Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont Magyarországon...

Miért pont Magyarországon telepedett le a cigányságnak majdnem fele?

Figyelt kérdés

Ugye ma Magyarországon kb 1 millió körüli lehet a cigányság tényleges létszáma.

Összesen kb 15 millió körüli a cigányok száma Európában. (ebbe nem számítom bele Törökországot sem)


Viszont ha ma is még nagy Magyarország lenne, akkor a cigányok létszáma az országban elérné majdnem az 5 milliót.

Tehát ha ez lenne, akkor Magyarországon élne a világon a legnagyobb cigány közösség 1 országon belül.Ezt a rekordot ma Románia tartja 2,5 millió fővel, viszont a romániai cigányok kb 70-80%-a Erdélyben él.


Miért pont a történelmi Magyarország területére telepedett le a cigányság jó része? Persze vannak sokan Spanyolországban is, meg Franciaországban, de azért a mai számokkal számolva 5 millió fő egyik országban sem él, csak nagy Magyarországon élne ekkora cigányság 1 országon belül.


Miért van ez? A szomszédos Ukrajnában, Szlovéniában, Horvátországban meg Ausztriában szinte nincsenek is romák, vagy csak elenyészően kevesen az összlakossághoz képest.



2016. aug. 18. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert a mongolok elől menekültek, így jutottak el a Balkánra. Később mikor a törökök jöttek, akkor pedig tőlük menekültek hozzánk.
2016. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Magyarországon kb 1 millió

Szlovákia 500.000

Erdély 1,5-2 millió

Kárpátalján nem tudom mennyi

Vajdaság majdnem 100.000

2016. aug. 18. 18:03
 3/15 A kérdező kommentje:

És hogy hogy nem mentek tovább pl Lengyelországba?

A Baltikumban meg a velük szomszédos Belaruszban szinte nem is élnek cigányok.

2016. aug. 18. 18:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Van olyan becslés, mely a magyarországi cigányság létszámát majdnem 2 millió főre teszi.
2016. aug. 18. 18:04
 5/15 A kérdező kommentje:
És nálunk is dúltak a törökök meg a tatárok, mégsem mentek tovább.
2016. aug. 18. 18:05
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes kérdés. Szerintem is vannak amúgy 2millióan, a múltkor a fülorrgégészeten töltöttem a délelőttömet, minden 3. ember kábé cigány volt, a fiatal lányoknál mindenkinél egy egy gyerek.
2016. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a romániai cigányoknak biztos hogy nem az abszolút többsége él Erdélyben. Bukarest is tele van cigányokkal, meg a román tengerpart is, Havasalföldről meg a lecsúszott Moldváról nem is beszélve. Csak Románia nagy ország, ehhez képest csak 20 millióan lakják, így nem annyira feltűnő az 1 millió cigány Erdélyen kívül, mint a 9,5 milliós, kis Magyarországon az 1 millió.
2016. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Erdelyben nem el 2 millio cigany, egesz Romania teruleten van annyi. Es Magyarorszagon se el 1 millio, tenyleges szamuk olyan felmillio korul lehet.
2016. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én a 2 milliót nagyon sokallom. Bár én a Nyugat-Dunántúlon lakok, ha 2 millió lenne a cigányság létszáma, az azért eléggé feltűnő lenne, vagyis akkor minden 2. vagy 3. ember cigány lenne.
2016. aug. 18. 18:14
 10/15 A kérdező kommentje:
Az mindegy, de ha Nagy-Magyarország lenne, akkor bizony nálunk élne a legtöbb 1 helyen a világon.
2016. aug. 18. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!