Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet egy köztes...

Miért nem lehet egy köztes rendszert létrehozni a jobb és baloldal hibái nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát biztosítaná mindenkinek a jólétet, mint a baloldal a skandináv államokban, ugyanakkor a normalitás pártján állna, mint a jobboldal?
2016. szept. 4. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nemzetiszocializmus.
2016. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Imádom ezt a "normalitáspárti" dolgot, kinek mi a normális? Nekem például nem normális a dohányzás és az alkoholfogyasztás, és teljes alkohol meg dohánytilalmat rendelnék el, nekem az lenne a normalitás, sajnos ezt egyetlen politikai párt sem vállalja.

Viszont például semmi bajom nem lenne ha homoszexuálisok is házasodhatnának, kit érdekel, hogy most van-e erről papírjuk vagy nincs? A házasság amúgy is csak egy polgárjogi aktus mint egy adásvételi szerződés, akkor, ha melegeknek ilyen rohadtul kell a papír kapják meg, nekem a melegházasság is normalitás.


Szóval épp ezért az, hogy kinek mi a normalitás igencsak szubjektív dolog.

2016. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na jó, de mi a garancia arra hogy a "közép" párt politikusai nem kezdenek el csórni, és az erősebb jogán dirigálni? Csak mert ha ugyanazt művelnék amit a mostaniak, semmivel se lenne jobb ötlet megszavazni őket.
2016. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2


Egyetértek veled. Annyit még hozzátennék, hogy a dohányzás és az alkohol valóban káros, de kis mértékben el lehet fogadni. A dohányzás közvetlenül másokra is káros, amikor belefújják a másik arcába a füstöt, az alkohol viszont csak közvetlenül, amikor valaki olyan iszik, aki agresszív lesz tőle. Engem például a kedves, a vicces és a bánatos részegek soha nem zavartak, mindig csak az agresszívek. Azokkal volt gond.


A homoszexualitás pedig egy olyan téma, amit soha nem értettem. Mármint, hogy mi értelme. Nem értem a lényegét. Felőlem kapjanak papírt rá, ha nekik örömet okoz, de nem tudom elképzelni, hogy valaki egy férfihez vonzódik egy nő helyett. Fura dolog lehet.

2016. szept. 4. 14:04
 5/7 A kérdező kommentje:

#3


Az a garancia, hogy a vezér ilyen téren fanatikus. Nem lehetne lopni, mert harapna érte.

2016. szept. 4. 14:05
 6/7 A kérdező kommentje:

#1


Nem, nem ilyesmire gondoltam.

Én nem vagyok nagy nemzeti érzelmű, hogy a magyarokat felsőbbrendűnek tartsam más népeknél. Ez tőlem messze áll. Tehát nem tudok abban hinni, hogy mi jobbak vagyunk a szlovákoknál, csak mert mi magyarok vagyunk.

Az pedig egyenesen távol áll tőlem, hogy olyat állítsak, hogy például az osztrákoknál vagy - teszem azt - a dánoknál jobbak vagyunk, mert bőven elég megnézni a jóléti adatokat köztünk és köztük. Ég és föld.

Azt viszont nem tagadom, hogy például a szíreknél, cigányoknál, etiópoknál, stb. felsőbbrendűek vagyunk. Ez egyértelmű, elég csak megnézni a fejlettségbeli adatokat.

2016. szept. 4. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Az összes ilyen kérdéssel az a baj, hogy nincs alanya. Cselekvéshez nélkülözhetetlen az alany.


Nincs köztes rendszer. Olyan rendszer van, amit a társadalom (akár tudtán kívül) akar. Egy másik rendszer létrehozásához emberek kellenek, akik valami mást akarnak, és sok sok ember azt gondolja róluk, hogy ez lenne a jó.

Ilyen dolog eléréséhez sok ész, sok munka, és persze pénz is kell. Sorold a személyeket, akik vállalnák. Na jó, ezt még átvállalom tőled. Elég, ha te elmondod, mit kell tenni, hogy néhány millióan támogassák, majd amit ezek mondanak, végrehajtsák. Mivel ezt rajtad kívül más se tudja (úgy tűnik), ezért marad, ami van.

2016. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!