Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A globalizáció folyamata...

A globalizáció folyamata révén & az EU-ban maradva hosszú távon elveszítjük nemzeti karekterünket?

Figyelt kérdés
2016. aug. 12. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

mi az a nemzeti karakter?

nem kötözködés, hanem tényleg érdekel. mi az, aminek az elvesztésétől féltek?

2016. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is tisztára félek itt, hogy már nem leszek ilyen nemzeti karakteres, meg minden.
2016. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Nem elveszítjük, hanem elveszik. Németországban évek óta divat német zászlókat letépdesni, német himnuszt kifütyülni, hagyományokat sutbadobni, templomokat bezáratni, feszületeket eltávolítani, mert az mindig sért valakit. A mélyliberalizmus roppant káros. Bennünket is ez el fog érni, csak picit később.
2016. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

#3

Igen, pontosan ez lesz itt is. :D

Az gondolom nem zavar, hogy ilyesmiket nálunk lehetetlen lenne megtenni, mert az átlagmagyar fanatikus nacionalista és kb. agyonvernék a tagot, aki ilyeket csinálna.

Meg szerintem teljesen felesleges is ilyen baromságokat tenni. Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem vagyok szittyamagyar.

2016. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. De ez nem az EU-n múlik. Egyszerűen ezzel jár a globalizáció mindenhol. Mindenki az amerikai kultúrát fogyasztja elsősorban, az üzletláncok ugyanazokat a termékeket árulják, az országhatárok lassan eltűnnek... stb.


De még mindig rengeteg törésvonal lesz ezen kívül is; ez a nemzet dolog csak Európában jelent valamit, máshol más a fő összetartó erő.

2016. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MZ.per.X ***** válasza:

Csak azt nem értem, miért kell ennyire félteni a "nemzetiséget" mikor máshol is működik?


Az USÁ-ban is teljesen más egy Texasi mint egy Washingtoni vagy Új-Mexikói átlagember, mégis ott van bennük egy közös identitástudat, hogy mind egy nagy ország részei.

2016. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen, és tényleg létező jelenség az, amit a 3-as ír, hiába pontozzák le sokan. A szélsőliberalizmus egyik legfontosabb eleme a gyűlölet a saját hazánk, kultúránk, hagyományaink, jelképeink ellen.
2016. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Napjaink toleráns élharcosai pontoznak le :)
2016. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!