Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ehhez mit szóltok, hogy Orbán...

Ehhez mit szóltok, hogy Orbán Viktor már bekerült a 8. osztályos történelem tankönyvbe?

Figyelt kérdés
[link]

2016. szept. 2. 23:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Három ciklusban volt miniszterelnök, ebből a szempontból teljesen jogosan szerepel benne.


Az már problémásabb, hogy 1) mivel került bele 2) miért foglalkozik egy történelemkönyv ennyire közeli és konkrét aktuálpolitikával.

2016. szept. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

propeller :D


még meg sem nyitottam, de már tudom, hogy megy a gyűúlöletkerplőzés


"Az idézet végén egy agymosó kérdést intéznek a diákokhoz:"


lol tehát már az is hazugság amit kérdeznek :D


""Ezt megelőzően a privatizáció egyik nyerteseként az üzleti életben tevékenykedett.""


a feriről szóló hazugságok mi? :DD

2016. szept. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Mitől került volna bele?

Ha kártékonyság alapján is be lehetne kerülni, nagyon sokan benne lennének. A kölök nyugdíjba menne mire végigolvasná. Persze orbáni nyugdíjkorhatár szerint.

2016. szept. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Elrettentő példának tökéletes a törikönyvbe. Még pár év és a lakosság úgy fogja gyűlölni, mint az oroszok Sztálin bátyót.
2016. szept. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
#3:Benne is van nagyon sok,"kártékony" alakja a történelemnek,hiszen a történelemkönyvben nem csak pozitív "szereplők" vannak.
2016. szept. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

igazuk van a ballereknek amúgy


avoidingoljuk is el a rendszerváltás utáni magyar történelmet, hiszen úgy sokkal könnyebben lehet etetni a se füle se farka átlátszós kettős mérés vastagbőrös propelleres gyűlölködéssel

2016. szept. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

gondolkodni meg aztán tényleg ne merészeljen :DD kérdez egy törikönyv? na ne...


hiszen olyat a 8os gyerektől nem szabad, az még túl hülye, hogy önálló gondolatot fogalmazzon meg, és remélhetőleg az is marad, amíg csak szavazóképes, így nem kérdőjelezi meg a diktátorbánozókat soha

2016. szept. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Hűha,azért kíváncsi lennék,hogy a sok lepontozó milyen történelemkönyvekből tanult,ha ennyire nem tetszik nekik amit írtam.Nem tanultak Rákosiról,Sztálinról,vagy épp Hilerről?Vagy nekik ők is mind pozitív alakjai a történelemnek.Vagy eszerűen csak úgy értelmezték,hogy Orbánra értettem a "kártékony" jelzőt és ezen bántódtak meg? Valaki segítsen,mert tényleg kíváncsi lennék a megoldásra.
2016. szept. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Jó kérdés, én zöld pacsit adtam most, de valamelyik orbánidióta engem is lepontozott. Sebaj, az nekem is megy!
2016. szept. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Amikor ezt elolvastam, azon tűnődtem, hogy:


1. ha bővítették a történelmet, akkor a legfontosabb események is bekerültek-e? Én csak az 56-os forradalomig tanultam törit, de a rendszerváltásról is volt vagy 3 oldalnyi, ha jól emlékszem, de azt nem volt szükséges részletesen leírni, mert akik a 80-as és korábbi években születtek, nyilván átélték ill. a szüleiktől hallottak egyet s mást. (pl. Csernobili katasztrófa, Vasfüggöny lebontása, Tienanmen téri tüntetés, Csaucseszku, Taxisblokád - erre tisztán emlékszem, mert sokan nem tudtak iskolába menni a 3 napos tüntetés miatt. Én kerülőúton tudtam megközelíteni az iskolát)

2. Ha megbukik Orbán, kitépik-e az őt ábrázoló képeket vagy összefirkálhatják az arcát?

3. Nem felejtették-e beleírni, hogy egyszer a rendőrautó hátsó ülésén utazott?

4. Beleírták-e, hogy ő "Putyin pincsije"? Amikor tanultam, Sztálin mondta Titóról: "Az imperialisták láncos kutyája"

2016. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!