Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lepődik meg sok diplomás...

Miért lepődik meg sok diplomás, hogy minimálbér közeli a bére, ha olyan végzettsége van, amire nincs kereslet?

Figyelt kérdés

Emellett még emlékszem, egyetemista korunkban még pont ők verték a mellüket, hogy egész félévben nem csinálnak semmit, csak buliznak, vagy játszanak gépen, vizsga időszakban meglepődtek, ha azt mondtam, hogy egy vizsgára 6-7 nap felkészülés kell akkor, ha egész évben óráról órára készültem rá! A készültem rá, nem azt jelenti, hogy bejártam órára.. Hanem hogy óra után könyvtárban összegyűltünk és olvastunk az anyagról!


Iszonyú sok büfé szakos ember van körülöttem, nem értenek semmihez, de villognak a diplomájukkal, lebegtetik a lapjukat ami annyit sem ér, hogy kitöröljék a seggüket vele, és követelik a nyugati béreket!


És a legnagyobb ellentmondás, hogy pont ők sírnak a legjobban, hogy nyugati színvonalat akarnak, a nyugati színvonal a kapitalizmus, és ez egy könyörtelen világ, csakis a kereslet és a kínálat törvénye számít, a legkapitalistább országokban már az egészségügyben és oktatásban is csak és kizárólag a kereslet és kínálat számít! Ha a tudásod nem ér semmit, nem hozol tényleges hasznot a cégnek, örülj ha egyáltalán foglalkoztatnak!


Azt hiszem sokaknak nem sikerült felfognia mit is jelent a kapitalizmus és a nyugati világ!

A kapitalizmus nem = azzal, hogy jár a magas élet színvonal a semmire, a kapitalizmus arról szól, hogy le vagy szarva, a tudásod és te magad is egy termék vagy, és ha nincs rád kereslet, akkor ráb.sztál!


Ébresztő!



2016. júl. 22. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Napi büfészakozás. Köszönjük.

Holnap várunk ugyanitt.

2016. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem a napi büfé szakozás, csak épp nem értem, mire számítanak az emberek! Mit várnak?
2016. júl. 22. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Azért nyugaton Nincs ekkora különbség a bérek között!
2016. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

2. Olyan szakmát sincs értelme tanulniuk, ami nem érdekli őket. Ugyan ott fognak vele kikötni.

Akkor meg miért ne tanulhatná azt, ami érdekli? Talán szerencséje lesz, talán nem. Erről szól az egész.

2016. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ebben hatalmas nagyot tévedsz, pont hogy nyugaton akkora szakadék van a "képzett, hasznot hozó" ember és az "egyszerű" tanulatlan munkás között, hogy ha itthon is akkora lenne a szorzó, az kiverné a biztosítékot az emberekben!


Ti lennétek a legjobban felháborodva, ha nyugati szintű szorzók lennének az iskolázottság szerint a bérekben.


Itthon egy munkás keres nettó 80-at, egy egyetemista, akinek még nagy szükség is van a munkájára, az keres nettó 200-at?


Nyugaton akire kereslet van, az körülbelül egy munkás bérének a 7-8 szorosát keresi!


Itthon ha fősulis végzettséged van és csoportvezető leszel a gyártó soron, akkor 80 helyett megemelkedik a fizetésed 110-re kb, nyugaton egy csoportvezető közel a munkás bérének a dupláját viszi haza!


Ti lennétek a legjobban felháborodva, ha itthon is nyugati módon béreznének, ténylegesen az alapján hogy mennyire van rátok kereslet! Még mindig nagyon sok minden megy szociális alapon, pl a cég kedvezményt kap az államtól, ha felvesz oylan irodai munkást, akire igazából fullra nincs szüksége stb

2016. júl. 22. 19:51
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 19:50

Értem én, de akkor vallják be, hogy nem tetszik nekik a kapitalizmus, nekem azzal sincs semmi gondom! De attól még erről szól a nyugati világ és a kapitalizmus, hogy az keres jól, akire kereslet van, nézd meg Amerikában hány ember nyomorog gettókban, mert nem tanult tovább, és szarra sem jó és szociális ellátó rendszer sincs rendesen, ez a kapitalista valóság, annyi bért kapsz, amennyi hasznodat látják!

2016. júl. 22. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha van végzettsége de nem tud vele elhelyezkedni az nem a diplomás sara ....
2016. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
80%

Elárulnád, mi a célod ezzel a kérdéssel?

Több nyelven folyékonyan beszélő fiatal mérnök vagyok. Örülök, hogy jó munkahelyem van, ahol megbecsülnek, számít a véleményem, elismerik a szakértelmem és jól keresek. Nem érdekel, hány "büfészakos" van körülöttem, és nem érdekel, ki mennyit akar keresni, és mit követel. Magammal foglalkozom. Tégy így te is, szebb lesz az életed.

2016. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

A 8#-asról mondanék valamit:

Tipikus fideszes..:). Leszarok mindenkit ,nekem így jó, akinek nem az kussoljon, senkit nem érdekel , örüljön hogy nem hal éhen.

Na kb ez a mentalitás a Fideszes. Egyébként kérdező,te is elgondolkodhatsz ezen..

( még egy dolog a 8#-ashoz: a mondandója szabad fordításban:"akinek semmije nincs az annyit is ér..." .....jó reggelt kivánok szavazóknak,nem szavazóknak..)

2016. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Diplomás ápoló vagyok. Minimálbér +pótlékok. Nem vagyok meglepődve, és szeretem is amit csinálok, viszont erre van kereslet, kva kevesen vagyunk. Tudom, hogy az egészségügy más tészta, de erre mit lépsz?
2017. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!