Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bárkiből lehet elnök?

Bárkiből lehet elnök?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés adja magát, nem igazán kell magyarázni. A lényeg hogy barkibol lehet elnök? Tehat szimpla átlagos emberből is, vagy ahhoz kell ismerettseg? Marmint ugy ertem h naxd ertitekxd.

2016. aug. 7. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
35 éven felüli magyar állampolgárnak kell lenni, és a közügyektől nem lehet eltiltva. Ismeretlen emberből is lehet, de elég nehéz lesz meggyőznöd a képviselők 1/5-ét, hogy jelöljenek, illetve a képviselők legalább 50%-át, hogy szavazzanak meg.
2016. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Köztársasági elnök 35 éven felüli párton kivüli közügyekben jelenlévő, természetesen nem kérdéses a személye jogilag, na ez lehet.

Miniszterelnök lehetsz fiatalabb is (ha megválasztanak...) . Az már nyitottabb pálya, a demokratikus viszonyokra hivatkozva.

2016. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ügynöknek, pufajkásnak, KISZ-titkárnak, elmeroggyantnak, gyilkosnak, hangszernek már sikerült, úgyhogy szerintem bárkiből.
2016. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Virág, előre is (24 nappal előre) boldog születésnapot!


Bárkiből lehet elnök (feltétel: természetes nagykorú személy, aki a közügyektől nincs eltiltva), nincs végzettséghez kötve, akárcsak a parlamenti tagság sem.

#1

Szerintem az amit te írtál (hogy 35 év felett), az a köztársasági elnökre vonatkozik.

2016. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, még belőled is! :)

Jelenleg remek időpont van egy feltörekvő párt alapítására például.

2016. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs elnök.

Van miniszterelnök, ez bárki lehet kortól, nemtől, végzettségtől függetlenül ( pontosabban 18 évesnél idősebbnek kell lenned, ennyi feltétele van ).

Ezen felül van köztársasági elnök, de azt már az első válaszoló leírta, felesleges megismételnem.

2016. aug. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, oké.

4. Válaszolónak meg köszönöm xdd meg soka leszxd de jah

2016. aug. 8. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!