Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon, lesz valaha...

Magyarországon, lesz valaha életszínvonal?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon gáz, ami odahaza folyik.

A politika is szinte mindegy, mert egyik párttól sem lesz jobb.


Igaz, nekem szerencsém volt.

Az szüleim, már általános iskolás korom óta "nyomatták" nekem a németet, magántanárokhoz jártam.Ennek köszönhetően jól meg is tanultam.


Érettségi után,unokatestvérem kiszerzett Ausztriába.Az első kinti munkahelyem, egy egyszerű, operatív adminisztratív munka volt.Megszakadni nem kellett, de osztrák viszonylatban nem fizetett túl jól.


A főiskolát, már Ausztriában kezdtem, munka mellett.Tandíj az volt, de nem megterhelő.

Az egyetem meg egészen más szemléletű, mint a magyar.Gyakorlatiasabb, a problémamegoldásra nevel és nem a magolásra.


21 évesen már tudtam egy BMW-t venni és nem tizenévest.

Sportolási ,kikapcsolódási lehetőség nagyon sok van,még a falvakban is.Ausztriában bizony, nem rossz dolog falusinak lenni.


Visszatérve a kérdésre, a magyaroknak, főleg a huszonéveseknek fogalma sincs, hogy miről maradnak le.Mennyi lehetőségük lenne.


A volt gimnáziumi osztálytársaim közül, volt, aki lediplomázott közgazdászként, aztán még 210 ezret sem keres.A másik részül meg elvégzett valamit és például közalkalmazott.

Nincs rendes egzisztenciájuk, a többségük a szüleikkel él.

Pedig, ez Nyugat-Magyarország.


Mindenki punnyadt, olyan sivár minden.


Jelenleg a szüleimnél nyaralok, nagyon hálás vagyok nekik, amiért köteleztek a tanulásra.Engem bizony keményen fogták, akkoriban utáltam, de ma hálát adok érte nekik.


Nevetséges egyben szomorú az országra nézve, hogy én többet keresek alkalmazottként Ausztriában, mint Magyarországon egy menedzser középvezető.



2016. aug. 5. 17:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Csak nem te is egy mosogató vagy odakint, aki tudott venni egy 15 éves BMW-t 300 ezer forintért?

Erre csak annyit tudok mondani, hogy szánalmas! A legtöbb magyar ugyan ezt csinálja, kimegy csicskának, vesz egy régi BMW-t és azt hiszi ő a király a lúzer magyarokhoz képest.

2016. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1#


Elolvastad a kérdésemet?

Már az első helyen sem mosogató voltam.


És nem tizenéves BMW-t vettem.

2016. aug. 5. 17:35
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Ja, első vagyok, még hozzáteszem, hogy én is Ausztriában fogom kezdeni, Bécsben a karrierem, mérnök informatikusként, ott fogok MSC-zni meg kezdő mérnök lenni. Tehát való igaz, hogy eszméletlen különbség van a két ország között. De az ilyen mosogató magyarokkal mint te, ugyanúgy nem fogok szóba állni kint mint egy echte osztrák :D
2016. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A kérdést még mindig nem olvastad el.
2016. aug. 5. 17:40
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem inkább itthon legyen egy nyugis irodai melód, akár 90 nettóért, mint kinnt mosogató csicska légy.
2016. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Most dícséretre vársz?

"Volt tandíj de nem okozott nehézséget.." oké fiam te is burokban nőttél fel!

2016. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Miért mindig a nyugathoz kell hasonlítani Magyarországot? Az nem zavar, hogy jóval több, mint a Föld felénél jobban élünk? Persze, javítani kellene a magyar helyzeten, de valahogy ezt a "jaj, de rossz itt élni" szöveget nem tudom komolyan venni. Gondolj bele, mi lenne, ha Indiában vagy Brazíliában születtél volna!
2016. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Köszönjük, hogy ilyen sokat tettél az országunkért!
2016. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Csak nézz körül hogy milyen emberek élnek itt és akkor máris választ kapsz a kérdésedre....
2016. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Már a kérdés eleve egy gigantikus ostobaság. Az életszínvonal egy állapot jellemzője, olyan, mint a hőmérséklet vagy valakinek a kedve, szóval nincs olyan, hogy nincs életszínvonal, max. olyan hogy alacsony vagy magas. Ha megkérdezik tőled, hogy milyen az életszínvonal Mucsaröcsögén, akkor arra azt válaszolod, hogy "semmi"? És még te vagy itt a géniusz...

Másrészt meg remélem tisztában van vele, hogy Magyarország az életszínvonalat tekintve lekörözi komplett Afrikát, Kínát, Indiát (ez így eddig durván 3 milliárd ember), Latin Amerika legnagyobb részét, a Balkánt, a Közel-Keletet meg még egy valag helyet, persze ilyenkor jön az a szánalmas érvelés, hogy "arra ne legyen senki se büszke, hogy illatosabb egy disznónál" és úgy tesznek, mintha Magyarország a világ segglyuka lenne, ahol nem lehet megélni. Aki olyan szerencsétlen, hogy nem tud itt megélni annak a kedvéért majd elhegedülök valami szomorú számot a Duna parton, ha te annyira élhetetlen vagy, hogy egy olyan országba kell elmenned, aminek a lakosságát a buckalakók terrorizálják büntetlenül akkor tégy úgy, nem vagyok se az apád, se az istened, hogy megmondjam mit tegyél, de légy oly kedves száll le a magas lóról és ne tegyél úgy, mintha mi valami mocsárlakók lennénk, akik egymást zabálják fel nyomorukban. Jártam Palesztinában, Egyiptomban és Mexikóban, na ott tényleg nyomor van és nem olyan értelemben, hogy lassú az internetsebesség meg, hogy nincs extra tejszínhab a kávédon, hanem olyan értelemben, hogy az emberek a kukákból esznek és az utcára szarnak, bár az ostoba véglényeknek a nyomor ott kezdődik, amikor nem tudnak időben iPhone ötösről hatosra váltani. Majd amikor odajön hozzád kéregetni egy levágott orrú egyiptomi csőlakó lány, akit az apja csonkított meg és dobott utcára majd megtapasztalod mi az a nyomor.

2016. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!