Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért alakult úgy hogy a...

Miért alakult úgy hogy a liberális jelző szitokszó lett, mikor régen az értelmiséget (is) jelentette?

Figyelt kérdés
2016. aug. 8. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert a Magasságos Vezénylő Tábornok Úr most épp a "liberális" szót jelölte ki ellenségnek. Volt már a dolgozó nép ellensége Brüsszel, a menekültek áradata, Soros György, a zeemútnyócév, a kizsákmányoló multik - most épp a liberálisokon a sor. Fél- vagy egy évente muszáj váltani, mert addigra lanyhul a lelkesen bégető birkanyáj lendülete, új ellenség kell.
2016. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
4%
Azt hittem az a libero szóból lett
2016. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert a "mianstream" liberalizmusnak semmi köze nincs ahhoz az eszméhez amiről a nevét kapta.


Például az "úgynevezett" liberálisok betiltanák jobbikot és a felvonulásait, mert hogy "szélsőjobbosok és nácik". Továbbá a facebook-ot és egyéb oldalakat is a liberálisok unszolására cenzúráznak.

Ezzel szemben a valódi liberalizmus a szólásszabadságot hirdeti. Ami a szélsőjobbosokat, a nácikat és a rasszistákat ugyanúgy megillet mint bárki mást.

És így válik mai úgynevezett "liberalizmus" és politikai korrektség a valódi liberalizmus legnagyobb ellenségévé.


"I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it"

2016. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Ez a kérdés megmagyarázza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__800..

A feltevője egy tipikus liberális.

2016. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

A liberalizmus egy bonyolult dolog.


Elméletben szabadság, egyenlőség, testvériség van. Ez azt jelenti, hogy legyél olyan amilyen lenni akarsz, mi elfogadunk. Nemtől, bőrszíntől, vallástól, mindentől függetlenül.


Ez így szépen, és jól hangzik, csak sok veszélyt rejt magában.


A migráns helyzet egy tipikus példa erre. Tekintsük egyenlőnek az arabokat, segítsünk rajtuk, ahogy csak tudunk. Egy normális társadalomban már az első terrorveszélyes egyénnél azt kellett volna mondani, hogy ácsi van! De a liberalizmus nem így működik. Itt segítünk ahogy tudunk, mert az emberek sokkal többet érnek, mint a terrorfenyegetettséggel való törődés. Meg is van az eredménye.


De mondhatnám a melegfelvonulást is, ahol a melegek végigtáncikálnak a városon. Jó, jó, vállalja fel az ember nyíltan, attól még emberszámba vesszük. De felvonulás? Az már egyenlő a provokációval!


A kettős mércéről pedig már ne is beszéljünk.

Erről rengeteg vicc született.


"- ÉN BÜSZKE VAGYOK ARRA, HOGY FEKETE VAGYOK! - MILYEN BÁTOR EZ AZ EMBER!

- ÉN BÜSZKE VAGYOK ARRA, HOGY FEHÉR VAGYOK! - A MOCSKOS RASSZISTA!"


"- ÉN BÜSZKE VAGYOK ARRA, HOGY NŐ VAGYOK! - MILYEN BÁTOR ASSZONY!

- ÉN BÜSZKE VAGYOK ARRA, HOGY FÉRFI VAGYOK! - A SZEXISTA MINDENIT AZ ILYEN DISZNÓNAK!"


De ugyanekkora felháborodást idézne elő, ha a melegfelvonulás után rendeznénk egy hetero felvonulást.


Szóval, itt nem liberalizmus van, csak a sok hülye azt hangoztatja.

2016. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Az első válaszoló leírta a lényeget. Most őket kell utálni. Tényleg van hátulütője ennek az eszmének is- mint mindegyiknek, de az hogy minden rosszért, mindenért az égvilágon őket hibáztatják az már az egyértelmű agymosás jele. Amikor látok egy libsi bolsizót már csak mosolygok.
2016. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Azért jelentette régen az értelmiséget, mert a régi liberálisok nem akarták több ezer négerrel ellepni az országot, csak azért, hogy bekeményítsenek a fasiszta Orbánnak.
2016. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert a rendszerváltás után 1 évvel újraélesztették a ballibek létjogosultságát a magyar politikai életben...
2016. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A polkorrektséggel benézték.
2016. aug. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsit off, a facebookos tiltásos témához szólnék hozzá: nem a liberálisok unszolására cencúráznak egy-egy oldalt facebookon, hanem annyi jelentés érkezik rá. Lehet az bármilyen tartalmú, még egy 8 hetes kismacskáról szóló facebook oldalt is letilt átmenetileg a facebook, ha annyi jelentés érkezik rá. Ezt szokták kihasználni és ezért szoktak mindenkit buzdítani arra, hogy jelentsék az éppen aktuális ellenség oldalát.
2016. aug. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!