hálás lesz mindazért, amit teszek érte.

Büszkeséggel tölt el, hogy itt élhetek. Köszönöm.


2016. júl. 21. 22:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Szánd meg Isten a magyart

Kit vészek hányának,

Nyújts feléje védő kart

Tengerén kínjának.

Balsors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbünhödte már e nép

A múltat s jövendőt!

2016. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon szép vers.

Így kell ezt.

2016. júl. 21. 23:05
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
Senki sem szeret itt élni, főleg a fiatalok akik között a legnagyobb az elvándorlási vágy. Nem mind1, hogy szobatárssal nyomorogsz életed végéig, vagy van valami kilátásod, perspektívád az életben. Mindenki egyszer él, és igyekszik mindenki jól élni azt.
2016. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert itt vagyok otthon. Bár éltem külföldön, tehát van összehasonlítási alapom, mégis azt mondom, szeretem a magyarokat. Sokszor depressziósok, és kishitűek, de őszinték. Nem játsszák túl a dolgokat, nincsen tele minden műmosollyal.


Persze némi plusz udvariasság, másikra odafigyelés még elférne. Tisztelhetnék jobban a tudást, és a munkát. De lehetnének itt sokkal barbárabb állapotok is. Európainak lenni mégis csak jelent valamit még Magyarországon is.


Szeretem az országot, mint életteret, mert szép, nem túl zsúfolt. Az itteni ételeket. Ettől még el tudnám képzelni az életemet máshol is, pár évig, munka céljából például.

2016. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Itt vannak a barátaim, családom

Idekötnek az emlékek

Szeretem a várost és a hangulatát, ahol élek (Budapest)

Sok a visszamaradott, középkoriasan gondolkodó ember (akik magukat jobboldalinak vallják), és rajtuk keresztül érdekes tanulmányozni az emberi gondolkodást/mentalitást

Jó lesz 40 év múlva elmesélni az unokáimnak, hogy egy igazi diktatúrában élhettem, ez történelmi szempontból rendkívül érdekes kaland egyébként :D

2016. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5


Azért ilyen magyarellenes dolgokat ne állíts légyszíves.

Amit te középkoriasnak titulálsz az jelenti a normalitást, míg a liberálisok mást állítanak.

2016. júl. 21. 23:18
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
#6 nem csalódtam :D
2016. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor floridában voltam az egyetemen az egyik hallgató kezében megláttam egy Freud Gyarmari Számelmélet könyvet, magyar nyelven :O megkérdeztem tőle, hogy Miért cipel magyar könyvet, és kiderült, hogy egy phd hallgató, és közölte, hogy ez a könyv a világon az egyik legelismertebb számelmélet könyv, és az egyetemük hiába kérte többször is az angol fordítást, nem jelentették meg hivatalosan angolul (ez nem Most Volt már, azóta lehet ). Kérdeztem, hogy szerinte Miért Nincs angol fordítás, Azt válaszolta, hogy a magyar emberek nagyon okosak és nagyon büszkék is!

Majdnem kijött a könnyem!

2016. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországnak van egy sajátos kultúrája, földrajzi fekvése és persze története. Amin marha sokat lehetne/kellene javítani: politikai kultúra, oktatás, egészségügy, stb., de legfőképp a magyar mentalitás.
2016. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

'Azt válaszolta, hogy a magyar emberek nagyon okosak és nagyon büszkék is!'


Ez azért függ attól is, kikre érti a másik fél: a társadalom egy bizonyos rétegére vagy a teljes lakosságra.

2016. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!