Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon nagyon rég óta nincs televíziós vita a miniszterelnök-jelöltek között a választások idején?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, ez egy nagyon fontos alapeleme lenne a demokráciának. Nagyon sok országban van televíziós vita a miniszterelnök-jelöltek között, itthon nincs. Pedig régen volt ilyen vita, én mindig megnéztem.


Kérdésem, mi az oka ennek? Mi a véleményetek, szükség van televíziós vitára?


2016. júl. 24. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

2010 óta nincs vita. Előtte 1998-ban, 2002-ben és 2006-ban volt. Ha 2018-ban a Fidesz úgy látja, lesz.


A 2006-osnál emlékszem, amikor Gyurcsány Ferenc tágra nyílt boci szemekkel mondta Orbánnak címezve, hogy "ezt a nagyon buta és igaztalan kampányt, hogy itt valaki gyógyszerfelírási díjat akar bevezetni, legyen olyan kedves, vonja vissza. Ön úriember. Ilyet senki nem mondott. Erre most kampányt építenek. Nem akarhat igaztalan módon nyerni. Nem igaz vádakkal választást nyerni, az nem igaz országhoz vezet."

2016. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

"Kérdésem, mi az oka ennek?"


Mert a Fidesz nem akarja, márpedig pont ez lenne a legérdekesebb pontja egy ilyen vitának, hogy a kormányon lévő elnök miképp védekezik, és támasztja alá eddigi tetteit.


"Mi a véleményetek, szükség van televíziós vitára?"


Én örülnék neki, nagyon sok mindent elmond az emberről, hogy kölcsönös szorongatást miképp reagál le. Egy sajtótájékoztatóra, előadásra, napokig-órákig készülni lehet, egy ilyen vitára kevésbé.

2016. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Az a bizonyos Orbán-Gyurcsány vita végett vetett Orbán önbizalmának, semmiféle interjút nem lehet vele készíteni, ahol nem előre megbeszélt kérdések vannak. Orbán még az amerikai egyetemi beszédét is lemondta, mikor kiderült, hogy a diákok kérdezhetnek is. Durva egy miniszterelnöktől.


Rajta kívül szerintem nincs olyan aki nem hajlandó egy ilyen jellegű vitára. És persze szerintem is alap dolog egy demokratikus országban, főleg választások előtt jó lenne megismerni az ellenfeleket ezáltal is.

2016. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Vannak viták, csak a Fidesz nem jelenik meg rajtuk, anélkül meg nincs sok értelme.


Ahogy előbb írták, 2006-ban volt utoljára, de azóta a Fidesznek egyértelmű fölénye van, felesleges vitáznia, elég kampányolni.

2016. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

ameddig a kérdezések olyanok szoktak lenni, hogy "miniszterelnökúr önmiértegyhtalamasnagydiktátor? nem érzi cikinek" addig tökéletesen meg tudom érteni :D


egyébként akiktől lehet ballibek jelenleg kérdezni ők is olyan agresszív tévedhetetlen jellemek, hogy hihetetlen

2016. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Az kellene, hogy a magyar választó akarjon gondolkodni, akarjon felelős pártokat, és legyen határozott elképzelése arról, milyen országot, és milyen politikusokat látna szívesen.

Ilyen egyszerű. Amíg a választó nem gondolkodik, nem szól oda, nem vár el tisztességet és koncepciót, ehelyett elég neki a hörgés, az acsargás, néhány jelkép, számára ismeretlen kultúrával való riogatás, amíg a rezsicsökkentést többre tartja, mint az alacsony adókat és a jó állami szolgáltatásokat, addig ez marad.

2016. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha újra demokrácia lesz, lesz újra vita is!
2016. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Nincs demokrácia. Orbán max saját magával vitatkozhatna, de az elég zorall lenne.
2016. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Mert kb. a lakosság fele képes lenne megverni őt egy vitában. Az Orbán féle "viták" nagyjából úgy néznek ki, hogy valamelyik kis csicskája előkapar valami ciki dolgot az ellenfele múltjából, aztán az Orbán azon lovagol végig és közben tapsoltatja magát. Amikor szóba került a vagyonnyilatkozatok felülvizsgálása, az volt a reakció a részéről, hogy "DE BEZZEG A KOVÁCS BÉLA MEG AZ OROSZOK MEG A PÉNZ HURR DURR", szóval tökéletesen alkalmatlan bárminemű vitára. Nem érvel, csak szarral dobálja a másikat, aztán fülig ér a szája, amikor a vazallusai megtapsolják őt emiatt.
2016. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
A komonisták tehetnek róla.
2016. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!