Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te hajlandó lennél fegyvert...

Te hajlandó lennél fegyvert fogni a hatalom ellen?

Figyelt kérdés

Vegyünk két esetet:

1: elnyomó rendszer, nincs több választás, diktatúra vagy egypártrendszer alakul ki. Elnyomják az embereket.

2: korrupt, ámde ( félig ) demokratikus rendszer, mint a jelenlegi.

Tegyük fel, hogy a forradalom mindkét esetben megkezdődött, ti csak egy harcoló embernek állnátok be, nem kirobbantók lennétek.


Én az első esetben igen, fegyvert fognék, a másodikban már nem. Hogy tüntetésre elmegyek, igen. Hogy erőszak mentesen lázadnék ( mint pl.: Macedoniában - [link] )? Igen. De fegyvert nem fognék.


Na de ki vagyok én? Egy 18 éves "taknyos kölyök", se család ( mármint saját család, gyerek, feleség, stb. ), se munkahely, mindössze egy elképzelés - bár inkább álom - egy jobb Magyarországról. Egy átlagos ember vagyok, akinek nincs veszteni valója és mindent megtenne az országáért. Egy srác, aki azért akar nekimenni a politikusoknak ( jogi pálya-politikai karrier, nem fizikai bántalmazás ), hogy véget vessen a korrupciónak és sikeressé próbálja tenni az országot - ebből a szempontból tudom magamról hogy naiv vagyok és vagy el fogok bukni vagy belehalok, de ez nem érdekel, én ezt akarom csinálni.


Ti mit tennétek? Fegyvert fognátok? Vagy azt azért mégsem?


2016. júl. 30. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerűbb kimenni külföldre, nem?


A politikusok csak egy pattanás a seggünkön, te se szoktad levágni az egész fejed ha van rajta egy mitesszer. A valódi probléma az, hogy a rendszerváltás után a kapitalizmusban olyan tőkehátránnyal indultunk, amit nem is lehetett volna behozni. Jó lehetnénk ilyen Szlovákia, Csehország, vagy Lengyelország szintjén, de az kb. olyan, mint amikor egy forma 1-es versenyen a huszadik helyért harcolsz, mindenki leszarja ki lesz a 20. vagy 21.


Nézd:

[link]

2016. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez nem teljesen így működik. Sokféleképpen lehet "fegyvert fogni" és még többféleképpen lehet egy hatalmat megdönteni.

A dolog általában úgy kezdődik, hogy egy csoport megelégeli az addigi állapotot, és az utcára megy. Nem feltétlenül fegyverrel. Ekkor a hatalom megijed, hogy elveszi privilegizált helyzetét, és fellép. Általában fegyverrel. Ne legyenek kétségeid az Orbán rezsimet illetően se. Eddig nem volt félnivalójuk.

Ha valaki elkezdi, többnyire nincs megállás. Az eredmény nagyon sok mindentől függ.


Van egy fontos téveszme. Mégpedig, hogy a hatalom megdöntésére legjobb a fegyveres erő. Nem, a legjobb a szerevezettség. A legutóbbi isztambuli példa is jól mutatja. Tank volt, tömegtámogatás és szervezettség nem volt. A hatalomnak viszont volt.

A szervezettség nélkül semmi sem működik. Ezt pedig szóval lehet elérni. Érvekkel, amiket sokan hisznek el, hatásukra sokan hajlandók az utcára menni, egy célt követni. Az Orbán rendszer abban nagy, hogy nem enged szervezkedni, felismeri, és meg tudja akadályozni. Sőt, valójában olyan ellentéteket tud szítani, hogy a szervezkedés el se kezdődik.


A forradalom célja pedig nem a rombolás (ha igen, annyit is ér), hanem az építés feltételeinek megteremtése. Amit fegyverrel intéznek, - most Európában - annak nincs perspektívája. Ezért ebben ne is gondolkodj.

2016. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Igazából nem érdekel, hogy milyen rendszer van, nem irodalomórán vagyunk, nem verset akarunk írni eszményekről. Az érdekel, hogy az aktuális helyzetem milyen, és az esetleges "harc" után milyen lenne. Ezt az adott helyzet döntené el. Tőlem akár totális diktatúra is lehet, ha közben lehet normálisan élni. Ugyanúgy nem érdekel, mit lopnak odafent, ha közben jut a fontos dolgokra is.
2016. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4# kb ez van külföldön is. Aki azt hiszi, hogy a gazdag országokban ( Németország, Ausztria, Skandináv országok vagy akár Svájc ) nincs korrupció és nem lopnak, az hülye. De ott nem mindent lopnak el, ott jut minden másra a lopás mellett. Ott jut kórházra, iskolára és az átlag ember is meg tud élni a fizetéséből.
2016. júl. 31. 00:41
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Nőtt a Fidesz népszerűsége [link] , esélyed nem lenne a sikerre, ha fegyvert fognál a hatalom ellen.


Válasz a kérdésedre: eszem ágában nincs fegyvert fogni.

2016. júl. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:

'Remember, remember

the 5th of November"

2016. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!