Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a családot,...

Akik ellenzik a családot, gyermekvállalást azok 80 éves korukig szeretnének dolgozni?

Figyelt kérdés

A népességöregedés miatt emelkedik a nyugdíjkorhatár Európában.

Szerintem, ez nem helyes.Egy 60 éves embernek pihennie kell, unokázni, utazni,sportolni vagy kertészkedni.Nem pedig dolgozni.


Például, Törökországban, ahol stabil a népesség, nincs elöregedés, sokkal hamarabb mennek nyugdíjba az emberek, már az 50-es éveig közepén van lehetőségük nyugdíjba menni.


Európában, meg már a 70-es korhatáron spekulálnak.Szégyen és emberellenes.

A gazdagabb európai országok próbálkoztak Európán kívülről jövő bevándorlással,de több volt a kár, mint a haszon.



A másik gond, hogy sokan ellenzik a gyermekvállalást,a családot is.

Illetve, az állam berendezkedés , munkahelyek sem elég családbarát.

A média is felelős,népszerűsíti a hedonizmust.


2016. aug. 3. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Minek szüljek????Azért nem fogok szülni hogy majd dolgozó gyermekeim adójából, sok ingyenélő,tanulatlan, gyerekgyártó "szülők" tudjanak majd segílyből cigizni,piát inni, ++azok ingyenélő aki segélyt alkoholra,cigire költi.Majd helyettem kisscsálád legyárt magának 10 kölyköt ők közmunkával termelik a nyugdíjt.
2016. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha választanom kell aközött, hogy csinálok gyereket és nekik 70-80 év szopás lesz az életük vagy hogy nem lesz nyugdíjam, akkor egyértelműen az utóbbit választom.

Mondjuk, én tekintettel vagyok a gyerekeimre...

2016. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"A másik gond, hogy sokan ellenzik a gyermekvállalást,a családot is.

Illetve, az állam berendezkedés , munkahelyek sem elég családbarát.

A média is felelős,népszerűsíti a hedonizmust."


Ja, meg hogy a kormány lenyúlja a pénzünket és ehhez hasonlók...

De gondolom, ez neked ilyen mellékes dolog.

Hiába akarok 25 évesen családot, ha folyamat dolgozok, de pénzem meg akkor sincs, de még nőzni sincs időm a munka miatt.

2016. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Én nem ellenzem ugyan a családot,meg a gyermekvállalást,de hogy a kérdésedre válaszoljak:igen.Én szeretnék 80éves koromig dolgozni.Határozottan örülnék,ha 80éves koromban is tudnék még dolgozni.És olyan nagyon azt sem bánnám,ha kimaradnának az életemből a nyugdíjas évek...
2016. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Mire én nyugdíjas lennék, addigra a gépek átveszik a hatalmat. :D

23/F

2016. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Mutass egy embert, aki ellenzi a családot. Te paraszt.
2016. aug. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

"Egy 60 éves embernek pihennie kell, unokázni,"

Ha nincs gyerek, nincs unoka sem...



Tudod havi szinten mennyibe kerül egy gyerek? Aki sosem vállal, az a munkás évei alatt bőven tud annyit megtakarítani, hogy ne kelljen öregen dolgoznia, csak a saját kényelmét kiszolgálnia.


Aki gyereket vállal, az meg plusz költséget is vállal, sőt, az ember ugye élete végéig segíti a gyerekét, ha kell, így még az is lehet, hogy a nyugdíjból is támogatni kellene az utódot.


Nekünk 1 gyerekünk van, nem is lesz több. Gondolod az ő adójából lesz meg mindkettőnk nyugdíja??? Vagy szerinted is 1 gyerek nem gyerek, és 2 alatt nem is érdemes vállalni...

Te még nem hallottad, hogy a gyerekvállalás nem gazdasági okokból történik, hanem érzelmi okokból???

2016. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ezzel az egésszel az a bajom, hogy az itt tukmált nagycsaládos modell azt rejti magában, hogy az lesz mint az én generációmmal, hogy felneveljük őket jó pénzért, aztán kimennek élni külföldre és aki itt maradt, annak ugyanúgy nem lesz nyugdíja + gürizett azért, hogy más kölkeit eltartsa, segélyezze.
2016. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy gyerek felnevelése 30-40 millió, 3 gyerek 100 millió körül van.

Ebből veszek házat, és van annyi megtakarításom, hogy nem kell aggódnom.

Nyugdíjam így se, úgy se lesz. Nem számítok rá. Ami volt, a Fidesz lenyúlta.

2016. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

A libsik a megfelelő családtámogatást ellenzik, mert mint bebizonyosodott az utánpótlást fekete Afrikából kívánják megoldani.


Csak hát olcsó húsnak híg a leve!

2016. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!