Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most az tényleg úgy van az új...

EagleHUN kérdése:

Most az tényleg úgy van az új "OV" munka törvénykönyvében hogy az ünnepnap csak reggel 6 -tól este 10-ig tart?

Figyelt kérdés

Ugyanis ma Május 1-én hattól lenne szakom ezt ünnepnapként fizetik de csak ezt a 4 órát este 10 ig 10-re be kell mennem dolgozni!

Nemrég váltottunk folyamatos munkarendbe.

Sőt ha jól halottam aki nincs beosztva erre a napra és folyamatosban van annak meg ki sem fizetik ünnepnapként sem.

Szerintetek ez korrekt és jogos?

Gratulálok OV-nak, meg azoknak is akik rá szavaztak megint!



2014. máj. 1. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
A szerződésedet nézd meg! Aláírtad, ezt ne kend Orbánra! Ha nem tetszik valami, fel lehet mondani, szabad a döntés!
2014. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, rosszul tudod, nem hat, hanem 7 és 22 óra közötti időszak tekintendő munkaszüneti napnak.


Első, de bizony, Orbánozzon, ez egy ordas baromság, egy nap neki már nem egy nap...

2014. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

reggel 7-től 22-ig van munkaszüneti nap


itt a törvény

[link]



87. § (1) Munkanap: a naptári nap vagy a munkáltató által meghatározott megszakítás nélküli huszonnégy óra, ha a munkáltató működése miatt a beosztás szerinti napi munkaidő kezdete és befejezése nem azonos naptári napra esik.


(2) Az (1) bekezdésben foglaltak megfelelően irányadók a heti pihenő- vagy a munkaszüneti nap meghatározása tekintetében is, azzal, hogy a hét és huszonkét óra közötti tartamot heti pihenő- vagy a munkaszüneti napnak kell tekinteni.


(ha van kollektív szerződés, abban el lehet térni

a törvénytől)

2014. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetik, és addig örülj, amíg csak ezt teszik meg.

Nálunk például úgy kell jönni vasárnap dolgozni (ami nekünk nem munkanap), hogy nem fizetik túlóraként, mert ha a cégnek lemaradása van, megteheti olyan alapon, hogy "nem teljesítettük amit elvártak", szóval kapunk egy kollektív büntetést, és az nem érdekel senkit, hogy te mindig a topon voltál.

Vagy az, hogy reggel végez az ember, és délutánra jöhet vissza vasárnap, amit szintén nem fizetnek túlóraként, de ha nem jössz be, megszívod. De még ennél is lehetne rosszabb, például azt is megtehetnék, hogy ledolgoztatják velünk a szünetidőt. Azt hiszem a tescoban, meg sok más helyen már bevezették ezt is.

2014. máj. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem én hogy növelni kell az ország versenyképességét, de ilyen áron, és így? Orbán Takarodj a Gyurcsánnyal meg minden csatlósotokkal együtt!
2014. máj. 5. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!