Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány a "Tudta? " kampányb...

A kormány a "Tudta? " kampányban nem tényeket állít, hanem véleményt közöl. Tudta?

Figyelt kérdés

#migráció #kampányplakátok
2016. szept. 1. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
És pontosan melyik esik szerinted vélemény kategóriába?
2016. szept. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szerintem,ez a Kúria megállapítása:azért nem törvénysértő a kampány,mert nem tényeket,hanem véleményt közöl.
2016. szept. 1. 00:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha el is olvastad, hogy miről van szó világosan kiderül, hogy nem a Tudta plakátok szövegéről van szó, hanem a kampány egészének mondanivalójával.


Aki feljelentett a kúriánál azt kifogásolta, hogy a kormány semleges köteles maradni, erre pedig azt mondta a kúria, hogy ez nem igaz.


"A bíróság szerint a kormány kampánykijelentéseinek direkt tartalmával szemben az Ab-határozatok nyomán támasztott alapjogi elvárások nem azonosak az objektív tényeken alapuló információkkal, ismeretekkel, adatokkal szemben támasztott köznapi követelményekkel. Ennek következtében a kormánynak a választási kampánya részeként elhangzó kijelentései legfeljebb orientálnak, de nem informálnak, így a “városnyi”, az “illegális”, a “menekült/migráns” kifejezések helyes vagy helytelen voltára vonatkozó elemzés sem lett volna elvégezhető. Az Ab-határozatok alapján a kormány politikai véleményével kapcsolatban a Kúria sem vizsgálhatta érdemben, hogy a kifogásolt közlés egészben vagy részben tényállításnak minősül-e, és ha igen, akkor megalapozott-e – szögezték le."

2016. szept. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Azt már hagyjuk is, hogy amikor a plakátok kikerültek, még nem volt kampány időszak. " választási kampánya részeként elhangzó kijelentései " -milyen kampány?


Ők a plakátokat nem mint Fidesz, hanem mint Magyarország kormánya tették ki. Kitől várjon el az ember objektivitást, ha nem a kormánytól? Esze megáll az embernek a Kúriától is.

2016. szept. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de ezt most tényleg nem értem egészen."A kormánynak a választási kampány részeként elhangzó kijelentései csak orientálnak,de nem informálnak".Na de, ezek a plakátok nem részei a kampánynak?
2016. szept. 1. 01:04
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

A kritika arra irányult, hogy a politikai kampány eszközéül szolgáló plakátokkal és hirdetésekkel nem jóhiszeműen és nem rendeltetésszerűen járt el.


A kúria szerint meg de.

2016. szept. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sőt,lényegében azt írják,hogy a kampány során elhangzó kijelentésekkel szemben,nem támaszthatóak olyan elvárások,mint az objektív tényeken alapuló információkkal, ismeretekkel szemben.Én ezt csak úgy tudom értelmezni,hogy a kormány a kampány során,nem objektív tényeken alapuló információkat,ismereteket "ad át".
2016. szept. 1. 01:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudom,hogy a kritika mire irányult,de a Kúria általad idézett indoklásában nincs szó jóhiszeműségről. Arról van benne szó,hogy nem várható el,hogy a kampányban elhangzó dolgok,objektív tényeken,információkon alapuljanak.
2016. szept. 1. 01:12
 9/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Végülis aki szerint azok a kiírások tények, az mind megerősíti a kormányt a kampányában :)
2016. szept. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lepődsz meg. Amikor az "emútnyócév" csinálta az a világ legnagyobb gusztustalansága volt. Amikor ők, akkor ez a világ rendje. :-)
2016. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!