Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te most élsz jobban vagy azelőtt?

Te most élsz jobban vagy azelőtt?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább az lenne hogy Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor kormánya alatt érzed jobban magad. Most a személyükkel ne foglalkozzunk. Tökmindegy milyenek. A lényeg itt most az hogy Orbán biztosabban élsz , könnyebben élsz vagy Gyurcsány alatt volt így? Lényegtelen az intézényrendszeri állapotok szempontja is most, lényeg melyiknél éreztél nagyobb bizonyzalanságot, melyiknél éreztél nagyobb kiszolgáltatottágot.

Én megmondom őszintén: akármilyen időket is éltünk, most sokal nagyobb bizonytalanságot érzek az életemben, mintha akkor a soksok gond ellenére egy picivel könnyebb lett volna nekem "picin" embernek az élet. Ti hogy érzitek, mer ez csak én vagyok? Szóval?



2016. júl. 11. 00:31
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Orbán alatt*

és mintha*


Bocs a hibákért

2016. júl. 11. 00:34
 2/41 anonim ***** válasza:
45%

Akkoriban még iskolába jártam, tanultam, így csak az utóbbi évekről tudok a tapasztalataimról írni.

Szerintem most könnyebb boldogulni, mint a 2000-es évek végén, 2010 körül, a '10-es évek elején. Javult a helyzet.

2016. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
44%
A Gyurcsány kormány alatt éltem jobban egyértelműen. Az MSZP sokkal nyugatiasabb politikát folytatott és ez a gazdaság teljesítményén nagyon is érezhető volt. Voltak komoly befektetések, most meg menekülnek innen a befektetők. A nyugdíjakat is korrektül emelték nem úgy mint most.. Az özvegyi nyugdíjak egymás után kétszeri 10%-os emelése is sokat segített a nehézsorsú kisnyugdíjasokon, a 13. havi nyugdíj úgyszintén. A egészségügy is jobb állapotban volt a mostaninál, egyszóval minden téren pozitív emlékeim vannak az MSZP kormányról. Ennek a fasiszta fidesznek el kell tűnnie a színről, mert teljesen tönkreteszik az országot. Én idős léltemre sajnálom a sok fiatalt akik tömegesen menekülnek ki külföldre, ez is a fidesz alatt tapasztalható ilyen mértékben.
2016. júl. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
65%

3# Igy van. Tessek emberek itt van egy tipikus baloldali nyugdijas szavazo. A lelket, az orszagot, a magyar fiatalok jovojet eladna csakhogy nyugdij emeles legyen. Az ilyenek de fel tudnak idegesiteni. Tudod az en korosztalyomnak mar nem is lesz nyugdija, vagy ha lesz is tized annyit fogunk kapni mint most te, valoszinuleg gyogyszerre nem lesz penzunk, nemhogy kajara meg rezsire, kothetjuk majd fel magunkat amikor 40 ev mulva osszeomlik a nyugdij rendszer. Neked ehhez kepest arany eleted van.

Dehat a fiatalok es a jovo kit erdekel? Mert a tengernyi nyugdijas megtobbet akar, es ez a dilettans baloldal az en munkambol az en rovasomra, az en jovom eladasaval meg is adja nekik. Nem szeretem a Fideszt, de ez a baloldal ezerszer rosszabb. Nem kell megtobb nyugdijemeles, sot inkabb csokkenteni kene, es a jovobe fektetni hogy az en generaciomnak is maradjon oregkorara valami!!

2016. júl. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Tudod Erika berger az a baj veled hogy nem érted a kérdést. Kérdezte valaki a jövő generációjáról a véleményed? Kérte valaki hogy beszólj? Elmondom a kérdést akkor úgy hogy értsed oké? Most élsz jobban vagy akkor? Világos..? Nem pattogni kellene..
2016. júl. 11. 01:53
 6/41 anonim ***** válasza:
41%

Még szép hogy most a jobb.

Feriék szinte mindent hitelből csináltak.

A közmunka, de a családi adókedvezmény is nagy segítség.

2016. júl. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
29%
Ha már a biztonságról kérdezel, Ferike törölte el az alanyi jogon járó orvosi ellátást, Viktorka meg nem állította vissza. Egyik kutya, másik eb.
2016. júl. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
61%

"A lelket, az orszagot, a magyar fiatalok jovojet eladna csakhogy nyugdij emeles legyen."


Ő már ledolgozott egy egész életet, a háború után felépítette az országot, hogy neked legyen hova születned, tudjál hol lakni, tanulni.


Míg te a szájaláson kívül nem tudsz nagyon mit felmutatni, és még hülyeségeket is fröcsögsz...


A nyudíj rendszer nem omlik össze 40 év múlva, előbb bekövetkezik az 10-15 év múlva meglesz az.

2016. júl. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mindkét időszakban jó volt. Az első Orbán kormány alatt majdnem elpusztultam, de most már megint sikerült kihevernem a károkat, amiket személy szerint nekem okoztak. Tőlem elvették a megélhetésem, mert pár törvénnyel keresztbe tettek. Illetve havi 124Efttal nőttek a havi terheim amit az államnak fizetek. Mondjuk én vállalkozó vagyok, tehát nem fontos a szerepem, hiszen körülbelül csak az országot tartom el.
2016. júl. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%
Gyurcsány idejében mert akkor még a gondtalan gyermekéveimet tapostam
2016. júl. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!