Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a politikailag kifizető...

Melyik a politikailag kifizetődőbb az európai nordikus finnugor származás vagy az ázsiai türk származás?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nincs politikai jelentősége manapság.
2016. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Már hogy ne lenne :D Mindkét oldal ézelmi alapon közelíti meg az egészet... Nézz mar meg ilyen őstörténeti vitákat igazi parazshangulatban szidják egymast az emberek. Ebbôl is látszik a dolog politikai jelentőssége.
2016. szept. 12. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
A legjobb az lenne ha belátnánk azt amit a tudomány alátámasz, hogy nem szláv germán román keverêk vagyunk és már valószínűleg a feltételezett honfoglalás előtt is itt éltünk.
2016. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

"Ebbôl is látszik a dolog politikai jelentőssége."


Ebből az látszik, hogy az emberek milyen marhaságokon tudják felhúzni magukat. Ezen kívül semmilyen politikai jelentősége nincs. Abszolút SEMMILYEN. Ha kiderülne, hogy török származásúak lennénk, a világon semmilyen probléma nem oldódna meg, ami ma ezt az országot érinti, és semmilyen rossz vagy jó következménnyel nem járna, azt leszámítva, hogy át kéne írni a történelemkönyveket.

2016. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Finnugor a kedvezőbb, ezért lett már szinte vallás.
2016. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pro Patria ***** válasza:
66%

Ez nem politikai kifizetődés alapján dől el. Amikor én feltettem ezt a kérdést önmagam előtt, vettem egy tiszta lapot, és elkezdtem írni, mit tudunk biztosan. Több könyvet vettem, olvastam el, olyanokat, amelyek nem egyik vagy másik álláspont köré lettek felhúzva, mint igazolás, hanem tudományos igénnyel készült ismeretösszefoglalók voltak, ítélethozatal nélkül. Ebből is ollózgattam a számomra hasznos pontokat.

Végül évek alatt jutottam arra, szűz alapvetéssel elkezdve, hogy tízből tíz jelenlegi ismeretünk a türk származás elgondolásának valóságosságát erősíti meg.

És magamban építettem fel ezt, nem összefoglaló írások alapján szemezgetve a számomra meggyőzőbbet, vagy csak szimpatikusabbat.

Önmagunk kultúrájának megismerését fokozottan nem szabadna átpolitizálni.

2016. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mansour ***** válasza:
100%

Egyrészt a finnugor származás nem európai nordikus, ott ugyanis Ural-környéki őshazát feltételeznek, másrészt az, hogy a nyelvünk esetleg finnugor eredetű, nem jelenti azt, hogy genetikailag is tőlünk származunk. Mondjuk a lappok is finnugor nyelvűek, genetikailag viszont az eszkimókkal rokonok.

Amúgy az, hogy ez a kérdés politikailag mit határoz meg, elég bizonytalan dolog. Komolyabb hatása szerintem nincs semmire. Végül is több mint egy évszázada hivatalosan a finnugor származást képviseljük, és mi hasznunk volt belőle? Még azt se mondhatjuk, hogy a finnekkel vagy az észtekkel különösebben jó kapcsolataink lennének, vagy együttműködésünk bármilyen téren.

2017. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!