Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma mennyire jellemző nálunk...

Ma mennyire jellemző nálunk az h a rendszer ellenségeit elteszi a titkoszolg az útból?

Figyelt kérdés

Elméletileg, gondolok itt olyan konkrét esetekre, amikor pl egy mezei emberke valamilyen okból kifolyólag egy fejes (netán hogy menjünk a példában a végletekig: magas rangú bíró) bűncselekményei bizonyítékainak birtokában van, de nyilván nem engedhetik, hogy az kiderüljön, esetleg az illető kitálaljon a médiának stb - Csak egy példa.


Ilyen esetekben ma mennyire működik nálunk a tisztogatás, és mennyire kell az illetőnek tartania attól, hogy netán "eltűnik" vagy "baleset éri"?


2016. aug. 3. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó régóta nem kaptál választ kérdező :)

Szerintem ez is egy jele annak, hogy nálunk ez nem jellemző.


Magyarországon sokkalta inkább a karaktergyilkosságok, illetve a bizonyítékok manipulálása/megsemmisítése a jellemző, de igazából ezekre is kevés példa van.


A másik módszer pedig az, (de ezt szerte a világon alkalmazzák) hogy rettentő sokáig elhúzzák a pereskedést, mivel a kisembernek nincs pénze ennyi időt kihúznia. Az ilyenekből rendszerint peren kívüli megállapodások születnek, mert a vádlónak, a kisembernek elfogytak a lehetőségei. (ehhez hasonló esetek a feltalálók és az ő ötletüket ellopó nagyvállalatok közötti nézeteltérések..ma már ez nem gyakori, de a 20. századból sok jó ilyen történet van, pl. a megszakításos ablaktörlő(automata) feltalálójának az esete, aki 2 évtizeden át pereskedett de eközben elvesztette a feleségét, az egész vagyonát és a szakmában a referenciáját)


Remélem tudtam segíteni, tőlem csak ennyi tellett.

2016. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi persze, ezekről én is meg vagyok győződve, sőt mondhatom, mindkettőben részem is volt, de azért tudod, csak ott van a kisördög bennem, hogy sajnos ennél a pontnál nem mindig áll meg a történet, és sztem abszolút a körülményektől függ a dolog, hogy meddig mennek el. azért van rá példa h bizony sokkal tovább. de nyilván konkrétumokat nem lehet itt írni.
2016. aug. 16. 06:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat persze. Itt talán az a kérdés, hogy az egyénnek mennyi esélye van médiafigyelmet megnyernie, mert az is egyféle védelem. Ha az nem sikerül neki (időben), akkor nem lesz precedens sem, és nem tudjuk megítélni mennyire gyakori az eset. :/ Na mind1, nem stresszelem magam :D
2016. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

így van, csak tudod, az ám a durva, amikor az újságíró is azt válaszolja az eset ismertetése után, hogy "te jó isten uram, ne vicceljen, hát nekem is vannak gyerekeim meg családom", és hát nem meri leközölni, annyira durva. Úgyh sajnos van az a szint, amikor már a nyilvánosság se működik, mindenesetre én se gondoltam volna soha, h nálunk ilyen szintű az állami maffia de hát ahogy mondani szokták, a valóság bőven meghazudtolja a filmek rémtörténeteit olykor ...

De igazad van, nem kéne ezen stresszelni, csak tudod, amikor az ember élete múlik rajta, az más helyzet kicsit.

2016. aug. 17. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!