Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik elutasítják a politikai...

Akik elutasítják a politikai korrektséget, miért háborodnak fel, amikor a határon túli magyarokra politikailag inkorrekt kifejezéseket mondanak?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom szélsőjobb és jobboldalról (pl.Bayer Zsolttól és imádóitól), hogy le kell számolni a politikai korrektséggel, mert az csak gúzsba köt és gátolja az őszinteséget. Mondjuk ki bátran: ci..gány, cigány..bűnözés, zsidó, migráns stb. Máshol már rögzült jelzők is tapadnak ezekhez a szavakhoz: mo..cskos, rü..hes, bü..dös, terror..ista, stb.


De ha egy erdélyi magyarra a románok azt mondják: bo..zgor (hazátlan), ugyanezek az urak eltartják a kisujjukat és repülősóért kiáltanak ájuldozva: hogy lehet a XXI. századi Európában így beszélni?!


Határon túli magyarként kérdezem: hogy lehettek ennyire xenofóbok és hipokriták? Hogy lehet ennyire kettős mérce szerint élni? Ti minden undorító általánosítást ráhordhattok a saját kisebbségeitekre és bevándorlóitokra (bu..zizhattok, zsidózhattok, cigányozhattok, le..terroristázhattok minden bevándorlót, sőt, menekültet is), de ha a saját fajtátokra, miránk mondják ugyanezt, azt már érzitek?!


Ha politikailag inkorrektek a magyarokkal a határokon kívül, ha hazátlanoznak, ha magyarbűnözésről beszélnek, az fáj, de határokon belül úgy rugjátok szájba a kisebbségeket, hogya fuguk száll ki???


Hogy van ez?



2016. szept. 12. 04:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Hát ők azok a bizonyos mélymagyarok, akik a saját honfitársukat is lerománozzák.
2016. szept. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
#7 Minden választ törölnek, amiről észreveszik, hogy ellenkezik a liberális dogmákkal, ezt megszokhattad volna már.
2016. szept. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
# 12 Nem tudom, ki és miért törölné, ha kulturált hangnemben van kifejtve. Én mindenesetre egyet sem töröltem/töröltettem, úgyhogy nem tudom, mi történt.
2016. szept. 13. 10:39
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, akkor én most szépen kigyűjtögetem, és leírom, hogy mi a szánalmas:


"a saját fajtátokra"


Saját fajtánk??? Ezzel egyrészt az a baj, hogy valamiféle fajelméletet kívánsz sugallni, másrészt kívülállóként írod, ami enyhén szólva sántít azzal a mondatoddal, hogy

"én nem vagyok öngyűlölő, magam is határon túli magyar vagyok és szenvedtem már el elég komoly inzultust a nemzetiségemért."


Másik ellentmondás:


"mindenkinek, minden embercsoportnak meg kell adni a tiszteletet, és amíg az EGYES EMBERT nem ismered, amíg az EGYES EMBERRŐL ki nem derül hogy bűnös vagy rossz ember, addig nem kellene lebozgorozni, lebüdöscigányozni."

Ezzel szemben egy következő mondatodban te vidáman kinyilatkoztatod, hogy "az anyaország élen jár idegengyűlöletben, kisebbségellenességben, kirekesztésben, gyűlölködésben". Itt már valahogy nem ragaszkodsz ahhoz a szép elgondoláshoz, amit az egyes emberről írtál! Csak nem azt a csúnya kettős mércét alkalmazod éppen??? :-)


Következő hülyeséged:


"neked megvannak arról is az előítéleteid és általánosításaid, hogy egy határon túli magyarnak milyennek KELL lennie és mit KELL gondolnia, mondania."

Szerintem éppen neked vannak előítéleteid és általánosításaid, hogy milyennek kellene lennie a magyaroknak, akiket te éppen a kérdésedben kollektíven minősítesz idegengyűlölőnek, kisebbségellenesnek, stb...


Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy hazudsz! Te nem vagy határon túli magyar! A tipikus, felforgató magyargyűlölő vagy, aki a magyarokról a figyelmetlen elszólásaiban csak úgy tud megnyilvánulni, hogy a "saját fajtátok"!

2016. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

Nekem ezt írta privátba vagy a kérdező vagy valamelyik hülye haverja:


[link]



Ennyit a kérdés igazi szándékáról.

2016. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

# 15/15-nek: ezt a gyűlőlködő és végtelenül bárgyú ostobaságot - nyilván - nem én írtam, nem is írhattam. Elég világosan látszik belőle, hogy aki írta, nemcsak gyűlölködő és korlátolt, de fogalma sincs a határon túli magyarokról. Nem tudja például, hogy a romániai magyarság kétharmada NEM SZÉKELY, hanem erdélyi (ezen belül pl. mezőségi, kalotaszegi, szilágysági stb.), partiumi, máramarosi vagy bánsági MAGYAR, vagy éppen csángó (moldvai, gyimesi vagy barcasági). Mint ahogy arról sincs fogalma, hogy a Felvidék magyarságának jelentős része PALÓC (míg tótnak a szlovákokat nevezik archaikusan, népiesen vagy sértő, dehonesztáló szándékkal).

Én, származásilag, félig erdélyi magyar, félig székely vagyok, úgyhogy amit az illető ír, számomra is sértő (bár igazából annyira nevetséges, hogy sérteni sem tud igazán). De mindez az alapkérdésemen nem változtat.

2016. szept. 13. 18:02
 17/23 A kérdező kommentje:

# 14-es:


@ "Kérdező, akkor én most szépen kigyűjtögetem, és leírom, hogy mi a szánalmas:"


Csak nyugodtan, látnivalóan szenvedélyesen szeretsz szánalmas dolgokat írni...


@"Saját fajtánk??? Ezzel egyrészt az a baj, hogy valamiféle fajelméletet kívánsz sugallni..."


Ennyire nem gondoltam át, inkább csak pongyola, konyhanyelvi volt a megfogalmazás. De talán tényleg freudi is kicsit az elszólás, hiszen épp azokhoz szól, akik szeretnek kvázi "fajban", alsóbb- és felsőbbrendű csoportokban gondolkodni...


@"...másrészt kívülállóként írod, ami enyhén szólva sántít azzal a mondatoddal, hogy

@"én nem vagyok öngyűlölő, magam is határon túli magyar vagyok és szenvedtem már el elég komoly inzultust a nemzetiségemért.""


Ez hülyeség. Miért sántítana? Épp azért beszélek kívülállóként arról a kisebbségi problémákat kettős mmércével mméricskélő anyaországi magyarokról, mert 1. nem vagyok magyarországi, 2. nem tartozom azok közé a magyarok közé, akik részesei, képviselői az adott jelenségnek (akik kettős mércével mérik ezt a dolgot). Semmilyen módon nem érzem indokoltnak, hogy saját magamat ne tekintsem e jelenséghez képest kívülállónak: részint mert nem így gondolkodom, részint mert eleve nem vagyok magyarországi. Hol áll ez ellentétben azzal, hogy nem vagyok magyarországi? :-)))


@"Másik ellentmondás:

@"mindenkinek, minden embercsoportnak meg kell adni a tiszteletet, és amíg az EGYES EMBERT nem ismered, amíg az EGYES EMBERRŐL ki nem derül hogy bűnös vagy rossz ember, addig nem kellene lebozgorozni, lebüdöscigányozni."

@Ezzel szemben egy következő mondatodban te vidáman kinyilatkoztatod, hogy "az anyaország élen jár idegengyűlöletben, kisebbségellenességben, kirekesztésben, gyűlölködésben"."


Ha megfigyelted a kérdésemet, az azzal kezdődik, hogy "AKIK" (ez eleve kizárja, hogy minden anyaországi vagy jobboldali ilyen volna), a kifejtés pedig azzal a szóval, hogy "SOKSZOR". Eleve nem sütöttem rá kollektíven a bélyeget mindenkire, bocs!


Az, hogy a kontextusából kiragadsz egy valóban kissé általánosító mondatomat (ami által egy jelenséget akarok megragadni), csak téged minősít. Aki a teljes hozzászólást elolvassa, a kontextusból láthatja, hogy nem általánosítok, hanem épp azt fájlalom, hogy NEM VAGYUNK JOBBAK a románoknál, szlovákoknál stb. (ami nem azt jelenti, hogy rosszabbak volnánk, volnátok). Szó szerint idézve ugyanazon hozzászólás egyik megelőző mondatát:


"Sajnos azt látom, hogy az anyaországom semmivel sem jobb és nem jár élen példamutatásban a kisebbségekkel való bánásmód terén (és ez lesújt, elkeserít). "


Ezt csak a hülye, vagy egy rosszindulatú félremagyarázó (döntsd el, melyik vagy) facsarhatja úgy ki, hogy én bélyegzem meg kollektíven az anyaországiakat.

Én pont, hogy arról beszéltem, hogy az anyaországi magyarok NEM JOBBAK a szlovákoknál, románoknál, pedig szerintem erkölcsi kötelességük volna jobbnak lenniük és példát mutatniuk a saját kisebbségeikkel való bánásmód terén, ha igazán szívből szeretnek minket, határon túli magyarokat.

AMIT NEM KÍVÁNSZ MAGADNAK, TE SE TEDD MÁSNAK! - ez egy alapvető, ősi erkölcsi (bibliai) parancs. Úgy illenék viseltetnünk másokkal, ahogy szeretnénk ha velünk viseltetnének! Mi, magyarok, ott, ahol többségben élünk tehát úgy kéne bánjunk a saját kisebbségeinkkel, ahogy szeretnénk, ha a kisebbségben élő nemzettársainkkal bánnának.


Erre a - szerintem nem túl bonyolult gondolatra - szerettem volna rávilágítani a kérdéssel. Sajnálom, hogy meghalad...



@Következő hülyeséged:

@"neked megvannak arról is az előítéleteid és általánosításaid, hogy egy határon túli magyarnak milyennek KELL lennie és mit KELL gondolnia, mondania."

Szerintem éppen neked vannak előítéleteid és általánosításaid, hogy milyennek kellene lennie a magyaroknak, akiket te éppen a kérdésedben kollektíven minősítesz idegengyűlölőnek, kisebbségellenesnek, stb...


Ez a te hülyeséged, kicsi barát, én a kérdésben nem minősítettem kollektíven senkit idegengyűlölőnek, kisebbségellenesnek. Aki kollektíven minősít, az nem úgy kezdi a kérdését, hogy "AKIK...", amely formula már önmagában is feltételezi, hogy nem mindenkire vonatkozik a kérdésben foglalt minősítés, csak azokra, "AKIK". Akinek nem inge, ne vegye magára. Eszerint te magadra vetted - gondolom, nem véletlenül...


@"Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy hazudsz! Te nem vagy határon túli magyar! A tipikus, felforgató magyargyűlölő vagy, aki a magyarokról a figyelmetlen elszólásaiban csak úgy tud megnyilvánulni, hogy a "saját fajtátok"!"


Hogy te mit tartasz fenn, az engem teljesen hidegen hagy. Gondolj, amit akarsz. Nem attól leszek erdélyi magyar, hogy te elismersz annak, hanem attól, hogy ide születtem, ez az otthonom, és magyarnak vallom magam. Van nálunk egy mondás: "Apám magyar, anyám magyar, gebbedjen meg, akit zavar." Az is nyugodtan meggebbedhet, aki nem hiszi... :-))


Egyébként végtelenül elbűvölnél, ha az én kérdéseim kiértékelésén és az egyéb OFF-olásaidon túlmenően magára a kérdésre (is) válaszolnál esetleg, ha már arról szól ez az oldal...

2016. szept. 13. 18:58
 18/23 anonim ***** válasza:
58%
Kedves kérdező szerintem a 14 jól kifejtette,te próbálod elég izzadtságszagúan kiforgatni. Fogadd el,hogy most nem jött be az uszitgatás. Mindenkinek jobb lesz hidd el.
2016. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

:-)))


Jó. Várom a válaszokat!

2016. szept. 13. 19:16
 20/23 Waff ***** válasza:
50%

A 14-es válaszoló jól leírta az igazságot...ezt már tényleg kár tovább ragozni...kicsit tényleg megmosolyogtató kedves kérdező, ahogy most kétségbe esve próbálod mosdatni magad... :)

Viszont egy valamit hozzáfűznék. Lévén délvidéki származású, aki néhány éve Magyarországra költözött, az évek alatt az itteni viszonyokat is megismerve bátran kijelenthetem, hogy Magyarország példásan kezeli a kisebbségeit,sőt gyakran én azt veszem észre, hogy sűrűn átbillen a dolog a "ló túloldalára"...

Ismerve a szerbiai és a magyar politikát is...én azt mondom, hogy ahogyan Magyarországon alázza-gyalázza a magyarságot a baloldal (mszp, dk, együtt, liberálisok stb stb) azt Szerbiában a mindenkori szerb kormány nem engedné meg egy szerbiai pártnak sem...pedig a mindenkori szerb kormány nem arról híres hogy szívügye a kisebbségek sorsa....

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal....Kérdező te úgy vagy határon túli magyar, mint ahogy én opera énekes.

2016. szept. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!