Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az embereken múlna, miért...

Ha az embereken múlna, miért nem akarna senki menekülteket az országba?

Figyelt kérdés

Én elvonatkoztatok attól hogy pont közülük kerül ki sok merénylő, de tartom magamat ahhoz hogy egy francia vagy angliai muszlim is ugyanúgy meg csinál egy balhét ha arról van szó. Tehát ez nem indok hogy aki Közel-keletről jön az mind bombagyáros, késelő.


Szerintem nagy százalékuk nem csak lehúzni akarná az adott országot, és segélyezési rendszert, hanem dolgoznának. Ki vendéglátásban, kereskedelemben, fodrászként, szórakoztató iparban.


Egyébként a magánéletben még ilyen érvekkel sem értenek egyet velem, csak koszos migránsoznak, hol ott mindenkinek adni kéne 1 lehetőséget hogy megmutassák hogyan tudnak letelepedni.

Bár a magyarok 80%-a akinek annyi gondja van hogy mit főzzön holnap, hova menjenek a gyerek nélkül romantikázni, letudja a munka idejét otthon leül meginni egy sört a kaja mellé, az nem tudja beleképzelni magát az arab helyzetébe, mégis azért vagdalkoznak hogy az Ő munkáját ne vegye el egy idegen stb. Csak a magyar ember hiszi azt hogy olyan sokat ér a 100ezres fizetése.



2016. szept. 20. 18:47
1 2
 1/11 A legböszmébb Feri ***** válasza:
36%

Mi hasznunk belőlük?

Engem sosem érdekelt az ideológia, én a lóvéban hiszek. Szóval mi hasznunk lenne egy rahedli képzetlen migránsból, akik magyarul nem beszélnek?

Munkanélkülink meg közmunkásunk van már több, mint egy millió, szóval tényleg érdekelne, mit szeretnél csinálni velük, gazdaságilag.

2016. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kár ezen rágódni. Ide egy menekült se akar jönni. Még franciaorsazág is kevés nekik. Vagy Németország, vagy Anglia vagy a skandinávok. Ha már teljesen alulról kezdik akkor a lehető leggazdagabb országot választják. Szóval nem kell félnünk, itt nem lesznek.
2016. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet magyarul nem tudnak, de mi sem tudjuk hogy angol tudással milyen lehetőségeik adódnának itt nálunk.
2016. szept. 20. 19:03
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha már egyszer "választhat", hogy a pokol vagy Európa, akkor nyilván Európa. Ha már Európa, akkor nagyon hülyének kell lennie, hogy Magyarországot válassza megélhetés szempontjából. Oké, ez egy szép ország, én nagyon szeretek itt élni, eszem ágában sincs elmenni innen. De neki elvileg van választása, hogy hová menjen, melyik nálunk sokkal jobban élő országba, és ott vállaljon munkát. Szóval kell egyfajta elborultság, hogy épp Magyarországot válassza.

De jelenleg, lásd kötelező kvóta nem arról van szó, hogy lenne n+1 darab migráns, akinek minden vágya az, hogy Magyarországra akar jönni, itt akar letelepedni, itt akar dolgozni. Hanem az, hogy milliónyi közül majd kapunk valakiket, akiknek eszük ágában sincs itt élni, hosszú távon pont itt letelepedni. Kényszer hatása alatt meg nem hiszem, hogy emberileg fejlődőképes akárki is. De még azt se tartom jó ötletnek, hogy a "ha ló nincs jó a szamár is" elv alapján jöjjön valaki Magyarországra. Mert az meg igencsak azt jelenti, hogy máshol semmire se volt jó, hát akkor egyefene legyen Magyarország.

Azt, aki viszont tényleg olyan elborult, mint például én, hogy itt akar élni, azt persze herzlich wilkommen. Lehet jönni dolgozni, munka az van/lenne, értelmes, motivált munkaerőre szükség van. Germoney-zó idegbetegekre egy fotellázadó országban viszont nincs szükség.

Arról sem feledkeznék meg, hogy ugye emberi jogi szervezeteknek is szokásuk felemelni a hangjukat Magyarország ellen. Az viszont egyáltalán nem zavarja az emberi jogi szervezeteket, hogy arra szeretnének kényszeríteni embereket, hogy ne lehessenek ott, ahol ők szeretnének lenni. Minimum furcsa.

2016. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem is nagyon van munkalehetőség, legalább is állandóan ezt fújjátok, meg vannak még "rejtett erőforrások" is (by: ov), így nem értem minek kellene "menekült" egyelőre.
2016. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Munka lenne, alulfizetett nehéz, többműszakos fizikai munka, csak azt senki nem akarja elvállalni, na ezért mondják egyesek, hogy jó lenne a migráns. Csak éppen ő miért akarna itt robotolni éhbérért Magyarországon, amikor az értesülései szerint Németországban kolbászból van a kerítés?

Amúgy nem tudod használni a keresőt? Kb. naponta megkérdezi ezt valaki, és több ezer választ adtunk már, hogy miért is nem akarunk ide menekültet.

2016. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha az érdekelne hogy senki nem akar robbantásokat, meg rettegést, akkor olyan válaszokat olvasgatnék.

Én kizárólag arra a részére volnék kíváncsi miután elhangzottak a rossz dolgok, és utána megpróbálják emberként kezelni őket.

2016. szept. 20. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:
#7:Csakhogy ezt a kérdést,nem lehet különválasztani a "robbantgatásoktól".Én csak a saját ismeretségi körömben ismerek jó pár embert,aki eleinte "migránspárti" volt,de a franciaországi,belgiumi,törökországi,stb. merényletek,kissé megváltoztatták a gondolkodásukat.Meg nem csak a merényletek,hanem például a rövidnadrágos,fürdőruhás nők megrugdosása,megkéselése Franciaországban.Abban igazad van,hogy aki a Közel-keletről jön,nem mind bombagyáros,de azért alighanem ilyenek is "beszivárognak" velük,tovább erősítve az ISIS és "társai" bázisát.Szerintem legalábbis,a többségnél,ez a fő ok.És persze erre nagyon ráerősít a kormány,meg egyes médiák is.
2016. szept. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom nem is nagyon van munkalehetőség,"


Súlyos tévedés! Egyre több területen van súlyos munkaerőhiány. Pont azért mert már a fél ország külföldön dolgozik lassan....vagy ki is települve, vagy átingázva valamelyik szomszédos országba. Csak azt se felejtsük el, hogy a külföldön élő magyarok is bevándorlók...bevándorlók az adott országba. Gyakorlatilag ők is "elveszik" a munkát egy angoltól, némettől, osztráktól stb. Nem tudom, hogy állna a szánk, ha ő ellenük folyna ilyen ellenkampány, mint amit most mi művelünk a menekültekkel szemben. Szerintem mi lennénk a legjobban felháborodva.

2016. szept. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem mit akartál most kifejezni, mert ameddig a magyarok mondjuk többsége dolgozni ment ki, a migránsok nem tudni majd dolgozni akarnak-e.
2016. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!