Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Kecskemétről?

Mi a véleményetek Kecskemétről?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint az hogy egy nagy múltszázadi depressziós falu.


Szegedhez, Debrecenhez, vagy Győrhöz nem lehet hasonlítani, a lemaradásunk nagyságrendekben mérhető. Ezek a városok csak úgy pezsegnek, nyüzsög bennük az élet, de beszélhetünk infrastruktúráról is vagy bármi másról. Ha pl. összehasonlítjuk a közút és vasúthálózatunkat a lemaradásunk tragikus, egy helyben toporgunk, sőt mi több szerintem 10 évvel ezelőtt ez a város egy sokkal de sokkal jobb hely volt mint ma. És leejtőn vagyunk, nincsenek nagy infrastrukturális beruházások, nincs itt semmi sem... az inetermodeális pályaudvarról 10 éve beszélnek nem lesz belőle semmi, most olvastam hogy "lesz de nem úgy ahogy a látványtervekben van mert van fontosabb is" - röhej az egész. Az egyetem is garantáltan hasonló sorsra fog jutni, a körutakat négysávosítása és a hiányzó kacsolatok kiépítése sirálmas ütamben halad, sőt inkább sehogy, mióta vártuk pl. a kurucz krt. négysávosítását 10, 15 éve? nem tudom... mikor lesz meg a kapcsolat a arborétum, az 5-ös, a vacsiköz és a hunyadi között, mikor lesz egy jó diszkó, mikor kezdik az optikai hálózat bővítését, kerékpárutak építését, panelprogramot.... Egy istenverte Fidesz-bástya vagyunk nekünk halandóknak mégse jut semmi, csak az hogy az a kevés dolog ami jó volt ebben a városban az is kicsinálták menjél el a sok-sok gyár valamelyikébe robotolni aztán menjél haza aludni mert másnap munka kb. ez a városvezetésünk ahogy én látom. Tőlünk meg ne kérjél semmit mert a sok-sok dohány nekünk jobban kell mint nektek.... Ja bocs van egy strandunk és kész, nesze neked 120 ezres ország kellős közepén lévő állítólag tehetős fontos megyeszékhely.



2016. aug. 6. 17:31
 1/10 Carragher_x ***** válasza:
Az általad hiányolt infrastrukturális dolgok egy része tök felesleges lenne. Kecskemét egyetlen komoly baja, hogy a fiataloknak nem igazán tud semmit sem adni, ezen viszont az egyetem feltehetően nagyot fog változtatni.
2016. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs értelme? nézd már meg a vasútállomást, azt az egyszál vasútat a ceglédinél, amivel nem tudnak mit csinálni, hány felüljáró és/vagy aluljáró kéne ebbe a vároba, hány körforgalom, vagy nézd meg a Széchényi teret, a "nagy-körút" állapotát és kapacitását, az arborétum és nyíri út kereszteződését (agyam eldobom, nem kanyarodó főutat csinálnak belőle, vagy körfogalmat hanem odatesznek egy kamerát, vágnám úgy szájba az illetékes hogy azt se tudná melyik bolygón van) vagy ott van még a Gázló utca és a Széles-köz "blokkolása", a Nagy Lajos kinyírása, a Ceglédi, Szolnoki, Izsáki vagy csomó más fontos utat-utca állapota kapacitása, az optikai lefedettséget.... értelmetlen mi? hát legyen...
2016. aug. 6. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár merre indulsz 15 perc alatt átjutsz a városon. Akkor? Metró ne legyen mindjárt? Meg a discó nem a legszükségesebb dolog az életben. Máshol örülnének ha lennének gyárak ahova eltudnának menni az emberek dolgozni.
2016. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak problémák, de szerintem Kecskemét még viszonylag jó helyzetben van. Fejlődő nagyváros, az egyetlen a dél-alföldi régióban. Szeged is jó, élhető, vannak lehetőségek, de az már inkább periférikus, míg Kecskemét a tágabban vett Budapesti agglomeráció részeként jobban fejlődhet ebben a főváros, Közép-Magyarország dominanciájú országban, nagyrészt ide koncentrálódik minden.
2016. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Carragher_x ***** válasza:
Kedves kérdező. Először is véleményt kértél, nem pedig azt, hogy bólogasson mindenki aki erre jár a panaszkodásaidhoz. Másodsorban te a nyitóposztban nem ezeket az infrastrukturális hiányosságokat írtad, amit később hozzászólásban (amik között egyébként ugyanúgy van tök felesleges hiszti is), hanem olyan badarságokat, minthogy 4sávos kurucz krt és társai, amiknek bizony jó része teljesen felesleges lenne. Persze tudom, komoly elvárás az értőolvasás:)
2016. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze hogy véleményt kértem, én csak kíváncsi voltam akkor már a vélemény érvelésére is. Én csak kifejtettem mivel mi a bajom és azt is hogy miért. Egyébként

"második" "Szeged is jó"???? Szeged nem "is" jó, hanem Szeged bitang jó! Nem úgy mint Kecskemét, nem lehet összehasonlítani, sokat járok arra, érzem a város lüktetését, azt hogy él... tudod, tudom költözzek oda már hallom előre sajna nem ilyen egyszerű a dolog, bárcsak az lenne, egyébként ha már "bárcsak" akkor inkább bárcsak Kecskemét legalább olyan lenni mint Szeged, annak sokkal jobban örülnék mintha lenne lehetőségem odaköltözni.

2016. aug. 7. 11:03
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak egy kérdés szerinted ennek semmi értelme?

[link]

2016. aug. 7. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem barátnőm Kecskeméten lakik így nem városlakó ként valahol megértem a kérdezőt is, én Miskolcon lakok köztudott, hogy Miskolcnak és úgy egész borsodnak nincs valami jó hírneve, még is két várost nem lehet össze hasonlítani. Valahogy Miskolc után mikor leérek Kecskemétre olyan mintha egy jó nagy faluba csöppennék, de nem egy városba. A legnagyobb baj amit az első válaszban is írtak, hogy abszolút nem tud nyújtani a város a fiataloknak, konkrétan nincsen semmi.

Ha már közútról is szó volt, a utak állapotán van mit javítani, de szerintem közel sincs akkor forgalom ami ilyen mértékű beruházosokat igényelne. Bár minden nap nem látom.

Legtöbbet amúgy vonattal járok a városba és szerintem a vasúttal semmi gond nincs ha magát a pályát nézzük, a vonatok már hagynak némi kívánni valót maguk után de ez nem a város hibája.

Ami leginkább vicc városba az a tömegközlekedés egy katasztrófa elnem tudom képzelni hogy hogy lehet használni a mindennapokban iskolába,munkába járásra, vagy akinek nincs autója eljutva bárhová is.

2016. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szétnéztem google maps-al Miskolcon. Hát igen az egy város. A sok széles út és kereszteződés, a villamos, az egyetem...
2016. aug. 12. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Háromszor jártam életemben Kecskeméten, és szerintem ott majdnem annyi a roma manapság mint Miskolcon, élhetetlenné válik az a város. Amikor először jártam ott kb harmincöt éve, ez még teljesen máshogy volt.
2016. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!