Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, miért jönnek...

Nem értem, miért jönnek azzal, hogy Budapesten nincs munkanélküliség? Extrém, vagy speciális tudás nélkül sehol sem lehet ott elhelyezkedni.

Figyelt kérdés

Corvinus-os BSC diplomával és középfokú angol, alapfokú német nyelvtudással sehol sem tudtam Budapesten elhelyezkedni. Még a mekibe sem vettek fel mert "túlképzett" vagyok, és nem akarnak felárat fizetni. Mindenhova ahol ilyen 800 forint feletti órabérek vannak, oda vagy valami extrém tudás pl. szlovák nyelvtudás kell, vagy csak ilyen Java, .NET fejlesztőket keresnek.


Az egyetlen munka ahová megfeleltem volna, az éjszakai BKV busztakarító, 550 forintos órabérért és este fél-nyolctól hajnal fél-négyig lett volna a műszak.

Ennyi pénzből egyrészt egyáltalán nem tudtam volna megélni, másrészt meg annyira megalázó diplomával és annyira alja munka, hogy inkább kihagytam.


Mégis azt olvasom, hogy itt mindenki az írja, hogy Budapesten mekkora munkaerőhiány van, meg csak itt lehet megélni. WTF? Mi van?


2016. szept. 3. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
na márr megin eyg lipsi aki panaskodik mer nem aka r doglozni mer aszt hizsi ő job midnekinél hát mots megláotd hoyg nem vay job ha kel mukna akor majd elmeszz takaritani amuyg meg eygettem hejet dologzni kelet volna éss akort alán lene munkad
2016. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert az egész országban égető a munkaerőhiány. Már havi félmillió forintért sem lehet munkást találni.
2016. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
(Az érzés amikor nem tudod eldönteni hogy egy nagyon jól megírt ironikus és végtelenül cinikus választ olvastál,vagy ezt valaki komolya gondolta)
2016. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A 2.-es válaszoló nyilván poénkodott.
2016. szept. 3. 17:08
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Budapesten is van munkanélküliség. Ha olyan helyre mész, tagadd le a diplomádat. Nem vesznek fel sehova abba a szakmába, amit tanultál? Én javaslom az árufeltöltést, szerintem nagyon könnyű munka. Van 1-2 multi, aki egész jól is fizet, bruttó 300 000-ekről hallottam, csak ott kasszázni is kell, feltölteni is, takarítani, stb. (Ez legalább még változatosabb is.)
2016. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Barátnőm jobb, mint Te és 2 évig volt munkanélküli Bpe-n, most helyezkedett el (ismerős útján.) Neki van: BGF számviteli szak, angol, német felsőfok, 15 év munkaviszony...az alja melókra (meki, lidl,recepció) túlképzett volt, a képzettségének megfelelő állásokat viszont (rájött) ismerettség útján töltik be ki kinek a kije alapon.
2016. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten munkaerőhiány van, de egyben munkanélküliség is. Pl. kevés a szakember bizonyos szakmákban, sokan elmentek külföldre. Sokan nem vállalnak el bizonyos munkákat, sok helyen kevés a fizetés és rossz a munka.
2016. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%
6-os, a lidlben, olvasom, bruttó 313 ezres a fizetés bolti eladóknak... Szerintem ez egyáltalán nem rossz.
2016. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#5/8 válaszoló


Valamit iszonyúan félre hallottál. A pénztárosok, árufeltöltők azok minimálbért kapnak és oda is már csak ismerősök által lehet bejutni + oda is személy szerint túlképzett vagyok

2016. szept. 3. 17:37
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem kapnak minimálbért, sőt óriásiak a különbségek köztük is. A minimálbér 73 000 forint. A tescoban kb. 90000 a netto, ez a leggyengébb fizetés a multik közt, de lehet, most már megvolt az a 15%-os emelés, amit ígértek. A másik végén, ha jól tudom, a Lidl és az Aldi. Azt olvastam, 2-300 000 forint bruttóban. De ezek kis boltok, mindent csinálni kell. Nem tudom, pontosan mennyi egy kezdő fizetése. Ismerősömet most felvették volna 4 órára több, mint 100 000-ért (hogy bruttó vagy nettó, nem tudom).
2016. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!