Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok egész pontosan mit...

A tanárok egész pontosan mit szeretnének? Kicsit lemaradtam.

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nemcsak a tanárok szeretnének, hamarosan több tízezres diák-sztrájk várható.

Röviden: a 2010 előtti oktatásrendszert, néhány javítással.

Terhek csökkentése, központosítás beszüntetése, szabadabb tanterv, tankönyvválasztási lehetőség, taneszközök biztosítása, tornatermek építése/mindennapos testnevelés mérlegelése és hasonlók

2016. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A teljesség igénye nélkül:

-KLIK megszüntetése, ennek hozadékaival (iskolai költségvetés, igazgatók munkáltatói jogköre, stb.)

-Tanárok adminisztrációs kötelességének csökkentése

-18 éves korig tartó tankötelezettség

-Tanulók óraszámának csökkentése, délután 4-ig kötelező iskola megszüntetése (azaz a napközi, tanszoba választható lehetőség legyen)

-Lexikális helyett gyakorlati tudás előtérbe helyezése

-Tankönyvválasztás szabadsága

-Tanárok kötelező óraszámának visszaállítása, túlórapénz visszaállítása

-Tanárok nyugdíj melletti foglalkoztatásának lehetősége

-Az iskolákban dolgozókat (takarítók, adminisztratív dolgozók, konyhások, stb.) rendes státuszban, normális fizetésért alkalmazzák, ne közfoglalkoztatottként.

-Stb.

2016. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Összefoglalva: azokat a feltételeket, melyek ahhoz szükségesek, hogy JÓL taníthassanaak. ( Mármint azok, akik a feltételek megléte estén tudnának, idegosszeroppanás, infarktus nélkül. )
2016. febr. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

OFF, én örülök most a válaszoknak, pár napja megkérdezte ezt valaki, és elég ronda válaszok jöttek.

(Amit amúgy a Kormány már évek óta sulykol az emberekbe, a tanár lusta, és jár a szája, mert nem akar dolgozni).

Én pályaelhagyó tanár vagyok, és már 10 éve is egy vicc volt az oktatásügy, azóta meg még sokkal rosszabb lett.

Én teljes mértékben szimpatizálok velük, és le a kalappal az előtt, aki ilyen körülmények közt, ennyi pénzért elmegy tanítani!

2016. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gráner andrás ***** válasza:
22%
A tanárok béremelést és kormányváltást szeretnének! Valójában még egyetlen oktatással való dolgot sem mondtak konkrétan! Mert, ha valóban az egységes oktatásért és az egységes fejkvótáért mennének az utcára, akkor még egyet is tudnák velük érteni! De valójában erről egy szó sem esett! Bár már azt is hangoztatják, hogy nem is olyan rossz az oktatási módszer! Hát valójában az ideológiai harc, ami mögé beálltak a tanárok és magukkal rántják a tanulókat is, úgy, hogy valójában maguk sem mondanak semmi konkrét dolgot! TENGERPICI 2016.02.24
2016. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tanárok azt szeretnék, hogy ne maradj le. Tanulj!
2016. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is tanár vagyok, és -már évtizedek óta- roppant elégedetlen. Azonban a legkevésbé sem vágyom rá, hogy az előzőek kerüljenek újra kormányra. Isten ments! Az emberek felejtenek, de a szocik+libsik csökkentették a pedagógusok bérét és több tízezer pedagógust tettek utcára. Mindemellett viszont, azon kell lennünk, hogy megváltoztassuk a -már régóta rossz- tanügyi rendszerünket.
2016. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ami most folyik az politikai indítatású balhé. Meg kell nézni a szereplőket.Ettől függetlenül van mit javítani az oktatásügyön. Ketté választanám a témát.Egy dolog a feltételek /kréta, termek, stb./ biztosítása.Ez szervezési kérdés, és e vonatkozásban hülyeség a központosítás.Helyben tudják, hogy mire, mikor, milyen gyakorisággal van szükség.Legyen egy optimális keret, amellyel az iskolák gazdálkodni tudnak.

A másik a fontosabb. A tanárok nincsenek leterhelve.Egyik sem dolgozik napi 10 órát,szemben más munkavállalokkal, akiknek legalább olyan stresszes a munkakörük, mint a tanároké.Gyakorló, az unokáikkal foglalkozó, tanuló nagymamaként látom, hogy mennyire más a tanulási készség azokban a tantárgyakban, amelyeket a gyerekeket szerető, jól felkészült, időnként humorral megáldott, gondolkodásra tanító és építő tanárok tanítanak, szemben azokkal akik csak halvány másolatban, vagy egyáltalán nem ilyenek. Ezek csak magoltatnak (így valóban sok a tananyag) (, ismereteket gyömöszölnének a fejekbe, de nem tanítanak. Amiről én vitatkoznék azok a módszerek. "A módszer a tárgy eleven lelke"- mondta Descartes, és ez vonatkozik mindenre. A tüntetőkre is.

2016. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tanárok visszajössz szeretlek hozni a 2010 előtti időket, amikor büntetlenül vehették, kínozhatták, ölhették meg a gyerekeket (pl. Vecsernyés Balázst).
2016. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!