Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem emeljük a fizetéseket?

Miért nem emeljük a fizetéseket?

Figyelt kérdés

[link]


pl egész egyszerűen fel kéne csak oldani azt, hogy mesterségesen alacsonyan tartjuk a forintot, hamar 290 lenne az euró. A bérek pedig emellett is mennének felfelé, reálértéken hamar meglenne 30-50% bérnövekedés.


Nem tudom már elképzelni, hogy milyen multit akarnak még idecsábítani az alacsony forint - alacsony költségek miatt, mert nincsen már aki dolgozzon ezeknél a cégeknél.


(És amint beállt a forint, akkor akár megkezdhetjük a csatlakozást az euróövezethez, ha szükséges. Mikor csinálnánk, ha nem most, amikor ennyire stabil a világgazdaság?)


2016. aug. 3. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg, miért nem emelitek?
2016. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Különös módon egy-két ismert multi is most hozta be hogy térítik a helyi és volán bérleteket teljes egészében, és emelték is hozzá az órabért igaz csak 50ft körüli összegre kell gondolni.

Mert ide sem jön senki, a cigány se.

2016. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

"Mikor csinálnánk, ha nem most, amikor ennyire stabil a világgazdaság?"


Azt hittem, az lesz a mondatod vége, hogy: amikor Magyarország jobban teljesít...


Te tényleg ennyire nem értesz a gazdasághoz?

Ezzel az erővel kérdezhetted volna azt is, miért nem nyomtatunk még (azaz az MNB) forintot.

2016. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert min€l több jut az átlagembernek, annál kevesebb marad az uraknak.
2016. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

Magyarázd el nekem akkor! Pont erről szól a kérdésem...

2016. aug. 3. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
A forint az csak egy tárgy, mint például a kavics. Csak társadalmi normák alapján bemagyarázzuk, hogy ez ennyit ér. Akár el is adhatsz pár eurót 500 ft-ért és 100 ft-ért is. Attól a valós értéke, ami fedezi a pénzeket (arany, kötvény, értékpapír) értéke nem fog változni. A fedezetek értéke viszont változik a tőzsdétől kezdve mindentől függhet. Lehet, hogy 1-2 forintot erősödik, akkor se rakják rá egyből. Az átállás se menne egyik napról a másikra. Illetve Mo nem igazán erős GDP-ben mert szartsem csinálunk.
2016. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké... és most mit használnak ahhoz, hogy gyenge maradjon a forint, és mi látná kárát annak, ha erősebb lenne?


De sőt.. úgy általánosságban mi lehet a cél? Még el akarják költeni a mostani eu-s ciklus pénzeit miharabb, hogy még olcsón, olcsó munkaerővel meglegyen minden(na meg akkor többet lehet lopni, és még a választásokon is jól mutat, ha előbb vannak készen a dolgok), és akkor utána lenne érdemes feloldani ezt a „mesterségesen alacsonyan tartjuk a forintot” dolgot?

Hmmm... végülis nem hülyeség, mert ha úgy számolnak, hogy most nyernek, akkor pont utána választásokra lehet valami ilyen... zseni vagyok, megfejtettem 😃 és akkor már lassan időszerű lesz az európai egyesült államok, annak a követelményeit kell teljesíteni, és akkor már több oldalról sem fog beleférni a szar oktatás... szóval akkor ha olyan 6-10 év múlva születik a gyerkőcöm (az még bőven belefér), akkor már egy jópár éve bejáratott hibáktól mentesített, új, európai oktatásban vehet részt. Szupi :)

2016. aug. 4. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!