Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha munkaerőhiány van Magyarors...

Ha munkaerőhiány van Magyarországon, ahogy azt hangsúlyozzák elég sok helyen, akkor miért van ennyi nincstelen/munkanélküli?

Figyelt kérdés
Csak én látok ebben ellentmondást? Vagy a cégek talán nem hajlandóak a munkaerőhiány ellenére sem munkanélkülieket foglalkoztatni, vagy mi áll a háttérben?

2016. aug. 21. 11:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%

Persze hogy nem, sőt. Csak éppen a szakmádban relatív telítettség van. Van nálad jobb. Vigyázat!!! Itt és most a "jobb" nem azt jelenti, mint régen és mint normálisan. Ma azt jelenti, hogy jó esetben egy csomó másban nem vagy annyira jó (kommunikáció, együttműködés, önállóság, alázat, mit tudom én.), rossz esetben azt, nem megfelelők a kapcsolataid, adott esetben nem elég hosszú a nyelved. Én is tudok olyan helyeket, ahol kiváló, de "túlságosan önálló" profikat kiszórtak, mert kellett a hely a pártmunkásoknak. Tudás nem szempont.


A Pistike idézetekhez: aki így képzeli el az oktatást és a pedagógiát, annak nincs mit mondani. Ezen a szinten se. Akik mégis sejtik, mire gondolok, azokat megerősítem: a motiváció felkeltése a pedagógus alapvető feladata. Azt semmiképpen nem kérdezi meg, Pistike mi szeretnél lenni. Ha én tanfelügyelő lennék, az ilyen tanárt azonnal eltávolítanám. Néhány pedagógia tárgyból ismételt vizsgára.

2016. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, nem vagyok egy nyalós típus, meg protekcióm sincs, a munkahelyemen vezetőváltás volt, a régi semmit nem tudott tenni értünk a kolléganőmmel, az új hozta az emberét, kaphattam volna 1 hónapos szerződést, betanítani, de nem vállaltam.
2016. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Finoman szólva is durva lesz amit itt most írok de a 2008as viléggazdaságiválság ból adódó globálismunkaerőpiacnak a ""drasztikus"" átalakítása miatt magyarországon 2008után munkanélkülivé vált akkori 30-40es korosztálynak jó eséllyel soha többet nem lesz munkahelye ,feltéve ha itthon marad.A magyar gazdaságnak nincs szüksége a jelenleg is évek óta parkolópályán lévő munkanélküli magyar munkaerőre.Arra is föl lehet készülni hogy a magyarok túlnyomó többsége mostmár külföldön is csak alkalmi munkákból fog tudni megélni.Külföld is kényszerpálya lett. Nem azért vándorlonak ki az emberek mert odakinnt olyan k..rvajó az élet.
2017. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Azért a képzettek között is sok a munkanélküli manapság. Ismerek diplomás fiatalokat is, akik nem találnak munkát. Amúgy ez a munkaerőhiány is csak egy újabb kormány propaganda szerintem. Ugyanaz mint a "jönnek a migránsok!" és "Állítskuk meg Brüsszelt" meg a hasonlók..
2017. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Sok olyan képzettséget igénylő állásból van hiány, amit a sörös, cigis közmunkások nem tudják betőlteni.


Hiány van orvosból, áplóból, programozóból, szakmunkásból, de a közmunkások ezt nem tudják betőlteni a 8 álttal sajnos

2017. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A cégeknek nem érdekük a munkanélküliek mindenáron való foglakoztatása. Mostmár az képzés sőt az átképzés sem érdeke se a cégeknek se a kormánynak .

Van azért itt egy pár "csavar":

-Az okj képzések túlnyomórészére 25éves korig lehet jelentkezni

-Átképzés felnőttképzés szempontjából az is egy érdekesség hogy két okj bizonyitvány megléte esetén harmadikra már nem lehet államilag támogatott okj re jelentkezni még akkor se ha mondjuk vki rászoruló (Pl; tíz éve munanélküli)

-sofornek se biztos hogy kiképeznek mindekit hiába felel meg látszólag a felvételin (pl; megvanazérettségi,páv2, B-jogsi, másodfokú orvosi vizsgálat, stb)Az ofa az x ezer jelentkezőből jó ha ötvenet kiképzett.

- szakmunkás se kell ma már "mindenáron" a cégekenk pláne ha nem ért a szakmájához vagy az életkora már mondjuk 40/50 fölött van.

Szóval sok mindenbe belekötnek.meg olyan törvényeket szbanak amik ellehetetlenítik a munkavállalók számára a továbblépést.

Szerintem azért van ennyi munkanélküli mert a munkanélkülieket (is) csak határozott ideig foglakoztatják (ha foglakoztatják aztán mehetnek vissza az ellátórendszerbe)

Összességében a véleményem erről az egész rendszerről az,az hogy sunyi egy igazságtalan politika ez a mai modern világgazdasági rend amiben kiszolgáltatott módón vagyunk kénytelenek élni.

2017. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!