Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket érdekel, hogy mennyit...

Titeket érdekel, hogy mennyit és hogyan lopnak a politikusok?

Figyelt kérdés

Nemrég egy baráti társaságban mondtam, hogy XY így lopott ( szeretném elkerülni a vitát ). Az ismerősöm reakciója ez volt: na és?

Mondtam neki, hogy ezt a te és az én adómból lopták el, ennyivel kevesebb jut mindenre. A válasza: "na és? Ő elvett x milliárdot, jár neki. Te is megkapod a 150-es fizud, nem?"

Nem kicsit akadtam ki. Nem fogok jobban bellemenni, mit miért, hogyan, letaglózott, hogy nagy ívben tojja le a milliárdos lopásokat ( évekkel ezelőtti eset volt ).

A kérdés:

Titeket érdekel, hogy mennyit, mikor, hogyan lopnak vezetőink?


2016. aug. 27. 17:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
500 ezret kapok. Ki a pecs kelne fel 150 ezerért.
2016. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen érdekel, -ese mivel egyedül mi tudunk tenni ez ellen, mindig le is vadászom őket.
2016. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Ezen már rég túl vagyok. Sokkal inkább érdekel, meddig tűrik a zsebben turkálást (pontosabban, mikor veszik észre).

A válaszokat olvasva, akár a magam problémájára is válaszolhatok. Nagyon sokáig. Errefelé a csalást többre tartják, tapsolnak, drukkolnak neki. Ilyen mentalitással inkább a többi is beáll lopni (persze a zöme nem fog tudni). A kormány az egoizmus növelésére játszik, ez pedig kedvez a tisztességtelenség minden formájának.

2016. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk én egyetlen dolgot szoktam megjegyezni, a magyar ember az biztos hogy nem venne el, egy gombostűt sem.

Ha meg a fideszt véditek meg is érdemlitek. De abban magyar ember nincs.

2016. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 PresidentEvil ***** válasza:

.

Engem nem az érdekel, mennyit és hogyan lopnak, ezen majd gondolkodjanak az ügyészek, hanem az, hogy miért nem tudjuk/akarjuk/merjük megakadályozni, hogy tovább folytassák.

2016. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

A jó öreg Magyar közmondás szerint, aki hazudik az lop is ez pontosan ráillik erre a hazug bandára. És ebben az a legrosszabb hogy egyre szemtelenebbül és egyre többet lopnak e miatt nemjut egészségügyre oktatásra stb-stb. Ha nemlennének az UNIO-s pályázatok és pénzek, itt legjobb esetben is csak stagnálás lenne. Az egy nagyon buta gondolkodás hogy rájuk hagyják egyesek hagy lopjanak, ha a köztörvényeket nézzük, milyen lenne már ha azt mondaná a rendőr hogy hagyjuk az autótolvajt hagy lopjon, vagy a betörőt nem üldözné a rendőr mert aztmondja hogy hagy lopjon mert megérdemli.

Ez az ország egy fideszes pénzszivattyúvá vállt, sokan azt hitték hogy igaz az a szlogen amit orbán a választások idején hangoztatott miszerint tisztességesen és becsületesen kell kormányozni az országot, nahát ezek az emberek nagyot tévedtek szegények.

2016. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Engem érdekel,mert jobb híján arra szavazok,aki aki kevesebbet lop.
2016. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk,azt megjegyezném,hogy kicsit furcsa ismerőseid lehetnek.Mert jó,megkapod a 150-es fizud,ahogy az "urak" is a maguk fizetését(na,nem 150-et).És ezen felül vágnak zsebre mindent,amit lehet.Lényegében,nem elég,hogy lopnak,még príma fizetést is kapnak érte.Hát nem csodálatos?
2016. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Természetesen érdekel, ez közügy. Ugyanakkor látni kell, hogy a politikusok és köreik nem hagyományos értelemben lopnak. A korrupciónak kifinomult módszerei vannak, így nehéz megállapítani, bebizonyítani, hogy ki mikor mennyit "lopott". Természetesen mindenki támogatja a korrupció visszaszorítását, ezt minden politikus hangoztatja is szerte a világban, 2010-ben is fontos kampánytéma volt Magyarországon is, nem csak mostanában, de a nagy szavak, ígéretek ellenére az elszámoltatás, a korrupció ellehetetlenítése, az átláthatóság növelése elmaradt.
2016. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!