Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kétkamarás parlament,...

Ha kétkamarás parlament, támogatnátok ezt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van felsőház / második kamara. A név lényegtelen, a feladat a szokásos ( nem fogom leírni mi a második kamara célja, 1000 meg 1 honlapon le van írva szakszerűen ).

A tagjait pedig mi választanánk, az ország 190 választókerületre lenne osztva, mindegy megye 10-re, továbbá 1 főt választanak Budapesten.

Ezáltal a második kamara 191 tagból állna, a tagjait pedig mi választanánk.


2016. aug. 7. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szóval 1,8 millió ember választ 1 képviselőt, míg a többi 8,1 millió ember választ 190-et? Ez mi akar lenni?
2016. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy kiváló módszer a demokrácia eltorzítására, mert így az alacsony népességű megyék jelentősen felül lennének reprezentálva. Nem értem, mire jó ez.
2016. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szerintem legyünk 5 millió politikus országa, mert akkor azért jó eséllyel mindenki a haverja lesz valamelyik politikusnak, és akkor mindenki jól fog élni a korrupcióból. Hogy mi a francból teremtjük elő a pénzt a korrupcióra az mindegy is, azt úgyis minden ötletelő elfelejti közölni, hogy miből valósítaná meg az ötletét. Vagy ha közli, akkor olyan félinformációkra és csúsztatásokra alapoz, hogy kb annyira lehet komolyan venni, mint amit írtam.
2016. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igazatok van.

Akkor Budapesten kerületenként választanának egy főt, ezáltal a második kamara 213 főből állna.

2016. aug. 7. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!