Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha szeretek...

Miért baj az, ha szeretek magyar lenni? Miért lett divat utálni a saját népünk?

Figyelt kérdés

Néha ha problémám van biciklizek 50 kilométert, kiülök egy domb tetejére, gyönyörű a táj, csendes minden, boldogság fog el és örülök hogy magyar lehetek, magyar honban élhetek!

A pénz nem minden, lehet az embernek sok pénze, ha nem érzi otthon magát! Magyarul beszélnek körülöttem, magyar kenyeret eszek, az erkélyemen paprikát és paradicsomot termesztek, boldogan élek a hazámban!

Adhattok nekem 4-5x ennyi keresetet is, én akkor is inkább itthon maradok! A gyerekemnek kartonpapírból és szövetből csinálok mini kressz pályát karácsonyra, hogy tudjon a játék autóival játszani rajta, a feleségem köt neki pulcsit! Lehet hogy nincs sok pénzünk és néha nincs mit enni, de boldogak vagyunk és szeretjük egymást és otthon vagyunk és ennek örülünk! Egymásnak örülünk nem a pénznek!


Nagymamáink, ükmamáink a háború alatt tudtak gyereket nevelni, nem rinyáltak milyen rossz nekik, pedig sokkal rosszabb sorsuk volt, de ők nap mint nap tették a dolgukat, amikor gazdasági világválság volt, és egyik napról a másikra annyira felment a kenyér ára, hogy egy havi fizetésből sem lehetett megvenni, akkor sem siránkoztak, nem érdekelte őket, hogy rádió is csak 2 van az utcában! Nem érdekelte őket, hogy rossz a sorsuk, mégsem hasonították magukat Afrikához, küzdöttek, ők szebb jövőt akartak a gyerekeiknek! Büszkék voltak arra, hogy magyarok!


Ha a világháború során képesek voltak összeszedni magukat az emberek és éhínység, rossz körülmények között képesek voltak gyereket nevelni, szerető családként összefogni a rossz időkben, akkor mit nyavajgunk hozzájuk képest! Arany életünk van!

ű

Tenni kéne! Cselekedni, hogy jobb legyen a hazánk! Attól hogy a homokba dúgjuk a fejünket, és folyamatosan csak a vezetőinket hibáztatjuk, még nem lesz jobb semmi! Mi vagyunk Magyarország lakossága, mi alkotjuk Magyarországot! Mi határozzuk meg mi lesz a jövőnk! Ha mi ezt szeretnénk, siránkozni folyton, önmagunkat gyalázni, akkor ezek maradunk, Európa pöcegödre!


Ébredjetek fel végre és siránkozás helyett cselekedjetek!



2016. júl. 22. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Nomen est omen.
2016. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Ámen.. Pokemon GO nélkül nem élet az élet
2016. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Azzal semmi baj,ha az ember "szeret magyar lenni". Azokkal van a gond,akik meg akarják mondani,hogy ki magyar és ki nem.
2016. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az az ember magyar, aki magyarnak érzi magát!
2016. júl. 22. 18:44
 5/23 anonim ***** válasza:
5%

Lehetne boldog az ember ha nem gyaláznák a munkahelyén vagy a felesége nem a gazdagabb farok után rohanna és kéne nézni hogy épp merre csal vagy ha nem lenne lehetetlen egy egyetemre bejutni vagy ha az emberek nem egymás átbszásán törnék a fejük.

Viszont ha nem nyúlnának le milliárdokat több juthatna na akkor sem a kisembernek hanem a kisvállalkozónak. Hogyha azok se nyúlnák le na akkor jutna a kisembernek. Csakhogy már fent elteszik nemhogy a kisvállalkozók nemhogy a munkás.

Az a lényeg hogy tapasztalhattya aki itt él hogy a nők akik kinéznek valahogy rbancok a férfiak akik keresnek valamit meg korruptak. Persze van kivétel pl informatikus meg esetleg mérnök de kevés. Azokat a szakmákat meg azért fizetik mert nem lehet megtanulni annyira bonyolult.

Szóval vagy bűnöző itt az ember vagy k rva vagy tengődik esetleg lelépett külföldre valószínűleg Ausztriába ez a mai helyzet

2016. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Van oylan rokonom, aki az USA-ba költözött 15 évvel ezelőtt, azóta ne látogatott haza, még rokonokhoz sem! Kint tagadja, hogy magyar, állítása szerint azért, mert úgy rosszabbak a lehetőségei.. Na én őt nem tekintem magyarnak, ő amerikai, akkor is ha nem kapta még meg a végleges letelepedési vízumot!

Van ismerősöm, aki Londonban dolgozik, küldi haza a pénzt az anyjának minden hónapban, fél évente haza látogat, szeret itthon lenni, külföldön is magyarnak vallja magát és büszke is rá, csak szerinte kint jobbak a lehetőségei, na szerintem ő magyar!

2016. júl. 22. 18:46
 7/23 Alain Delon ***** válasza:
94%
Szerintem hibás a világháborúval, világválsággal összehasonlítgatni a mostani helyzetet. Egyébként nagyon súlyos dolognak kéne történnie ahhoz, hogy külföldre menjek, de megértem azokat is, akik elmennek.
2016. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerezd meg hát mind.


Amúgy senki sem "utálja saját magát", sőt minden magyar egy egoista, csak nyilván elég nehéz elhitetnie magával, hogy ő a király, amikor itthon egy csicska indiai pária béréért dolgozik, ezért kimegy külföldre dolgozni/tanulni, hogy összemérhetetlenül jobb életszínvonala legyen.

2016. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát menjenek, részben ezért csatlakoztunk az EU-hoz, hogy ilyen lehetőségünk is legyen, sokkal könnyebben munkát vállalhassunk nyugaton, aki tud/akar éljen a lehetőséggel, de ne gyalázza a saját hazáját!
2016. júl. 22. 18:51
 10/23 anonim ***** válasza:
8%
Okatootáia szép, Okatootáia jó, mondom én is mindig...
2016. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!