Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a magyar gazdaság...

Szerintetek a magyar gazdaság miért nem tud olyan fejlett lenni, mint az osztrák?

Figyelt kérdés

Ausztriának 2014-ben a bruttó hazai összterméke 437 582 000 000 USD volt, míg a magyar 136 989 000 000, tehát az Osztrák kb. 3-4-szer akkora, mint a magyar GDP, pedig mi még többen is vagyunk!


Egyesek szerint az a baj, hogy csak összeszerelő üzem vagyunk és nem állítunk elő saját, nagy hozzáadott értékkel bíró termékeket! De mezőgazdaság terén is bajban vagyunk, a harmad akkora Belgiumban pl. 1 hektárra jutó termés és termék 5-10-szerese a magyarnak, pedig állítólag agrár nemzet vagyunk! Akkor mit rontunk el?



#Magyarország #gazdaság #miértszívunkmi
2016. aug. 30. 23:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
negyed annyi mérnökünk van, csak ennyi
2016. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nekem is mérnöki végzettségem van, de nem érzem megbecsülve magam, sajnos az iparunkkal lehet baj, vagyis hogy nincs :(
2016. aug. 30. 23:58
 3/20 anonim ***** válasza:

[link]


Nem csak Magyarország, egész volt keleti-blokk tagállamai ilyenek.


Ausztria nem építette velünk a kommunizmust + midig is fejlettebb volt az ipara, jobbak voltak a diplomáciai kapcsolatai.


Tudod, magánszemélyeknél is úgy megy, hogy sok tőkéből már könnyebb még több tőkét kovácsolni. Tehát ha mondjuk egy gazdag gyerekre ráhagynak 100 millió forintot a szülei + beindított vállalkozást, az sokkal könnyebben lesz még gazdagabb mint az aki a 0-ról indul.


Nem hiszem, hogy például Orbán lánya aki Svájcban tanul félévenként 15 milliós tandíjért ugyan olyan esélyekkel indul mint egy magyar proli pl.. ugyan ez van Nyugat- és Kelet-Európa között, csak nagyban. Ez már makroökonómia.

2016. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2 igazad van, de talán az oktatás fejlesztésével ha a szellemi tőkére helyeznénk a hangsúlyt talán lehetne egy kicsit hatékonyabb gazdaságot építeni!


De sajnos maga az oktatás is elavult, megragadt kb az ötvenes években! A nyelvoktatást pl. 4-5 fős csoportokban kellene végezni, de ehelyett a legjobb is csak egy 15 fős csoport, amire esetleg leredukálják a csoportlétszámot! De sajnos a mérnökképzésnek is (legalább is amit én tanultam) vannak gondjai, több cégeknél végzett gyakorlat kellene, sőt Svájcban pl. a cégekkel együttműködve képzik a fiatalokat, így már tapasztalt munkaerőként kerülnek ki az iskolapadból, nem úgy mint itt ...

2016. aug. 31. 00:06
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

gyakorlatilag 280 ponttal be lehet jutni a nemzetközi szinten elismert mérnökképzésekre


az innentől már nem az oktatás hibája, hogy nem akarnak ezekre a szakokra tömegesen menni, hanem helyette a himi-humi semmire sem jó kommunikáció és bölcsészet a sláger

2016. aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Baluba ***** válasza:
Nincs tőke. 1945 és 1990 között Ausztriában sokszoros tőke halmozódott föl, és mivel a megtérülési ráta gyakorlatilag azonos az egész EU-ban (ha nem így lenne, akkor mindenki oda vinné a pénzét, ahol jobb, ami ismét kiegyenlítené a helyzetet), így a profit és a GDP is többszörös náluk.
2016. aug. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

"mivel a megtérülési ráta gyakorlatilag azonos"


nyugat európában gyakorlatilag már negatívak a kamatok

2016. aug. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#5 Kevesebbel is, 2010-ben 220 ponttal vegyész, 310 ponttal veygészmérnöki szakra be lehet pl. Debbe jutni, én akkor kezdtem a sulit, de nekem 445 pontom volt 480-ból, azóta azt hiszem 500 pont a max, mert többet adnak a nyelvizsgáért meg az emeltért, én anno. 40 plusz pontot kaptam az emelt kémiáért!
2016. aug. 31. 01:22
 9/20 anonim ***** válasza:

Most úgy 500 pont a maximum, hogy 50 pontot ér az emelt érettségi, egy középszintű nyelvvizsga 25 pont, több közép vagy emeltszintű 40 pont, olimpiai érem automatikus 500p. Én 99-es emelt kémiával és 94-es emelt matekkal értem el 486-ot.


Rátérve a kérdésre: Ausztria a második világháború után egy kicsivel jobb feltételekkel indult nálunk, mert ott már nem voltak komoly csaták, a front csak az utolsó hónapokban érte el őket. A háborút követően jól kiépítették a gazdaságot. Az azóta népszerűvé vált síturizmus szintén hatalmas bevételforrás lett nekik.

2016. aug. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%

németországot meg a földdel tették egyenlővé...


a legnagyobb kárt a szocializmus és annak az a jelensége, hogy a kínálatot nem a piac határozta meg, hanem az volt amit


1989ben még Siemens Martin kemencében gyártották a nyersvasat Ózdon? Na nemár...

2016. aug. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!