Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért normális...

Magyarországon miért normális az, hogy a vállalkozó szolgának használja az alkalmazottait?

Figyelt kérdés
Itt nem volt felvilágosodás?
2016. aug. 18. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Mi a baj kincsem dolgozni kellett?

Amúgy ez a kérdés nem valami konkrét!

Annyit viszont látatlanban is tudok mondani, hogy a dolgozók fejében nem történt meg a felvilágosodás! Kapitalizmus van, annyiért fognak dolgoztatni és annyira fognak rabszolgának nézni, amennyire kínálat van munkavállalók oldaláról!

Néhány dolgot fel kéne már fogni:

-nem a kormányt kell ekézni, hogy a fizetésed emeljék, hanem a főnöködnél kell csapkodni az asztalt vagy odébb állni!

-ha nem "lázadsz" fel, hanem kussban végzed a rabszolganunkát, a cégek nem fognak önkéntesen a kedvedben járni!


Hiányoznak az erős szakszervezetek (legtöbb helyen igény sincs rá munkavállaló oldalról mert mindenkinél leakad a tudomány a szar a fidesz meg mér nem biztosít a kormány jobb fizetésnél).

Legtöbb ember még mindig nem fogta fel a kereslet-kínálat törvény lényegét!

2016. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Lepontozhattok nyugodtan, de akkor is így van, amig nem lesz tényleg a munkást képviselő szakszervezet, addig nem lesz jobb állapot! Ez viszont egész addig nem lesz, amíg a munkás azt nem mondja, hogy ennyi volt, ne tovább!
2016. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1


Ja, értem.

Tehát a te ideális világodban a munkáltatók és a munkavállalók permanens háborút folytatnak egymás ellen és kölcsönösen gyűlölik a másikat?

2016. aug. 18. 15:06
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért kéne gyűjölni? Te gyűlölöd a tejtermelőket? Csak mert napi szintű kereslet kínálat harcban állsz te is velük.. ha 500 forint a tej nem veszed meg, ezért olcsóbb lesz! Mivel van olcsóbb azt veszed így a drágábbnak nincs esélye eladni mert nincs kereslet! Nyugaton a munkával is ez van, ha az egyik cég rabszolgaként tartja a munkást, az feláll és odébb áll!
2016. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

"kölcsönösen gyűlölik a másikat?"


nem, itt csak te gyűlölöd a sikereseket és a tanultakat

gondolom nem fejlesztő vagy meg mérnök területén 5 éves tapasztalattal, hanem 12 egy tucat sormunkás

2016. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha mást nem tudsz tenni, akkor nézd a pozitív oldalát. Órabér van, ha fasságot kell csinálnod, azért is fizetnek. Csináld lassan, nagyon lassan.
2016. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem kezdesz valami vállalkozásba. Megmutathatnád, hogy hogyan kell csinálni.
2016. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 MZ.per.X ***** válasza:

Hát én építőiparban azt látom, hogy az alkalmazottakat sem kell félteni.


Szarnak a munkára, nincs minőség, nem is értenek ahhoz amit csinálnak...Aki meg érti a dolgát, azért meg két kézzel kapnak a munkaadók, és próbálnak nem megválni tőle.

2016. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kérdés konkrét.


A vállalkozó a a gazdaság kis szelete, kevés befolyással bír annak menetére. Ezért a vállalkozó alkalmazkodik. Azért vállalkozott, hogy abból (lehetőleg jól) megéljen. Normális esetben az vállalkozik, aki ért hozzá. A többi meg ebben a vállalkozásban valósítja meg, amit éppen ott kell.

Ha azonban egy gazdaság abnormális, kiszámíthatatlan, ha olyan kényszerhelyzet van, hogy a "vállalkozáson" túl más nem nagyon van, akkor az is vállalkozik, aki nem ért hozzá. És minden vállalkozó azonnal és nagy hasznot akar, mert fogalma sincs, mit hoz a holnap. Ez ugyan abnormális, de nincs a többségnek más választása. És honnan tud azonnali hasznot realizálni? Az alkalmazottai kizsigereléséből.


A vállalkozók jó része kényszervállalkozó, kénytelen követni a kormány diktálta trendet, ő belé belerúgnak, ő ezt az alkalmazottainak tudja csak továbbadni. Azok meg a családjuknak. Ez majd akkor változik meg, ha új rendszer lesz. Nem mostanában. Mert a világon mindenütt, a vállalkozások minősége az aktuális hatalom minőségét tükrözi. Megértem, ha ez kicsit bonyolult.

2016. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

18.54 ez egy nettó marhaság, hogy az aktuális kormányon múlik! Semmi köze ennek a fideszhez.. nekem is van vállalkozásom, lényegében segédmunkásokat foglalkoztatok, megkapják a nettó 180ezer ft-t és emberszámba veszem őket, ők cserébe minőségi munkát végeznek és nem is picit járok vele jól! Voltam már gyárakban, műhelyekben stb egy nagyon alul fizetett munkás, akit meg sem becsülnek kb 2x kevesebb munkát végez és leszarja a minőséget, összebarmolja majd kimegy cigizni, órákat elbeszélgetnek munkaidőben, én emberszámba veszem őket, tudják hogy akkor tudok jól fizetni, ha profin trljesítjük a projecteket, tudják, Hogy sokminden rajtuk múlik, és próbálom motiválni is őket, pl most közöltem velük, ha időben végzünk, akkor mindenki kap tőlem 100ezer ft prémiumot! Na és lám mennyivel jobban jár mindenki, mintha ellébecolnának én meg kötbért fizetnék..

Ez nem a kormányon múlik, baromság, ez csak és kizárólag a vállalkozó mentalitásán múlik!

2016. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!