Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem emelkednek a bérek...

Miért nem emelkednek a bérek jobban Magyarországon? Mi fog történni, ha nem emelkednek a bérek legalább a duplájukra?

Figyelt kérdés
Szombathelyen dolgozom és tegnap bejelentette a cégvezető, hogy mivel nem találnak új embereket ezért túlóráznunk kell szeptemberben egyelőre vállalási alapon. én autógyártásban dolgozom sima munkásként, nettó 140-150et keresek 3 műszakban, nem gondolják, hogy ez pofátlanul kevés? májusban kiment 3 fiatal a műszakomból ausztriába dolgozni, múlt héten mesélték, hogy 3 műszakban dolgoznak ott is és fejenként 800 ezer Ft-ot keresnek.. vagyis 2 hónap alatt megkeresik az itteni éves bérüket. az osztrákok pedig mondták a srácoknak, hogy hívjanak még embereket. Szerintetek Mo.-on emelkedni fognak valaha a bérek? vagy elgondolkodjunk a váltáson? Szhelyen szerintem nemsokára nem marad munkás. mi lesz később?

2016. aug. 15. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

mifelénk a sima munkás 80 nettót keres már a pótlékkal

szerintem nem keresel rosszul

2016. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Jelentősen nem fog emelkedni, hiszen éppen azért vannak itt ezek a cégek, mert itt megtehetik, hogy ennyit fizetnek. Ha emelni kéne, akkor csak átruccannak egy másik balkán országba, és folytatják. Még az áttelepülés költségeivel együtt is úgy éri meg nekik.


Hogy Ausztriában 800-at kap, az elég hihetetlen. Szakmunkást hasonlítanak segédmunkással, vagy efféle sumákság van a dologban. Egy profi szakmunkás itt se 150-et kap, hanem legalább a dupláját, akár háromszorosát is.

2016. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Eljön értünk a pusztulat.

Ami nem is baj, mert legalább meglesz a lecke.

2016. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ők egy bőrgyárban dolgoznak, raktáron az alapbérük azt mondták, brutto 2000 euró. lehet, hogy nem igaz?
2016. aug. 15. 14:21
 5/17 anonim válasza:
100%
hát nem tudom, én idén januárban váltottam, én Körmendről járok, napi 2X110 km a melóhely (Graz), hentesként itthon feketével együtt 180-200at kerestem, most kb 2/3 annyi munkával, sokkal jobb körülmények között, 680-700 Ft körül kapok (árfolyamtól függően). van 13 és 14. havim is, amit egyelőre még fel sem fogtam, nehezen hiszem el, de ha minden igaz, akkor decemberben kb. 2 millió ft-nak megfelelő eurót utalnak majd. :-) szóval 1 év alatt én 10 millió Ft körül keresek majd. sokan jönnek ki Körmend-Szentgotthárdról, szerintem több mint ezren napi ingázással. én szeretek vezetni, már alig várom a jövő tavaszt, akkor meg egyenesen élvezni fogom az utazást, meglepem magam majd egy mazda 6-al :P persze, ha a jó Isten is úgy akarja. :-) 24F
2016. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
még annyit megjegyeznék: hogy fel nem fogható különbség van a két ország között, ott mindenki nyugodt, mosolyog, a házak tökéletes állapotban, az autóparkjuk zsír új, a közterek, falvak is gondozottak. én lehet, hogy ki is költözöm, bár sokan megszólnak ezen elképzelésemért :-(
2016. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A 8oo elég hihető. A 2. nem tudom honnan veszi, hogy egy profi szakmunkás olyan sokat kap. Az Alföldön megkapja esetleg a l50 nettót, feltéve, ha a vállalkozó ki is fizeti. Mert ez sem biztos felénk.

Addig nem lesznek magasabbak a bérek, amíg a kormány nem csökkenti a vállalkozások adóit,és a bérekre rakodó adókat, nem vezet be olyan gazdaságpolitikát, mint a nyugati országokban.

2016. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem Győr-Moson, Vas, Zala megyében nemsokára nem lesz szabad munkaerő. aki tud németül, az elmegy. nem tudom mi lesz, de emelni kellene a béreket szerintem.
2016. aug. 15. 15:23
 9/17 A kérdező kommentje:
persze, hogy vesznek új autókat, ennyi pénzből pár év alatt összegyűlik egy vadi újra. mi magyarok meg megvesszük az ő általuk levedlett kocsikat.. hitelre :--)
2016. aug. 15. 15:25
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor kérdezzem még meg: miért várjátok el, hogy egy munkaalapú társadalomban növekedjenek a bérek?

Itt a cél a minél több munka, nem a jólét növekedése.

2016. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!