Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy a migránstá...

Egyetértetek, hogy a migránstáborokat ott kelle elhelyezni, ahol a legmagasabb lesz igenek aránya a népszavazáson?

Figyelt kérdés

Ezen a fórumon szokták büszkén hangoztatni a balliberálisok, akik Brüsszel minden szavát szenírásnak vesznek, hogy ők bizony igennel szavaznak.


A legjobb megoldás lenne, hogyha azokra a településekre raknának migránstábort, ahol sok volt az igen.

Ilyen lesz Újlipótváros például.


2016. aug. 22. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Az hogy szerencséd van és kivételesen a jó válasszal hülyítettek meg, még nem azt jelenti hogy megindokoltan ócsárolod más emberek véleményét egy fórumon.
2016. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Gotland ***** válasza:
93%

Persze egyetértek, simán. - De akkor már játszunk gerincesen és férfiasan, csak ezek a települések kapják meg az uniós támogatásokat, a többi ne. Ha nem akarjuk a melóból kivenni a részünket a franciákkal, vagy a németekkel vállvetve, akkor a pénzük se kelljen.


De gondolom így már nem fair, és csak libsi lehetek. Pedig nem támogatom a bevándorlást, de azért túlzásokba ne essünk.

2016. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
15:07, én benne lennék :) a mi falunk úgyse kapott egy kanyit se, csak a város, az meg ideépíti a mezőre a koszos gyárait. Szóval én csak örülni fogok, ha nemkapnának egy forintot se,csomagolnának és lelépnek.
2016. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Azért ne szívjon valaki mert rossz környéken lakik.
2016. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

Egyetértek a hármassal :)

Na meg a kérdezővel.

2016. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Gotland ***** válasza:
91%

ma 15:11


Azokban a koszos gyárakban emberek dolgoznak gondolom, akik fizetést kapnak, akik akik adóznak, akik ezáltal nem a szociális hálótól függenek. - De gondolom ha bezárna a gyár, te dolgoztatnád őket, hiszen biztosan hős vagy.

2016. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Látom beütött az olimpia közvetítések közbeni vanegypercés meg tudjahogyos agymosás.
2016. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

15:15, semmi gond, van Miskolcnak egy nagy ipari zónája, ahol ott áll kihasználatlanul a temérdek épület, eredjenek oda szennyezni, nem kell ehhez egy tökéletes, tiszta zöld mezőt eldózerolni (nem mellesleg több tó és egy nagyobb folyó is van a közvetlen közelben), hogy aztán vígan pöfögtessék a szutyit 24/7 a kéményeken, a helybéliek meg gondolkozhatnak, hogy vajon asztmásan vagy tüdőrákosan akarják-e leélni hátramaradt éveiket.

De ugyanez igaz az itteni közlekedésre, felhúztak (tök fölöslegesen) egy hidat, egy lámpás kereszteződést, úgyhogy már a közlekedés is sokkal körülményesebb.

A munkahely-teremtéshez nem szükséges tönkrevágni egy tökéletesen élhető környezetet SZVSZ, de lehet hogy csak én gondolkozok ilyen aberráltan...

2016. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Gotland ***** válasza:
51%

ma 15:23


Ühüm. Van egy mondjuk 2000 fős falu, és mindenki abból a mezőből éljen, vagy fingból ostort fonjanak inkább? - Na de várjunk már. Ha az említett mezőn nem épült volna gyár, akkor most két verzió lenne lehetséges:

1. Simicska a következő 50 évre bérelhetné elidegenítés nélkül a fidesznek és orbánnak köszönhhetően azt a mezőt is.

2.A állami földek eladása után, a drága és derék Mészáros úr pöffeszkedhetne azon is, szintén a fidesznek és orbánnak köszönhetően.


Amúgy pedig igen, Budapesten mindenki asztmás és beteg a sok gyártól.

Az egyre inkább elnéptelenedő falvakban pedig a mezőnek köszönhetően fognak a fiatalok a maradni/költözni.



Valószínűleg maga valami idős nyugdíjas lehet, akinek már teljesen mindegy, hogy az aktív korú, gyermeket nevelő ember miből él, hiszen magát már úgyis eltartja az állam. - Természetesen joggal tartja el, de ettől még nem kellene önzőnek lennie.

2016. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

15:35, elárulom néked, ez a falu (5000 fős) kemény 10 kilométerre sincs a megyeszékhelytől. Tehát aki eddig nem tudott itt munkát találni, annak nem ez a frissen felhúzott gyár fogja elhozni a Kánaánt. Elárulom neked, mióta felhúzták, abszolút nem csökkent a munkanélküliségi ráta. Gondolom a most épülő gyárat is szaréhugyé' melózó vendégmunkásokkal tömik majd meg, helybélit maximum akkor vesznek fel, ha csókos.

De még ha igazad is lenne, szerinted mennyit fog kapni az ott gürcölő futószallagos robotzombi a munkájáért? Elárulom: az éhenhaláshoz is keveset.


Az említett mező mellesleg repülőtér volt, és konkrétan itt parkolt a megyeszékhely valamennyi járműve, a mentőhelikoptertől kezdve a szúnyogölő-permetezőkig. Személyforgalmat nem bonyolított, ez igaz, de hasznot ugyanúgy hozott, és SZVSZ kicsit nehezebben pótolható, mint egy gyár.

Ugarföld egyébként rengeteg van errefelé. Felmerül a kérdés: miért nem oda építkeztek?


Azt már meg se említem, hogy a mező a mi önkormányzatunk tulajdonában van, és anélkül bocsájtották áruba, hogy akár egy lelket is megkérdeztek volna erről, ergo az emberek feje felett/akaratán kívül döntöttek.


A nagyvárosokban a légzőszervi megbetegedések előfordulása a sokszorosa a vidékhez képest. Ez ellen fölösleges rúgkapálnod, ez tény. A gyárak csak egy dolog, ott van még a rengeteg autó is, de gondolom szerinted az is bagatell. De nézhetek KSH-statisztikákat is, meg gyűjthetek ezzel kapcsolatos kimutatásokat/tanulmányokat. Csak hogy lásd, mennyire egészséges Budapesten élni.

Ez meg hogy néptelenednek a falvak, nettó baromság. Konkrétan a vidék tartja el a városokat, nem pedig megfordítva. Ha a falvak elnéptelenednének, nem lenne mezőgazdaság. Ha nincs mezőgazdaság, nincs kaja. Ha nincs kaja, 5 hétig húzod max. aztán elpatkolsz éhen. Magyarán szólva a falvak eltűnésének konteója az első betűtől az utolsóig kamu.


Az utolsó bekezdésed se talált sajna-bajna. 31 éves vagyok, és nem fogod elhinni, találtam munkát önerőből, nem kellett hozzá ez a gyár. És minő hihetetlen, el tudom tartani magam anélkül hogy fillérekért robotolnék futószallag mellett. És nyilván önző vagyok, mert nem akarok reggelente szmogra kelni, nem szeretnék tucatjával döglött halakat, és veszélyes hulladékkal teli hordókat lebegni látni a folyóban meg a tavakban, és nem bazinagy beton-acél szörnyetegeknek örülnék, ha körülvennék a falut. Ez puszta önzés a részemről, sőt, még sötétzöld is vagyok, lehet nyugodtan köpkölődni.

2016. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!