Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol szerepel a népszavazással...

Hol szerepel a népszavazással kapcsolatos szabályozásban, hogy "aki nem megy el, az rábízza a döntést a többiekre, ezért az érvényességi küszöb nem játszik szerepet"? Vagy ezt csak a miniszterelnök írhatja elő konkrét kérdésben belátása szerint?

Figyelt kérdés
[link]

2016. júl. 23. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Azért nincs jelentősége az érvényességi küszöbnek, mert érvényes népszavazás esetén sincs semmilyen kötelezettsége a kormánynak, és nem is lehet, ahogy egy értelmetlen kérdés esetén lenni szokott. Ez a népszavazás kb. a nemzeti konzultációval lesz egyenértékű, ami után az 1 millió szavazó 86 százaléka a kormánnyal ért egyet, de az érvénytelensége esetén arra jó lesz, hogy karácsonyig még a csapból is ez folyjon. Értelme sehogy sincs, de a nyájat egybe lehet tartani ezzel sokáig.
2016. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

az ellenék bojkottál, mert vak orbángyűlöletet egyértelműen kérdező válasz nincs


ők orbán ellen szeretnének szavazni, nem érdeklik őket a menekült kérdés


nélkülük viszont 25% os részvétel is elég, hogyha a nagyrészük a megjelenteknek egyhangúan szavaz

2016. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a népszavazás kb. a nemzeti konzultációval lesz egyenértékű, ami után az 1 millió szavazó 86 százaléka a kormánnyal ért egyet"


nem tehet róla a kormánypárt, hogy az ellenzék nem akar konzultálni

2016. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehol. De ami szerepel, értelmezni lehet. Hogy helyesen-e, az nem szempont. Már régóta nem.


Nem tűnt eddig fel, hogy előírhatja saját belátása szerint? Sőt, más belátása szóba se jöhet. Pedig ez már a sokadik.

2016. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több mint kétmillióan írták alá a kötelező kvóta elleni petíciót, kb. 3 800 000 érvényes szavazat kell az "eredményességhez"


Ha úgy vesszük, hogy ez a több mint kétmillió "NEM"-mel szavaz, és még ehhez hozzávesszük a jobbikos szavazókat, akik szintén "NEM"-mel szavaznak, és hozzávesszük az "IGEN"-nel szavazókat, akkor szerintem már közel járunk az eredményességhez...


És azt se felejtsük el, hogy több kvótát elutasító ember van, mint fideszes és jobbikos együttvéve.


Szerintem eléri az eredményességi küszöböt a népszavazás, bár ez lényegtelen

2016. júl. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: sokat írtál, de nem a kérdésre válaszoltál.
2016. júl. 25. 07:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az előző válaszokra reagáltam, miszerint majd egy 25%-os kisebbség fog elmenni szavazni, mert ezt erősen kétlem... Jelen pillanatban simán meglenne az érvényesség szerintem, de őszig még sok minden változhat.


A kérdésre válaszolva: ez nem ügydöntő népszavazás (legalábbis nem lehet az, mert nemzetközi jogszabályról nem lehet ügydöntő népszavazást tartani), tehát az eredményességi küszöb nem igazán játszik szerepet. Ez inkább egy közvéleménykutatás, csak nem 1200 embert kérdeznek meg, ahogy a kisebb közvéleménykutató intézetek, hanem mindenkinek van lehetősége szavazni. A kormány nyilván annak örülne, ha minél többen mennének el szavazni, hiszen úgy erősebben tudja képviselni azt az álláspontot, hogy a magyarok nem kérnek a kötelező kvótából

2016. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!