Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az LMP, Együtt, MSZP vagy...

Ha az LMP, Együtt, MSZP vagy más balliberális párt lenne kormányon, akkor már jóléti ország lennénk?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a politika nagyban befolyásolná az itt élő hétköznapi emberek életszínvonalát? Már közelítenénk Ausztriához? Nem titok, hogy a különbség eszméletlen, amint átlépsz a határon, hirtelen még a vonat is abbahagyja a zörgölődést és érzed ahogy szép simán a felújított modern vasúton halad tovább. A bérekbe és az életszínvonal egyéb összetevőibe ne is mennyünk bele túl hosszú lenne..


Röviden, a politika ezt befolyásolná? A fent említett pártokkal már hol tartanánk?


2016. júl. 27. 19:47
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
31%
Ausztráliához közelebb lennénk, mint most. Mondjuk úgy Etiópia körül járnánk. Az egy párezerrel közelebb van Ausztráliához!
2016. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Az elmúlt 50 évből leszűrt tapasztalatok alapján mi a véleményed?


Neveket nem mondanák, de azért lett olyan sokszor megválasztva a mostani kormány, mert a baloldal gyenge és hiteltelen, a jobb oldal pedig.. hát hogy is fogalmazzak finoman.


Az ne nevezze magát pártnak aki csak ujjal mutogat, kétséges állításokat tesz Paksról (ami az ország energiaellátásának legalább 40%-át fedezi) és ahol az alapító elnök pár vereség után pikk-pakk lelép. Mert ez akkor sem lett volna máshogy, ha megválasztják mert a jellem nem változik

2016. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha a fent említett pártok lennének hatalmon, akkor most a legfejlettebb négerek lakta ország lennénk.
2016. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezzel csak arra célzok, hogy nincs alternatíva, nincs itt semmi.
2016. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen,a politika ezt finoman szólva is befolyásolja,ennek ellenére nem hiszem,hogy az említett pártokkal közelebb lennénk a jóléti országokhoz.Viszont nem akarnák annyira megmondani,hogy ki az "igazi magyar",ki az "igazi keresztény",stb.,stb.Én nem vagyok telhetetlen,nekem már jólesne.
2016. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Az ugye megvan, hogy korábban már egyszer kormányzott az MSZP 8 évig, előtte meg 4 évig?


Az első ciklus alatt volt a Bokros Csomag, aminek akkoriban nagyon örültek az emberek, a következő két ciklusban pedig megszorítások tömkelege történt, no meg persze Ferkó "igazságbeszéde".


Nem lenne jobb, hanem ugyanitt tartanánk, mivel a két oldal hasonló érdekeket képvisel (a sajátjukat).

2016. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanis ezek is pont ugyanabból az alomból (magyar társadalom) kerültek ki, mint a jelenlegiek.
2016. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy ha az MSZP-t hagytuk volna továbbra is kormányon akkor most jobb helyzetben lennénk. Hiszen ugye kormányzásuk teljes második felét szétrombolta a válság. Igazán csak utánna tudtak volna épitkezni. De így a Fidesz könnyedén leszámolt velük.

(Ilyenkor szoktam kapni hogy "a válság csak kifogás,ha jó miniszterelnök lett volna akkor nem kerülünk súlyos helyzetbe."

Erre én csak egy hasonlatot mondok:

Az első Vh. után Bethlen miniszterelnök példás konszolidációt hajtott végre. 1930 körülviszont lemondott, mert a válság tönkretette ami alkotott. Az MSZP-nek is hasonló vége lett. Nem lehet csodát tenni válságban. De utánna szabad a pálya, és azthiszem olcsón úsztuk meg a válságot, ha akkor észen voltak, akkor utánna tudtak volna építeni is. Ezt gondolom. Csak én erről keveset beszélek, mert csak kioffolnak a "baloldal égetők".

2016. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8


És szerinted akkor most jobb lenne, ha a migránsok ezrei lennének ráerőszakolva Magyarországra?

2016. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy gazdaságilag ugyanott tartanánk, a közmédia MSZP/Együtt érdekeltségű lenne. Talán nem épülnének stadionok, de korrupció és botrányok úgy is lennének.

Ausztriához közeledni nem lehet 4 év alatt, legalább 30-40 évvel vagyunk lemaradva tőlük.

Tök mindegy milyen oldalú lenne a kormány, amíg ez a széthúzó szemlélet lenne, addig ugyanúgy nem fejlődnénk.

2016. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!